Три весняні дні юннати Донецької області звітували про свою роботу на обласному фестивалі «Природничий калейдоскоп» у Святогірську | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Три весняні дні юннати Донецької області звітували про свою роботу на обласному фестивалі «Природничий калейдоскоп» у Святогірську

20-22 квітня Донецький обласний еколого-натуралістичний центр зібрав у Святогірську всіх найактивніших, найталановитіших дітей області, які протягом року займалися природоохоронною та просвітницькою діяльністю в екологічній сфері для підведення підсумків та стимулювання подальшої ефективної роботи. Це діти та їх керівники з Маріуполя, Краматорська, Волновахи, Дружківки, Добропілля, Лиману, Костянтинівки, Мирнограду, Мангушського, Великоновосілківського, Волноваського, Мар’їнського, Добропільського, Покровського, Костянтинівського районів Донецької області.

Обласний фестиваль юних екологів та натуралістів «Природничий калейдоскоп» проводився вдруге.

«2018 рік – рік Всеукраїнського натуралістичного руху», 100-річчя позашкільної освіти в Україні, День Землі, День довкілля… Все це знайшло відображення у програмі «Природничого калейдоскопу» і надало можливість його учасникам відчути себе господарями рідної землі.

Щорічно Донецький обласний еколого-натуралістичний центр проводить плідну роботу з організації та проведення 36 обласних (регіональних) заходів: конкурсів, зльотів, науково-практичних конференцій, акцій, виставок та вікторин, кількість яких постійно збільшується. Тільки у 2017 році у них взяли участь 35 275 учнів з міст та районів Донецької області, а 1 752 стали переможцями та призерами.

Програма фестивалю була різноманітною і насиченою: це і закладання квітника на честь 100-річчя позашкільної освіти, і майстер-класи з виготовлення макету Землі до Дня довкілля, і вікторини до Дня Землі, і вечірній еколого-ботанічний квест, і, звичайно ж, урочисте нагородження активістів області грамотами та пам’ятними подарунками, екскурсія національним парком «Святі гори», ділова гра «Екологічний парламент», еко-дискотеки, установчі збори зі створення регіонального відділення Всеукраїнської спілки «Дитячий екологічний парламент», заключна лінійка.

На фестивалі були нагороджені активні учасники природоохоронних акцій, що були найбільш популярними серед вихованців та учнів області: «Стоп сміття», «Жовте листя», «Замість ялинки-зимовий букет», «Збережемо первоцвіти», «Годівничка», «День зустрічі птахів», «День Землі», «День довкілля», «Проліска» та інші.

Були відзначені учасники регіонального конкурсу «Ковиловий степ», обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво», обласного конкурсу учнівської та студентської молоді «Екологія та здоров’я» – це конкурси, що проводяться з метою залучення дітей та молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи.

Красу і майстерність юних майстрів, учасників образотворчих та декоративно-ужиткових конкурсів-виставок «Природа та творчість», «Вифлеємська зірка», «Благовіст», «Весняні барви Донеччини», «Тварини – наші друзі», «Краса рідного краю», «Зимові візерунки» змогли побачити учасники фестивалю на яскравому дефіле в урочистій частині фестивалю.

1500 дітей протягом цього навчального року шукали відповіді у Відкритому Чемпіонаті з інтернет-вікторин «Знай, люби, бережи»: «Юний аграрій», «Юний еколог», «Юний знавець лісу». Переможці в комплексному заліку на «Природничому калейдоскопі» також отримали свої нагороди.

20 найактивніших закладів області були нагороджені ювілейними пам’ятними табличками та набором науково-популярної літератури від департаменту екології та природних ресурсів Донецької області.

– Ми отримали завдання привезти насіння або розсаду квітів, аби висадити її на клумбі «Перлини Донеччини». Ми привезли розсаду чорнобривців і висадили там у вигляді цифри сто, – розповіла вчителька Костянтинівської ЗОШ № 9 Ганна Данильченко, яка приїздила з дітьми на захід.

Учні під час ділової гри стали депутатами Екологічного парламенту, вчилися ухвалювати рішення і брати на себе відповідальність.

– У нас була умовна гра: в морі стався розлив нафти. Потрібно було спланувати рятувальну операцію, брати на себе відповідальність. Ми, учні, спробували приміряти на себе роль депутатів. Це було цікаво. Гадаю, ми можемо щось корисне зробити для своєї планети, але робити має кожен, тоді вона буде зеленою, – поділилася враженнями семикласниця Дар’я Гонтаренко.

Першого дня після вечері відбувся чудовий екологічно-ботанічний квест і протягом години ми всі знайомились з іншими командами, бігали та рахували дерева на території табору, фотографували представників фауни (живі представники вже відправились на відпочинок, то ми знайшли скульптури), обіймали найтовще дерево, знаходили сміття (а це було дуже важко – чистота на території табору надзвичайна), імітували цифру 100 власними руками-ногами-тілами та здійснювали багато всіляких веселощів, – розповів Данило Щербаков з Часів Яру.

Та програма, мабуть, була б неповною, якби учасники не здійснили пішохідну екскурсію до Національного природного парку «Святі гори» та Святогірської лаври. Багато цікавого про історію, культуру, природу цих місць розповіли працівники НПП «Святі гори» Іван Гладунець та Павлина Журова.

Нові знайомства, цікаві заходи, практична природоохоронна робота, засідання дитячого екологічного парламенту, незабутні враження, нові знання та вміння, позитивні емоції, віра в свої сили і бажання працювати і надалі у напрямку еколого-натуралістичного руху – той багаж, який взяли із собою учасники фестивалю.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар