Відбулась ІV обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» | Національний еколого-натуралістичний центр Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів *** 10-11 грудня Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства *** 10-12 грудня - навчальний тренінг з підготовки вчителів біології та педагогічних працівників творчих учнівських об'єднань біологічного профілю до професійної сертифікації *** 12-13 грудня - узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2019 р. *** 13 грудня - колегія директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму *** до 15 грудня - подання науково-дослідницьких робіт на заочний етап Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" *** до 15 грудня - Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** до 16 грудня - реєстрація учасників Зимової школи з програмування та інформаційних технологій *** до 20 грудня - реєстрація учасників заочного етапу Всеукраїнського турніру юних біологів *** 23 грудня - форум освітян "Флагмани освіти України" *** до 31 грудня - реєстрація учасників заочного етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків *** до 31 грудня - реєстрація учасників заочного Конкурсу «Визнання – BIOLOGY TEACHER NENC» *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Виховати особистість» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнська щорічна заочна виставка видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму. Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський заочний конкурс-огляд позашкільних навчальних закладів «Погляд в майбутнє» (заочно)


Відбулась ІV обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво»

23 лютого 2019 року в м. Краматорськ Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром була проведена ІV обласна науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво». Вона проводиться кожного року з метою залучення молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи та підбиття підсумків Всеукраїнських конкурсів: «Юний дослідник», «Винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму», «Юний зоолог і тваринник», «Юний ботанік і рослинник», Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище». Протягом січня-лютого для учнів (вихованців, студентів) закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти проводився І (відбірковий) етап конференції, у якому взяли участь близько 100 юних науковців Донеччини.

70 учасників було запрошено до очного захисту. Це учні, вихованці та студенти з міст: Краматорськ, Костянтинівка, Добропілля, Дружківка, Мирноград, Торецьк, Слов’янськ, Новогродівка, Сіверськ, Покровськ, а також з районів: Костянтинівський, Покровський, Великоновосілківський, Мар’їнський, Мангушський та Бахмутський.

У цьому році конференцію гостинно приймав один з найбільших закладів освіти міста – Краматорський НВК (загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 32-ДНЗ) (директор – Віталій Андрійович Бабкін).

Для учасників конференції працювали цікаві локації:

1. Локація «Хімічний експерементаріум», у якій керівниками гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру Трубеко Т.В. та Морозовою Р.С. був продемонстрований хімічний експеримент «Використання технології майндмеппінгу на уроках природничого циклу (побудова ментальних карт)»;

2. Локація «Клуб органічного землеробства», на якій представники Клубу органічного землеробства та здорового способу життя «Росток» продемонстрували новинки у природних технологіях;

3.Локація «Робототехніка», на якій учасники могли ознайомитися зі специфікою проведення занять з робототехніки;

4. Локація «Світ під мікроскопом» – знайомство з мікроскопами SIGENTA з цифровими камерами;

5. Локація «Колекція комах», на якій Ігор Миколайович Кондратенко представив чудову ентомологічну колекцію комах, котру він збирав протягом 40 років.

6. Локація «Найновіші світові досягнення у науці», де учасникам презентувалися світові наукові досягнення останніх років.

 Почесними гостями та членами журі конференції були:

  • Федотов Олег Валерійович – доктор біологічний наук, завідувач кафедри медичної біології, мікробіології, вірусології та імунології Донецького національного медичного університету, керівник гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру
  • Курильченко Ірина Юріївна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри здоров’я людини Державного вищого навчального закладу Донбаського державного педагогічного університету, керівник гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру;
  • Міхеєнко Вікторія Михайлівна – завідувач кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури, керівник гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру;
  • Данило Ірина Ігорівна – молодший науковий співробітник кафедри хімічних технологій Донецького національного технічного університету;
  • Зуяков Андрій Іванович – головний спеціаліст відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації;
  • Пономаренко Віталій Сергійович – начальник відділу рекреації та екологічного виховання Регіонального ландшафтного парку «Краматорський»;
  • Погребняк Олексій Ігоревич – головний спеціаліст науково-дослідного відділу регіонального ландшафтного парку «Краматорський»;
  • Керносенко Тетяна Василівна – начальник відділу рекреації та екологічної освіти регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик»;
  • Тараман Андрій Вікторович – фахівець зв’язків з громадськістю та пресою Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик»;
  • Д’яков Віктор Анатолійович – начальник відділу науки Національного природного парку «Святі гори»;
  • Пудрань Сергій Олександрович – Співробітник відділу екоосвіти Національного природного парку «Святі гори»;
  • Якименко Андрій Васильович – Провідний інженер з охорони екосистем Національного природного парку «Святі гори»;
  • Згодніков Сергій Григорович – Начальник охорони Національного природного парку «Святі гори»;
  • Антоненко Віктор Єгорович – заступник начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, академік Міжнародної академії екології та природокористування, заслужений працівник сільського господарства України.

