Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка | Національний еколого-натуралістичний центр 16-18 жовтня - Всеукраїнський фестиваль «Україна–сад» *** 17-19 жовтня - Всеукраїнська школа методиста закладу позашкільної освіти *** 21-25 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 29-31 жовтня - Всеукраїнські тренінги з навколишнього природного середовища. Навчальний тренінг «Моніторинг біорізноманіття» *** 5-7 листопада - Всеукраїнський біологічний форум учнівської і студентської молоді "Дотик природи" *** 6-8 листопада - Тренінг з громадянської освіти за програмою «Я - громадянин України» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 1 грудня - прийом матеріалів для участі в V етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати» *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів


Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка

Це перший день народження Леоніда Каденюка, який відзначають без українського астронавта. Зазвичай, цього дня його телефон розривався. Та був у житті і дзвінок особливий.

Листопад 97-го. Перший космонавт незалежної України мав прямий зв’язок з Києвом із орбіти. Про його політ домовилися керівники України та США Леонід Кучма і Білл Клінтон.

Астронавти мали право вибрати, під яку мелодію прокидатися – тож двічі на орбіті звучав гімн України. А з собою на борт Леонід Каденюк узяв ще й український прапор і кобзар Шевченка.

На борту шатла космонавт сумлінно проводив біологічні експерименти, які були потрібні і США і Україні, їх тепер використовують при підготовці пілотованої місії на Марс.

Сьогодні у столичному планетарії присутні найближчі люди – колеги, друзі, родина. На його честь створили відзнаку – зірку Леоніда Каденюка. Її отримав другий президент України і друг астронавта Леонід Кучма, а також американський президент Білл Клінтон.

Леонід Данилович наголошує – Каденюк найбільше прагнув, щоб Україна продовжувала утверджуватися як космічна держава.

Цілий тиждень Леоніда Каденюка вшановуватимуть по всій Україні. Адже день його народження припадає на сьогодні, а 31 січня відомого українця не стало. Геніального і багатогранного астронавта і надзвичайно щирої людини.

До слова, Гагарін полетів, і я вирішив – стану космонавтом! Що треба знати про легендарного Каденюка.

 

Джерело: https://fakty.com.ua

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар