Обласний фестиваль «Українська паляниця» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 24-27 січня 2023 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2022/2023 навчальному році, присвячений 125 річниці заснування НТУУ «КПІ імені І.Сікорського» (дистанційно, онлайн) *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Обласний фестиваль «Українська паляниця»

Україна – держава з давньою і багатою культурою хліборобства.

Для українців хліб здавна вважався символом святості, символом радості, щастя, здоров’я та багатства. Хлібом присягають, скріплюють договір, з ним пов’язують добробут і навіть саме життя, адже слово «жито» й «жити» мають один корінь.

Популяризуючи хліборобську звичаєву культуру та українські обрядові хліби, ми маємо можливість показати самобутність, глибину і красу українських традицій, високу духовність нашого народу, гідно представити Україну і її хлібну продукцію на теренах нашої держави та за її межами.

З метою формування шанобливого ставлення до народних традицій; вивчення, систематизації та поширення передового досвіду щодо організації діяльності музеїв хліба у загальноосвітніх і позашкільних закладах; підтримки соціальної активності учнівської молоді 7 листопада 2018 року на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» було проведено обласний фестиваль «Українська паляниця».

У фестивалі взяли участь вихованці комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Бобринецької міської ради, комунального закладу «Бобринецький районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Бобринецької районної ради, Гнатівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ «Мрія» Добровеличківської районної ради, комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради», Знам’янського районного центру дитячої та юнацької творчості, Компаніївського центру дитячої та юнацької творчості, комунального закладу «Соколівське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Позашкільний центр» Соколівської сільської ради, комунального закладу «Миколаївське НВО» загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Кіровоградської районної ради, Плетеноташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківської районної ради, Маловисківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, Комишуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради, центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради, Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості, Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрійської районної ради, Петрівського центру дитячої та юнацької творчості, комунального заклад «Глинське навчально-виховне об’єднання Світловодської районної ради».

Виставка хлібних виробів оцінювалася за такими критеріями: креативний, творчий підхід до представлення виставки; відродження традицій випікання хліба та короваїв; якість оформлення та оригінальність презентації; розкриття символіки форм та елементів оформлення хліба; історичний та обрядовий діапазон представлених експонатів.

Конкурсний виступ команд поєднував різні жанри, стилі та напрями мистецтва й оцінювався за критеріями: відповідність тематиці фестивалю; відтворення та пропаганда народних традицій щодо виховання шанобливого ставлення до хліба; виконавська майстерність; естетика костюмів і реквізиту (плакати, малюнки, фотографії, відеоматеріали), якість музичного та художнього оформлення; рівень режисури; володіння увагою глядача.

Учнівські колективи презентували роботу діяльності музеїв хліба (або куточків бережливого ставлення до хліба), виставку хлібних виробів, практичні навички роботи з природним матеріалом та володіння народними ремеслами. Форма презентації виставки була різноманітною – проекти, літературно-музичні композиції, тощо. Діти та їхні керівники дуже відповідально віднеслися до проведення обласного етапу Всеукраїнського фестивалю, підготувавши свої виступи та естетично оформивши свої вироби.

А тому членам журі у складі Тимко Ольги Миколаївни – головного спеціаліста відділу фізичної культури, спорту та позашкільної освіти управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, Бармак Ірини Миколаївни – кандидата біологічних наук та Осокіної Аліни Петрівни – голови громадської організації «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» було нелегко визначити кращу команду й призерів фестивалю.

За рішенням журі в номінації «Виставка-презентація обрядових хлібних виробів регіонів Кіровоградщини»:

І місце зайняла команда «Фольклорне мистецтво» комунального закладу «Соколівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Позашкільний центр» Соколівської сільської ради;

ІІ місце – команда «Соняшник» комунального закладу «Глинське навчально-виховне об’єднання Світловодської районної ради»;

ІІІ місце – команда «Пізнаємо рідний край» комунального закладу «Миколаївське навчально-виховне об’єднання» загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської районної ради.

В номінації «Креативний підхід до розкриття народних звичаїв та обрядів»:

І місце виборола команда «Мистецтво слова» Петрівського центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце – команда «Веселкові квіти» комунального закладу «Бобринецький районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Бобринецької районної ради;

ІІІ місце – команда «Юні ерудити» Компаніївського Центру дитячої та юнацької творчості.

В номінації «Представлення регіональних обрядів, пов’язаних із природою»:

І місце отримала команда «Козачата» Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрійської районної ради;

ІІ місце – команда «Чудесні діти» комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Бобринецької міської ради;

ІІІ місце – команда «Понад Виссю» Маловисківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Маловисківської міської ради.

В номінації «Пропаганда місцевих народних традицій»:

І місце виборола команда «Сузір’я» Центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ» Новоукраїнської міської ради;

ІІ місце – команда «Джерельце» Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце – команда «Обрій» Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Онуфріївської районної ради.

В номінації «Презентація музеїв хліба при навчальних закладах»:

І місце зайняла команда «Юні гіталовці» Комишуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради;

ІІ місце – команда «Юні екологи» Гнатівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Мрія» Добровеличківської районної ради.

В номінації «Хліб в українській обрядовості»:

І місце – отримала команда «Обрій» Плетеноташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маловисківської районної ради;

ІІ місце – команда «Промінчики» Знам’янського районного центру дитячої та юнацької творчості;

ІІІ місце – команда «Театральне мистецтво» комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради».

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар