Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ

19 квітня 2019 року юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяли участь у масово-виховному заході, присвяченому Міжнародному дню Землі.

Мета заходу: розширення знань учнів і виховання інтересу до пізнання навколишнього середовища; прищеплення любові до природи та бережливого ставлення до її ресурсів; сприяння активній участі юннатів у справі захисту навколишнього природного середовища.

Перед юннатами виступив Геревич Олександр Васильович, директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята, наголосив про необхідність збереження природних багатств нашої чудової планети. Зокрема, відзначив, що День Землі –  це, насамперед, день об’єднання людей для охорони природи, нагадування про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна, велична, розмаїта, але водночас і ранима тому потребує нашої турботи і захисту. Присутні з цікавістю переглянули мультимедійну презентацію та прослухали цікаву та корисну інформацію про мету, форми проведення Міжнародного дня Землі в різних країнах світу, екологічні проблеми рідного Закарпаття та причини їх виникнення. Також юннати дізналися про те, що кожен з них може зробити для покращення екологічної ситуації у світі, збереження довкілля, зокрема, конкретно навколо себе. Як же відзначати День Землі?

По-перше, необхідно очистити Землю від сміття, що накопичилось за довгу зиму. По-друге, можна посадити дерева, бо їх, на жаль, стає все менше і менше. Справа нескладна, але надзвичайно потрібна і корисна! По-третє, прибрати біля своєї річки. І головне – надалі не смітити. Адже відомо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

Відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої знання юннати мали можливість, взявши участь в екологічно-пізнавальному квесті. Команди продемонстрували знання, кмітливість, спостережливість, проходячи наступними зупинками: „Вгадай за описом”, „Кросворд”, „Розшифруй вислів” „Весела дендрологія”, „Екологічні вірші та гасла”. Майбутнє, яким воно буде для нас, жителів планети Земля, і наших дітей? Ми повинні зрозуміти, що потрібно не володарювати над природою, а гармонійно співіснувати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною, еволюційно злагодженою, екологічною часткою. Юннати усвідомили якою доречною є приказка вождя зниклого індіанського племені крі: „Тільки тоді, коли буде зрубане останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти”.

За традицією, переможці природоохоронних змагань були відзначені грамотами ЗОЕНЦ.

Ольга Величканич,

 завідувач відділу біології та

дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар