Продовжується реалізація тренінгової програми з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Продовжується реалізація тренінгової програми з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти

З 2 до 5 червня 2015 року у м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України був проведений другий тренінг із патріотичного виховання для працівників освіти.

Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Автором тренінгової програми є Інститут проблем виховання НАПН України.

Організатор тренінгу – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Учасниками другого тренінгу стали 22 педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, методисти інститутів післядипломної освіти, методичних кабінетів із Вінницької, Тернопільської, Чернівецької, Херсонської, Дніпропетровської областей та м. Києва.

Патріотизм як духовно-моральна цінність завжди виступав пріоритетним завданням функціонування держави, становлення суспільства, розвитку особистості. У цьому зв’язку актуальності набуває проблема виховання у юних громадян патріотизму як почуття приналежності до країни, українського народу, гордості за державу, відповідальності за її долю. Водночас постала потреба осмислити проблему патріотизму в умовах сучасних соціокультурних трансформацій і викликів.

Метою тренінгової програми є: підготовка працівників освіти до організації і здійснення патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Програма складається з різних блоків (Патріотизм як суспільна та особистісна цінність; Матриця патріотичного виховання у сучасному вимірі; Суспільна солідарність у патріотичному вихованні; Технологічне забезпечення патріотичного виховання; Виклики і загрози у патріотичному вихованні; Новітні підходи і методи у патріотичному вихованні; Роль мистецтва у патріотичному вихованні; Участь у житті суспільства як вияв патріотичної позиції), кожен з яких має свою мету, конкретний зміст, що логічно продовжує зміст попереднього блоку і розкривається відповідно до завдань програми:

До проведення тренінгу запрошено: І.Д.Беха, Т.Ф. Алєксєєнко, О.В. Литовченко, З.М. Охріменко, Л.І. Гриценок (Інститут проблем виховання), Е.А. Єрьоменка, В.С. Шевчука (Національна федерація хортингу України), З.В. Ружин (ВГО «Поступ жінок-мироносиць», проект «Мистецький спецназ»).

Тренери-модератори: Петрочко Жанна Василівна, доктор педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, Кириченко Валентина Іванівна, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

Після закінчення тренінгу його учасники отримали сертифікат тренера із патріотичного виховання.

Сертифікати вручали Бех Іван Дмитрович, директор Інституту проблем виховання НАПН України, академік НАПН України, доктор психологічних наук і Вербицький Володимир Валентинович, директор НЕНЦ МОН України, доктор педагогічних наук, професор.

За підсумками проведення двох тренінгів із патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти у жовтні 2015 року заплановано проведення тренінгу з метою створення ліги тренерів із патріотичного виховання.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


1 коментар до запису “Продовжується реалізація тренінгової програми з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти”

  1. Любов сказав:

    Добрий день. Я працюю соціальним педагогом, практичним психологом у школі. Мене дуже зацікавили тренінги з виховання патріотизму, адже це справді актуальна і потрібна тема. Я дуже прошу вас (якщо це можливо) надіслати мені хоча б 1 тренінг з виховання патріотизму, хочу провести його у школі. Дякую

Залишити коментар