Проведено осіннню сесію обласної Природничої школи учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр ЗВЕРТАЄМО УВАГУ НА ЗМІНИ СТРОКІВ ПРОВЕДЕННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ У ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ РЯДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ, ЗАПЛАНОВАНИХ НА БЕРЕЗЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2020 РОКУ, ЩО ОПРИЛЮДНЕНІ В ЛИСТІ НЕНЦ ВІД 27.03.2020 Р. № 91. СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ *** до 1 червня 2020 року триває прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» (заочно) *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт фіналістів Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2020»


Проведено осіннню сесію обласної Природничої школи учнівської молоді

З 31 жовтня по 01 листопада поточного року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю. Ф.), була проведена осіння установча сесія для учнів обласної Природничої школи по секціях: психології та соціології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.

Участь в сесії взяли 177 вихованців і учнів закладів позашкільної та загальної середньої освіти з м. Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Новомосковська, Павлограду, Дніпровського, Магдалинівського, Новомосковського, Нікопольського та Солонянського районів, Вербківської, Слобожанської, Могилівської та Томаківської ОТГ.

Осіння сесія проводилася на базі закладів вищої освіти м. Дніпра: Дніпровського національного університету ім. О.Гончара (далі – ДНУ ім. О. Гончара), Українського державного хіміко-технологічного університету (УДХТУ), Дніпровського державного аграрно–економічного університету (ДДАЕУ), КЗО “ОЕНЦДУМ”, відповідно до плану проведення сесії, узгодженого з науково-методичною радою Природничої школи.

Учні секції хімії прослухали лекції: “Періодична система Д. І. Менделєєва та будова атома” (викладач Хмеловська С. О., керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”), “Узагальнення знань з вуглеводів: алканів, алкенів” (викладач Борщевич Л. В., доцент кафедри органічної хімії ДНУ ім. О. Гончара), вирішували задачі підвищеної складності (викладач Коптєва С. Д., доцент кафедри органічної хімії ДНУ ім. О. Гончара). Дуже сподобалося юним хімікам працювати в лабораторії хімічного аналізу і проводити лабораторну роботу на тему: “Якісні реакції на деякі катіони та аніони” (викладач Сидорова Л. П., доцент кафедри аналітичної хімії ДНУ ім. О. Гончара).

Юні психологи прослухали лекції по темі: “Значення психології в сучасному житті”, “Особистість. Я – концепція” (викладач Лазаренко В. І., доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ ім. О. Гончара). Юні соціологи знайомилися з наукою соціологією та професійною діяльністю соціолога (викладач Ячний А. М., доцент кафедри соціології ДНУ ім. О. Гончара). Для учнів був проведений тренінг за темою: “Адаптивні навички як залог успішності навчання учнів”, “Важливість ціленаправленності у досягненні мети”, який провели практичні психологи соціальної служби ДНУ ім. О. Гончара.

Учні секції флористики та зеленої архітектури взяли участь у проведенні майстер-класу по виготовленню декоративних букетів на каркасах і зробили композицію з квітів “Осіння фантазія”, прослухали лекції: “Декоративні ознаки якості рослин і проектування деревно-чагарникових груп” та “Кардмейкінг – мистецтво створення листівок вручну” (викладач Зайцева І. О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ ім.О. Гончара).

Учні секції біології прослухали лекції за темою: “Репродуктивні системи організму людини” (викладач Хоменко О. М., доцент кафедри фізіології людини і тварин ДНУ ім. О. Гончара) та брали активну участь в практичному занятті з рішення задач по молекулярній біології (викладач Кузьменко М. Б., заступник директора з виховної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”).

Також юним науковцям була запропонована лекція по екології “Пристосування рослин до умов середовища” (викладач Барановський Б. О., старший науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара).

На базі ДДАЕУ проводилася робота секції агрономії, ветеринарії, зоотехнії, під час якої учні прослухали змістовні тематичні лекції з основ агротехніки вирощування сільськогосподарських культур (викладач Цилюрик О. І., професор, завідувач кафедрою рослинництва ДДАЕУ), вивчали заповідні території нашої області та основи рекультивації земель (викладачі Манюк В. В., доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища ДДАЕУ та Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва).

Учні ознайомились з основними сільськогосподарськими культурами нашої області, основами агротехніки їх вирощування, екологічними факторами впливу на рослини тощо. Відвідали еколого-біосферний музей ім. академіка Масюка М. Т.

Слухачі секції сучасних біотехнологій, яка працювала на базі УДХТУ, ознайомилися з основними напрямками розвитку сучасної біотехнології та перспективами отримання альтернативних джерел енергії на промислових підприємствах (викладач Гармаш С. М., доцент кафедри сучасних біотехнологій).

З метою перевірки рівня знань учнів були проведені тестові контрольні завдання з біології і хімії та надані індивідуальні консультації науковими керівниками з питань виконання контрольних робіт та вибору теми науково-дослідницької роботи.

Учасники заходу отримали електронні носії з темами контрольних робіт з ботаніки, зоології, анатомії, біології для подальшої роботи.

Секція флористики та фітодизайну

Проведення тренінгу в секції психології

Практичні заняття в секції хімії

Лекція в секції агрономії

Заняття в секції біології

 

Т. В. КОНДРАТЬЄВА,

методист з наукової роботи

КЗО “ОЕНЦДУМ”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар