З 23 по 24 квітня 2019 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді розпочався цикл тренінгів з громадянської освіти за програмою «Я — громадянин України» для педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти, методистів інститутів післядипломної освіти, методичних кабінетів. У 2019 році у циклі тренінгів бере участь 27 педагогів. Тренінги проводять Просіна Ольга Володимирівна, доцент кафедри філософії освіти дорослих ЦІППО УМО НАПН України, кандидат педагогічних наук, і Шкільна Ірина Миколаївна, старший науковий співробітник лабораторії громадянського та морального виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук. Учасники І етапу отримали сертифікати, що засвідчують проходження навчання за програмою тренінгу з громадянської освіти «Я-громадянин України».
Програмою тренінгів передбачено впровадження у виховний процес інноваційних методів та технологій, розробка навчальних програм, проектів, що забезпечують ефективне впровадження змісту громадянської освіти в загальний освітній процес.
У листопаді 2019 р. пройде заключний етап тренінгів, де учасники отримають свідоцтва тренера з громадянської освіти за програмою «Я — громадянин України».