Юні дослідники захищали свої роботи в 5-ти секціях: «Юний дослідник» (для дітей віком 9-12 років), «Юні зоологи і тваринники», «Юні ботаніки та рослинники», «Винахідницькі та раціоналізаторські проекти еколого-натуралістичного напряму» (дві групи).

Переможцями обласного конкурсу стали:

В секції «Юний дослідник»:

І місце – Тішин Гліб, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 ім. Валерія Доценка Мирноградської міської ради, керівник Шкурко С.А.;

Касьян Володимир, Гурток «Бджолярик» КПНЗ «РайСЮН» Сергіївський НВК, керівник Семенюк Н.А.,

ІІ місце – Малиш Юліана, Мар’їнська СЮН гурток «Природа рідного краю» Мар’їнської райради, керівник Ломанцова Т.Д.;

Оносова Марія, Іванопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Костянтинівської районної ради, керівник Оносова О.А.;

Журба Кіра, Новоекономічна ЗОШ І-ІІІ ст. Покровської райради, керівник Калашник Н.І.;

ІІІ місце – Лахмоткiна Арiна, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 м. Краматорськ, керівник Ксенжук О.І.,

Кривошея Тетяна, Білозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 Добропільської міської ради, керівник Лозинська О.Ю.,

Іконнікова Ганна, Добропільська ЗОШ № 19, керівник Тихонова Л.О.

 

В секції «Юні ботаніки та рослинники»:

І місце – Муха Микита, заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. № 20 ВЦА міста Торецьк, керівник Черкащенко І.І.,

ІІ місце – Дегтярьов Андрій, заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 20 ВЦА міста Торецьк керівник Черкащенко І.І.,

Назарова Дар’я, Красноармійський міський ліцей “Надія” м. Покровська, керівник Федоренко В.Ф.;

ІІІ місце – Саприкіна Марія, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 м. Краматорськ, керівник Ксенжук О.І.,

Деркунська Анастасія, ЗОШ І-ІІІ ст. Покровського району, керівник Деркунська Н.В.,

Коротков Володимир, Красноармійський міський ліцей «Надія» м. Покровськ, керівник Федоренко В.Ф.

 

В секції «Юні зоологи і тваринники»:

І місце – Ткаченко Ангеліна, ЗОШ І-ІІІ ст. № 30 Краматорської міської ради, керівник Капітанова Л.М.

ІІ місце – Морозова Варвара, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 м. Краматорськ, керівник Ксенжук О.І.,

Михальов Ігор, Будюк Іван, Лавров Олександр, Комишуватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Першотравневої районної ради, керівник Нижник А.В.,

Анисимова Олександра, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Мирноградської міської ради, керівник Никитова Н.П.,

Арабаджі Анна Євгенівна, Мангуська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, керівник Чеграхчі І.Ф.

ІІІ місце – Усенко Анна, Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 20 ВЦА м. Торецьк, керівник Черкащенко І.І.,

Кокорєва Аліна, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 м. Краматорськ, керівник Ксенжук О.І.,

Воропаєв Георгій, Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 м. Краматорськ керівник Ксенжук О.І.

 

В секції «Винахідницькі та раціоналізаторські проекти еколого – натуралістичного напряму» (перша група):

І місце – Кліменко Максим, Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради, керівник Морозова Р.С.,

Дикало Анна, Красноармійський міський ліцей «Надія» м. Покровськ, керівник Федоренко В.Ф.,

ІІ місце – Сорокіна Уляна, Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 9 Добропільської міської ради, керівник Гуманська Н.В.,

Нагорна Дарія, Новогродівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 Новогродівської міської ради, керівник Авер’янова Ю.Г.,

ІІІ місце –Печериця  Марія, Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради, керівник Трубеко Т.В.,

Даниленко Софія, Часовоярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Бахмутської районної ради, керівник Трубеко Т.В.,

Чачков Єгор, Красноармійський міський ліцей “Надія” міста Покровськ, керівник Федоренко В.Ф.

 

В секції «Винахідницькі та раціоналізаторські проекти еколого-натуралістичного напряму» (друга група):

І місце – Шестопал Анастасія, Дружківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Дружківської міської ради, керівник Скрипник О.А.,

ІІ місце – Галкін Даніїл, ДВНЗ “Донбаський державний педагогічний університет”, Курільченко І.Ю.,

Лавріщев Олексій, Краматорська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25, Гнибіда А.С.

ІІІ місце – Іманов Даніїл, ЗЗСО І-ІІІ ст. № 16 ВЦА м. Торецьк, Коріненко С.І.,

Надєїн Владислав, Сіверська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Сіверської міської ради, керівник Попова М.Ю.,

Чуклінов Кирило, Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 Костянтинівської міської ради, керівник Данильченко А.В.

Переможці та призери обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво» отримали грамоти Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та пам’ятні подарунки від гостей заходу.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар