Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка | Національний еколого-натуралістичний центр Упродовж місяця - операція «Годівничка», конкурс на кращу годівничку для птахів *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб'єднання вчителів природничих дисциплін *** 25-28 лютого - ХІХ Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт–2020» (фінал) *** 25-28 лютого - Великий біологічний колоквіум для голів обласних методичних об’єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» *** 28 лютого-1 березня - XХIV Білоруська конференція учнів (м.Мінськ, Республіка Білорусь) *** 10-12 березня - ІІ етап Всеукраїнського турніру юних натуралістів *** 19 березня - тренінг "Школа виховника" *** 16-20 березня - Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, керівників закладів позашкільної освіти *** 16-20 березня - весняна сесія у Природничій школі учнівської молоді *** 17-20 березня - очний тур фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** 19-20 березня - Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом» *** 24 -27 березня - Всеукраїнський конкурс «В об'єктиві натураліста»


Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка

Це перший день народження Леоніда Каденюка, який відзначають без українського астронавта. Зазвичай, цього дня його телефон розривався. Та був у житті і дзвінок особливий.

Листопад 97-го. Перший космонавт незалежної України мав прямий зв’язок з Києвом із орбіти. Про його політ домовилися керівники України та США Леонід Кучма і Білл Клінтон.

Астронавти мали право вибрати, під яку мелодію прокидатися – тож двічі на орбіті звучав гімн України. А з собою на борт Леонід Каденюк узяв ще й український прапор і кобзар Шевченка.

На борту шатла космонавт сумлінно проводив біологічні експерименти, які були потрібні і США і Україні, їх тепер використовують при підготовці пілотованої місії на Марс.

Сьогодні у столичному планетарії присутні найближчі люди – колеги, друзі, родина. На його честь створили відзнаку – зірку Леоніда Каденюка. Її отримав другий президент України і друг астронавта Леонід Кучма, а також американський президент Білл Клінтон.

Леонід Данилович наголошує – Каденюк найбільше прагнув, щоб Україна продовжувала утверджуватися як космічна держава.

Цілий тиждень Леоніда Каденюка вшановуватимуть по всій Україні. Адже день його народження припадає на сьогодні, а 31 січня відомого українця не стало. Геніального і багатогранного астронавта і надзвичайно щирої людини.

До слова, Гагарін полетів, і я вирішив – стану космонавтом! Що треба знати про легендарного Каденюка.

 

Джерело: https://fakty.com.ua

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар