На фестивалі «Воскресни, писанко!», крім представлення Великоднього дерева-сакури, педагоги ЗОЕНЦ разом із юннатами вчили бажаючих розписувати яйця зернами. Виходило цікаво і креативно. | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На фестивалі «Воскресни, писанко!», крім представлення Великоднього дерева-сакури, педагоги ЗОЕНЦ разом із юннатами вчили бажаючих розписувати яйця зернами. Виходило цікаво і креативно.

Незабаром велике свято Воскресіння Господнє. До Великодня люди розмальовують писанки і дарують їх один одному. Писанкарство – це вид декоративно-ужиткового мистецства, творці якого створюють маленькі шедеври.

На території України писанкарство набуло найбільшого поширення за часів Київської Русі, в X-XIII століттях. Це народне мистецтво прекрасне, воно зачаровує серця, тому живе і донині. Беручи в руки розмаїто-барвисте яйце, ми передусім милуємося його красою та орнаментом.

П’ятий рік поспіль на площі Народній в Ужгороді відкрився фестиваль-конкурс “Воскресни, писанко!”. У ньому беруть участь переможці місцевих етапів з усіх адміністративно-територіальних одиниць області, навчальні заклади обласного підпорядкування системи освіти та заклади професійно-технічної освіти.

Метою фестивалю-конкурсу є відродження, збереження українських народних традицій з виготовлення писанок та інших великодніх атрибутів. Також фестиваль забезпечує освітньо-культурні потреби дітей і створює умови для їх творчого і духовного розвитку. Тим самим виявляє і підтримує талановиту та обдаровану учнівську молодь і залучає широку громадськість до збереження культурної спадщини українського народу.

Першого дня фестивалю-конкурсу, юннати та педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді представили своє „Великоднє дерево” та пасхальні композиції. Цього року вихованці прикрасили дерево декоративними квітками сакури, оскільки весною вона є справжньою окрасою нашого міста. На гілочках юннатівської сакури красуютьсяся писанки, виготовили гуртківцями в різних техніках, зокрема, драпанка, мальованка, мотанка, зернівка, квілінг, прикрашені бісером та виготовлені з глини та розписані воском. Всього 109 експонатів. Особливістю експозиції є те, що вона мерехтить яскравими вогниками вночі.

Наступного дня, після урочистостей, учасники і відвідувачі фестивалю-конкурсу могли власноруч виготовити писанки, взявши участь у майстер-класах, що проводились поблизу кожної виставкової експозиції.

Педагоги нашого екоцентру вчили розписувати яйця в техніці „Зернівка”. Головна відмінність та перевага писанки-зернівки в поєднанні могутніх слов′янських символів з насінням, яке в свою чергу символізує добробут, родючість, чистоту, надаючи такій писанці ще більшої сили та неповторності.

„Неймовірно! Яку красу можна створити, поєднуючи різні види зерен!” – зауважила наостанок вихованка ЗОЕНЦ Вікторія Левіщенко, виготовляючи зернівку-смайлика разом з хлопчиком, який долучився до майстер-класу із своєю мамою.

Тож, святкуючи Ве­ликдень, ми бережемо наші звичаї і збагачуємось духовно, оскільки в них душа народу.

 

Відділ організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot