В Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінальний етап XІV Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник 2019» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває набір учнівської молоді різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня триватиме Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 03-05 листопада 2020 року відбудеться фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» *** 07-09 листопада 2020 року відбудеться Всеукраїнська ювілейна естафета "Стежками юннатівського руху" в НЕНЦ *** до 15 листопада 2020 року подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» (заочно) *** 18-20 листопада 2020 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» ***


В Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінальний етап XІV Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник 2019»

21-23 травня 2019 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся фінальний етап XІV Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник 2019».

Мета – формування пізнавальних інтересів у наймолодших юних дослідників, залучення до природоохоронної діяльності та створення умов для їх творчої самореалізації.

Участь у заході брали учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти, здібні до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства.

Загалом у фіналі взяли участь представники з 23 областей та м. Києва. Було представлено 142 роботи (140 учасників), у секціях: «Я і природа», «Народознавство та краєзнавство», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я».

На час перебігу змагання працювало досвідчене журі, у тому числі науковці і науково-педагогічні працівники:

  • Базиволяк Світлана Михайлівна, доцент кафедри технології у птахівництві, свинарстві та вівчарстві Національного університету біоресурсів і природокористування України, кандидат сільськогосподарських наук;
  • Баранський Олександр Ростиславович, старший науковий співробітник Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, кандидат біологічних наук.
  • Білоус Олена Петрівна, науковий співробітник Інституту гідробіології Національної академії наук України, кандидат біологічних наук.
  • Гуцан Леся Андріївна, науковий співробітник Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук.
  • Колодько Інна Миколаївна, аспірант Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України.
  • Первак Ігор Леонідович, доцент кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, кандидат медичних наук.

Третяк Тетяною Миколаївною, старшим науковим співробітником лабораторії психології творчості Інституту психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, кандидату психологічних наук було проведено тренінг для керівників, за темою: «Розв’язування учасниками дослідницьких конкурсів творчих задач в ускладнених умовах»

Відповідно до підсумкових протоколів переможцями визнано 16 учасників:

  • Конончук Вікторію, ученицю 5 класу Опорного загальноосвітнього навчального закладу «Жукинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», вихованку Вишгородського районного Центру Художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт» Вишгородського району Київської області, з роботою: «Дослідження негативного впливу відпрацьованих батарейок на живі організми»;
  • Окорокову Ольгу, ученицю 4-А класу загальноосвітньої школи № 8 Чернівецької міської ради Чернівецької області, з роботою: «Дослідження рівня забрудненості грунту»;
  • Савчук Богдана, учня 5 класу Квітневькової загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської області, з роботою: «Річка Устя – наше буття. Джерело душі та колиска життя»;
  • Матвійчук Софію, ученицю 4-Б класу Шепетівського навчально-виховного комплексу № 3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою» Хмельницької області, з роботою: «Використання рослин у народній кухні Шепетівщини»;
  • Прибіловича Олеся, учня 5 класу Філії навчально-виховного комплексу (Дошкільний навчальний заклад-заклад середньої освіти І-ІІ ступенів) с. Русави опорного навчального закладу «Навчально-виховний комплекс: заклад загальної освіти І ступеня – гімназія Ямпільського району» Вінницької області, з роботою: «Весільний коровай с. Русави». Чупрун»;
  • Васильєву Анастасію, вихованку еколого-натуралістичного гуртка «Друзі природи» Василівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Снігурівської районної ради Миколаївської області, з роботою: «Оставник одеський Gymnospermium odessanum (DC.) – релікт та ендемік типчаково-ковилового степу Снігурівщини»;
  • Чернишова Максима, вихованця еколого-натуралістичного гуртка «Друзі природи» Василівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Снігурівської районної ради Миколаївської області, з роботою: «Оставник одеський Gymnospermium odessanum (DC.) – релікт та ендемік типчаково-ковилового степу Снігурівщини»;
  • Муху Поліну, ученицю 4 класу Комунального закладу «Вишнівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Татарбунарського району Одеської області, з роботою: «Вирощування зелені зимою в кімнатних умовах»;
  • Солованюк Світлану, ученицю 6-Б класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням французької мови Херсонської області, з роботою: «Зелені класи – запорука здоров’я: вплив фітоцинових властивостей кімнатних рослин на здоров’я учнів»;
  • Дячишина Євгенія, учня 6 класу Комунального закладу «Горянівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дніпровської районної ради, вихованця гуртка «Юні друзі природи» Комунального позашкільного навчального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, з роботою: «Дослідження місць гніздування та кормових територій білого лелеки в умовах регіону»;
  • Касянчук Тетяну, ученицю 4-А класу Шепетівського навчально-виховного комплексу № 1 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей ім. Героя України М. Дзявульського» Хмельницької області, з роботою: «Комахи – шкідники сільськогосподарських культур»;
  • Радчука Назарія, учня 6 класу Сарненської гімназії Рівненської області, з роботою: «Особливості успішної інкубації перепелиних яєць в домашніх умовах»;
  • Семків Вероніку, ученицю 4-Б класу Городоцької загальноосвітньої школи № 3 І-ІІІ ступенів ім. І. Бльока Львівської області, з роботою: «Колорадський жук – небезпечний картопляний шкідник»;
  • Дмитришину Поліну, вихованку гуртка «Таємниці природи» Вінницької обласної станції юних натуралістів, з роботою: «Ефективність різних засобів особистої гігієни для видалення тимчасової (потенційно небезпечної) мікрофлори шкіри рук»;
  • Коняшкіну Вероніку, ученицю 5-А класу Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Енергодарської міської ради Запорізької області, з роботою: «Вплив цукрозамінників на плодову мушку»;
  • Свідерко Іллю, учня 5 класу Павлівського навчально-виховного комплексу Снігурівського району Миколаївської області, з роботою: «Гарант чистоти, альпійська свіжість. Наскільки це якісно і безпечно…».

Переможцям вручені призи від Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством і патентно-правової компанії «Пахаренко і партнери».

Друге місце вибороли 26 робіт і відповідно третє місце – 35 робіт.

Призери та переможці матимуть можливість отримати путівки в ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» на профільну зміну восени 2019 року.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар