Тарасова земля вітала юних зоологів! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Тарасова земля вітала юних зоологів!

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю з 21 по 23 травня 2019 року у Черкаській області пройшов VIІ Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів.

Організаторами збору у 2019 році виступили Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, комунальний заклад «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», Канівський природний заповідник.

У заході взяли участь 16 команд учнівських делегацій з числа учасників науково-дослідних експедицій, зоологічних практик, екскурсій з практичним досвідом роботи із зоології Вінницької, Дніпропетровської, Волинської, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Полтавської, Кіровоградської, Львівської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської областей.

Під час реєстрації кожний учасник збору отримав папку з робочими матеріалами: програму заходу, робочий щоденник, буклет комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради», ручку, значок заходу.

На урочистому відкритті заходу чудовий настрій присутнім подарували вихованці зразкової вокальної студії «Карамелька» та учасниця всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів, представник Черкаської області на Зборі Каріна Рідченко.

Валерій Данилевський, начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, звертаючись до присутніх, подякував молоді за небайдужість до питання охорони навколишнього середовища та висловив впевненість у тому, що перебування на Черкащині буде корисним та змістовним. Також до побажань успіху юннатам долучилися заступник міського голови Черкас Ігор Волошин, директор КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради»  Людмила Давиденко, методист відділу екології Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олена Івасюнько, директор Навчально-наукового інституту природничих та аграрних наук Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Максим Гаврилюк, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Любов Даниленко.

Команди звітували про свою роботу захищаючи перед вельмишановним журі свої науково-дослідницькі проекти за результатами експедицій, походів, польових практик своєї області.

Була організована фотовиставка «Дивовижна фауна України», яка теж була відповідним чином оцінена журі.

Польові дослідження та зоологічні практикуми з орнітології, ентомології та охорони дикої природи з юними дослідниками провели провідні науковці Канівського природного заповідника. Для юннатів був організований зоологічний квест, по завершенню якого виконувались завдання у індивідуальних польових щоденниках.

Крім навчально-звітних заходів для молоді та керівників були організовані цікаві пізнавальні екскурсії по містах Черкаси та Канів з відвідуванням Черкаського краєзнавчого музею, Музею Кобзаря, Черкаського зоопарку. Юннати відвідали «Тарасову гору» в річницю перепоховання великого кобзаря, шанобливо поклали квіти до могили поета.

Переможці експедиційно-польового збору за І, ІІ та ІІІ місце були нагороджені грамотами та медалями. Володарем Гран-Прі та переможного кубка стала команда юних зоологів Волинської області.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар