Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ

19 квітня 2019 року юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяли участь у масово-виховному заході, присвяченому Міжнародному дню Землі.

Мета заходу: розширення знань учнів і виховання інтересу до пізнання навколишнього середовища; прищеплення любові до природи та бережливого ставлення до її ресурсів; сприяння активній участі юннатів у справі захисту навколишнього природного середовища.

Перед юннатами виступив Геревич Олександр Васильович, директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята, наголосив про необхідність збереження природних багатств нашої чудової планети. Зокрема, відзначив, що День Землі –  це, насамперед, день об’єднання людей для охорони природи, нагадування про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна, велична, розмаїта, але водночас і ранима тому потребує нашої турботи і захисту. Присутні з цікавістю переглянули мультимедійну презентацію та прослухали цікаву та корисну інформацію про мету, форми проведення Міжнародного дня Землі в різних країнах світу, екологічні проблеми рідного Закарпаття та причини їх виникнення. Також юннати дізналися про те, що кожен з них може зробити для покращення екологічної ситуації у світі, збереження довкілля, зокрема, конкретно навколо себе. Як же відзначати День Землі?

По-перше, необхідно очистити Землю від сміття, що накопичилось за довгу зиму. По-друге, можна посадити дерева, бо їх, на жаль, стає все менше і менше. Справа нескладна, але надзвичайно потрібна і корисна! По-третє, прибрати біля своєї річки. І головне – надалі не смітити. Адже відомо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!

Відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої знання юннати мали можливість, взявши участь в екологічно-пізнавальному квесті. Команди продемонстрували знання, кмітливість, спостережливість, проходячи наступними зупинками: „Вгадай за описом”, „Кросворд”, „Розшифруй вислів” „Весела дендрологія”, „Екологічні вірші та гасла”. Майбутнє, яким воно буде для нас, жителів планети Земля, і наших дітей? Ми повинні зрозуміти, що потрібно не володарювати над природою, а гармонійно співіснувати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною, еволюційно злагодженою, екологічною часткою. Юннати усвідомили якою доречною є приказка вождя зниклого індіанського племені крі: „Тільки тоді, коли буде зрубане останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти”.

За традицією, переможці природоохоронних змагань були відзначені грамотами ЗОЕНЦ.

Ольга Величканич,

 завідувач відділу біології та

дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар