Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка | Національний еколого-натуралістичний центр 4-24 вересня - Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань юних екологів України (Одеська область) *** 25 вересня - Всеукраїнський форум з питань позашкільної освіти *** 25-27 вересня - Всеукраїнський семінар-нарада для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) *** 5-8 жовтня - Тренінг по громадянській освіті за программою «Я - громадянин України» *** 7-9 жовтня - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти *** 7-11 жовтня - Курси підвищення кваліфікації заступників директорів закладів позашкільної освіти у 2019 році *** 9-11 жовтня - Третій курс навчального стартапу з підготовки до сертифікації вчителів хімії *** 16-18 жовтня - Всеукраїнський фестиваль «Україна–сад» *** 17-19 жовтня - Всеукраїнська школа методиста закладу позашкільної освіти *** 21-25 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів *** 29-31 жовтня - Всеукраїнські тренінги з навколишнього природного середовища. Навчальний тренінг «Моніторинг біорізноманіття» *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 1 грудня - прийом матеріалів для участі в V етапі заочного Всеукраїнського конкурсу «Вчимося заповідувати»


Космонавт для України і США: досягнення Леоніда Каденюка

Це перший день народження Леоніда Каденюка, який відзначають без українського астронавта. Зазвичай, цього дня його телефон розривався. Та був у житті і дзвінок особливий.

Листопад 97-го. Перший космонавт незалежної України мав прямий зв’язок з Києвом із орбіти. Про його політ домовилися керівники України та США Леонід Кучма і Білл Клінтон.

Астронавти мали право вибрати, під яку мелодію прокидатися – тож двічі на орбіті звучав гімн України. А з собою на борт Леонід Каденюк узяв ще й український прапор і кобзар Шевченка.

На борту шатла космонавт сумлінно проводив біологічні експерименти, які були потрібні і США і Україні, їх тепер використовують при підготовці пілотованої місії на Марс.

Сьогодні у столичному планетарії присутні найближчі люди – колеги, друзі, родина. На його честь створили відзнаку – зірку Леоніда Каденюка. Її отримав другий президент України і друг астронавта Леонід Кучма, а також американський президент Білл Клінтон.

Леонід Данилович наголошує – Каденюк найбільше прагнув, щоб Україна продовжувала утверджуватися як космічна держава.

Цілий тиждень Леоніда Каденюка вшановуватимуть по всій Україні. Адже день його народження припадає на сьогодні, а 31 січня відомого українця не стало. Геніального і багатогранного астронавта і надзвичайно щирої людини.

До слова, Гагарін полетів, і я вирішив – стану космонавтом! Що треба знати про легендарного Каденюка.

 

Джерело: https://fakty.com.ua

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар