23 травня 2018 року на території бульвару адмірала Макарова у місті Миколаєві Миколаївської області позашкільники відзначили 100 річчя позашкільної освіти в Україні. У святкуванні Дня позашкільника взяли участь всі обласні заклади позашкільної освіти.
Вихованці та педагоги Миколаївського обласного еколого-натуралістичним центру учнівської молоді взяли активну участь у проведенні та організації свята.
Гості свята здійснили подорож по Країні Юннатії, відвідали контактний зоопарк «Animal-show», виставку дитячої творчості «Юннатівський вернісаж». З гостями працювали хендмейдери на арт-майданчиках: Майстер-клас «Квітуча моя Земля» – діти створили чудове «флористичне» зображення планети Земля у техніці ошібана. Під час майстер-класу «Екорамки» – діти виготовляли рамки у стилі ленд-арту для власних фотографій та створення креативної фотозони.
Гості свята, серед яких були жителі міста Миколаєва, учні шкіл, представники влади з радістю і захопленням відвідали контактний зоопарк, фотографувались з тваринами, годували їх. Батьки і діти взяли активну участь у майстер – класах. Свято Позашкілля принесло багато приємних, незабутніх вражень, емоцій та спогадів дітям та дорослим Миколаївщини.