Проведення обласної науково-просвітницької практики на базі регіонального ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк” м. Харкова | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Проведення обласної науково-просвітницької практики на базі регіонального ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк” м. Харкова

З метою стимулювання творчого самовдосконалення дітей та учнівської молоді, організації їх змістовного дозвілля, обміну досвідом роботи та подальшої співпраці з закладами позашкільної освіти та установами природно-заповідного фонду інших регіонів, державними та громадськими екологічними організаціями з 16 по 18 жовтня поточного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор – Ю.Ф. Педан) для вихованців закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку області, активних учасників різнорівневих конкурсів відповідного напряму, учнів обласної Природничої школи була організована і проведена екскурсія до регіонального ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк” (далі – РЛП “Фельдман Еко-парк”) м. Харкова, а також до комунального закладу “Харківська обласна станція юних туристів”.

У заході взяли участь 44 учня: вихованці закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку, слухачі обласної Природничої школи з міст: Дніпра, Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Павлограду та Дніпровського (у тому числі з Слобожанської об’єднаної територіальної громади), Новомосковського районів.

РЛП “Фельдман Еко-парк” є багатостороннім благодійним проектом МБФ “Фонд Олександра Фельдмана”, який поєднує у собі турботу і допомогу тваринам, терапію для дітей з особливими потребами, реабілітаційну, науково-дослідницьку і освітянську бази, а також дозвілля для тих, хто любить природу. У парку нараховується понад 2000 тварин 200 видів.

Учасників екскурсії, які вперше відвідали цей заповідний куточок України, приємно вразила територія і багатий видовий склад тварин регіонального ландшафтного парку “Фельдман Еко-парк”, який по праву віднесено до найцікавіших об’єктів природно-заповідного фонду Харківщини та України. В парку дітей зачарувала осіння виставка хризантем “Бал хризантем”, діти побачили сучасні просторі вольєри із здоровими, доглянутими тваринами, кумедні лави для відвідувачів у вигляді казкових звірів, просторі доріжки, елементи ландшафтного дизайну з багатим видом рослинності, рекламні та просвітницькі стенди, вказівники та скульптури і ще багато іншого.

Відвідування РЛП “Фельдман Еко-парк” залишило по собі незабутні враження, в повній мірі підтвердило основну місію цієї природно-заповідної установи – створення соціально активного середовища, в якому і дорослий, і дитина повинні відчути, що все живе на Землі є однією великою родиною, в якій немає місця агресії, а є тільки любов, дружба та взаємодопомога.

Протягом перебування у м. Харкові дніпряни побували також на змістовній обзорній екскурсії по місту, колись першій столиці України, яку провели колеги з комунального закладу “Харківська обласна станція юних туристів”, в ході якої ознайомилися з основними пам’ятками цього гарного півторамільйонного міста, побачили сім чудес Харкова, старовинну та сучасну архітектуру, фонтани та пам’ятники.

Для юних натуралістів Дніпропетровщини була організована екскурсія до музею природи, який працює при Національному університеті ім. В. Н. Каразіна і є найбільшим в Україні по кількості зоологічних експонатів. Змістовна екскурсія по просторим залам музею дозволила дітям поринути у цікавий світ фауни всіх куточків планети. Екскурсовод вправно занурював учасників екскурсії у різні епохи, переміщав на різні континенти. Тут і мешканці полюсів, і морів та океанів, і навіть вимерлі та зникаючі тварини (Стеллєрова корова, мандруючий голуб, мамонт). Діти відкривали раніше невідомі для себе види тварин. Вінценосний голуб, голий їжак, броненосець та качкодзьоб – ці опудала були відкриттям для багатьох відвідувачів. Різноманітні копитні, птахи, риби, у кожній кімнаті свій світ, такий відомий та невідомий водночас.

Учнів практики запросили на екскурсію до музейних кімнат комунального закладу “Харківська обласна станція юних туристів”. Тут вони познайомились з археологічними знахідками: горщиками, рештками зброї, знарядь праці та навіть рештками скелетів людей та тварин, які віднайдено при розкопках на Харківщині. У наступній кімнаті – геологічні цікавинки: кришталь, срібло, гіпс, сіль, вугілля та скам’янілі рештки дерев та молюсків. Корисні копалини зовсім не схожі на ті, які ми бачимо в обробленому вигляді. Учасникам екскурсії цікаво було побачити копалини, видобуті та віднайдені на різних територіях України та світу.

Лагідна та тепла погода, дружнє спілкування, змістовне дозвілля, тепла душевна атмосфера у колективі, нові знайомства і все побачене під час поїдки залишило у всіх учасників незабутні враження і, безумовно, бажання знову повернутися на Харківщину.

Екскурсія по місту

Музей Природи

Експонати музею Природи

Біла пам’ятника Кобзарю

Біля входу до РЛП Фельдман еко-парк

Бал хризантем у парку

Біля вольєрів тварин

Квіткова планета

Екскурсія кабінетами Харківської обласної станції юних туристів

Підведення підсумків практики

Т.В. Кондратьєва,

методист з наукової роботи

КЗО “ОЕНЦДУМ”

Г.В. Крикун,

керівник гуртка

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар