Все, що знаходиться навколо нас, – навколишнє середовище.
Добре, якщо це чисте повітря та вода, зелені дерева та трава.
Але якщо, це відходи, отруйні випари, застійні води?..
Кожен хоче жити в світі – де немає озонових дір, вибухів АЕС, пересохлих морів і виснажених земель. Але що ми зробили для того, щоб жити в такому світі?
Ось для цього, 15 грудня 1972 року на Стокгольмській конференції з проблем навколишнього середовища, було засновано екологічне свято Всесвітній день охорони довкілля (резолюція 2994 (XXVII)). Святкують його щорічно 5 червня.
Саме цей день є для Організації Об’єднаних Націй (ООН) одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. У 2000р. в цей день розпочато програму ООН “Тисячоліття довкілля – приступити до дій”. Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.
Свято Всесвітній день навколишнього середовища – «народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, заїзди та паради велосипедистів, «зелені» концерти, посадка дерев, кампанії з сортування відходів і упорядкування території, а також конкурси творів та плакатів у школах, дитячих садках, таборах, будинках творчості тощо. Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.
Давайте зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля, тому що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Кожен сам для себе повинен його зробити. Моживо дехто відмовиться сьогодні від поїздки в транспорті, хтось посадить дерево, інший прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.