Всеукраїнський форум юних натуралістів приймає «Артек» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно) *** до 15 грудня 2021 року триває Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** 15 грудня 2021 року - Узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2021 р. *** 16-17 грудня 2021 року - Всеукраїнський зліт юних орнітологів


Всеукраїнський форум юних натуралістів приймає «Артек»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з Державним підприємством «Міжнародний дитячий центр «Артек» 31 травня – 20 червня ц. р., в межах V тематичної зміни «Артек – місто професій», проводить Всеукраїнський форум юних натуралістів. На Форум приїхали з різних куточків України виключно переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних конкурсів еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму, Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників, Всеукраїнський конкурс «Інтел Еко-Україна», Всеукраїнський конкурс «Юний дослідник» тощо.).

Мета Форуму – підтримка обдарованих дітей та молоді, які займаються дослідницько-експериментальною роботою в галузі природничих наук, формування у дітей та молоді усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки, технологій; формування активної життєвої позиції учасників форуму шляхом залучення їх до вирішення проблем довкілля; організації їх змістовного дозвілля.

9 червня 2019 року відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського форуму юних натуралістів. Для юних дослідників була організована і проведена Всеукраїнська дитяча еколого-патріотична гра «Паросток». Мета гри «Паросток» – формування розуміння необхідної гармонії людини з природою; оволодіння знаннями про природу свого краю; виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство, основу життя на землі; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, вміння виступати перед аудиторією, аргументувати, доводити, спонукати до самоосвіти та вдосконалення.

Перші паростки патріотичного виховання дитини починається в сім’ї та закладі освіти. Тому основними аспектами, на які зроблено акцент це:

 • Виховання любові до рідної землі, родини, свого народу, Батьківщини;
 • формування національної свідомості;
 • культивування кращих рис української ментальності: працелюбності, індивідуальної свободи, глибокого зв’язку з природою, тощо;
 • виховання бережливого ставлення до національного багатства країни: мови, культури, традицій;
 • формування готовності до творчої праці на благо людей, подвигу в ім’я процвітання держави;
 • формування відповідальності за долю Батьківщини;
 • виховання громадянського обов’язку перед країною, суспільством;
 • формування політичної культури;
 • вироблення та дотримання етики міжнаціональних стосунків.

Людина, яка любить свою Батьківщину, а значить і мову, людей, готова завжди прийти на допомогу тим, кому вона потрібна, готова служити інтересам держави, а державі потрібні розумні, духовно багаті громадяни.
За змістом гра «Паросток» є інформаційно-ігровою. До її складу входять три основні модулі:

 1. Формування ключових компетентностей;
 2. Патріотичні складові;
 3. Екологія.

Всі модулі діляться на дві частини: теоретичну та ігрову.

Юні натуралісти мали можливість більше дізнатися про екологію, прийняти участь в цікавих квестах з охорони довкілля, мистецтвознавства, українського фольклору. Всі учасники гри отримали в подарунок журнали «Паросток» та грамоти за номінаціями. Гарний настрій та позитивні емоції отримали і дорослі, і діти! Діти ще раз довели, що знання рідної мови, історії, географії, культури і вміння користуватися ними – це шлях до всебічного розвитку людини.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар