16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем захисту озонового шару, який відзначається з 1995 року з нагоди підписання 16 вересня 1987 року Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.
До цієї події в Національному еколого-натуралістичному центрі відбулась тематична зустріч з дітьми за підтримки Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України, Сектору екології та природокористування Програми розвитку ООН в Україні, ДУ «Національний антарктичний науковий центр» Міністерства освіти і науки України, аналітичної групи Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України.
Вів зустріч Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.
Серед почесних гостей були присутні: Василенко Валентина Григорівна, заступник директора Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару, начальник відділу моніторингу довкілля та захисту озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України; Тинкевич Алла Олегівна, програмний аналітик Сектору екології та природокористування Програми розвитку ООН в Україні; Дикий Євген Олександрович, В.о. директора ДУ «Національний антарктичний науковий центр» Міністерства освіти і науки України; Мороз В’ячеслав Саватійович, начальник аналітичної групи Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України.
Широку когорту підлітків представляли понад 100 юних екологів – гуртківців Центру, а також учнів шкіл Подільського і Оболонського районів, представників секції «Екології та аграрних наук» Київського територіального відділення МАН України. З перших хвилин роботи стало зрозуміло що дана проблематика цікавить всіх присутніх в актовій залі. Адже втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе на землі від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з головних глобальних екологічних проблем. ЇЇ подолання можливе лише завдяки скоординованим діям усіх націй та верств суспільства на глобальному рівні.
Зустріч пройшла дуже цікаво. Виступи доповідачів доповнювалися актуальними відео сюжетами. А юні екологи ще довго не відпускали гостей, задаючи безліч питань.
Для дітей було організовано солодкий стіл та кожному вручено цінні подарункові набори.