«Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» – посібник для педагогів-натуралістів і лісівників України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


«Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» – посібник для педагогів-натуралістів і лісівників України

З метою забезпечення потреб керівників учнівських лісництв і гуртків юних лісівників закладів освіти України в літературі навчального й методичного змісту, педагогами-натуралістами і лісівниками Хмельниччини за участі Національного ЕНЦУМ, ряду відомих науковців – рецензентів  і фахівців лісогосподарської справи Поділля, міст Києва та Львова, видано навчально-методичний посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» (автор – М.А. Зведенюк, досвідчений поліський педагог і автор навчальної програми гуртка «Юні лісівники» та навчальних видань «Живі смарагди Шепетівщини», «Ліси Хмельниччини», співавтор методичного посібника для керівників учнівських лісництв та видання «Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини»).

Свою змістовну й непересічну працю автор посібника – Микола Андрійович Зведенюк приурочив 95-річчю юннатівського руху в Україні, який натуралісти готуються гідно зустріти і святкувати в наступному році (див. детальніше електронний формат книги за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1755HGRHqXQlxsvGLYWBlesDhqxa3t7BH/view.

Високу оцінку змістовності й актуальності для освітян і системи позашкілля посібника у Передмові до нього дав президент Національної АПН України Василь Григорович Кремень, а у Післямові – директор НЕНЦ МОН України Володимир Валентинович Вербицький.

Посібник підготовлений автором та хмельницькими педагогами-натуралістами на допомогу освітянам і лісівникам, які співпрацюють у контексті інтеграції позашкільної освіти із загальною середньою освітою для забезпечення учням та гуртківцям глибоких, змістовних і якісних знань про ліс та лісогосподарську справу, організації і проведення з ними наукової дослідницько-експериментальної роботи на лісівничу тематику, практичної реалізації педагогами закладів освіти спільно з лісівниками інноваційних ідей лісової педагогіки та STEM-освіти.

Значну увагу в посібнику приділено тематиці національно-патріотичного виховання неповнолітніх юннатівськими формами роботи у контексті українського патріотизму й збереження природи рідного краю, залученню юних лісівників до активної участі у природоохоронних заходах і навчальній лісогосподарській праці та профорієнтації їх на лісогосподарські професії.

Протягом минулого навчального року посібник проходив апробацію в закладах освіти України і отримав схвальну оцінку педагогів, які працювали за програмою автора та використовували його розробки навчальних занять.

Автором було враховано їх зауваження, пропозиції і поради, внесені й усі зміни, які також радили йому та вважали за необхідність науковці-рецензенти (див. спільну рецензію І.Д. Беха та В.В. Вербицького на рукопис книги за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1NdmmLG3nZzpnLX7pNqOjU_hfsXBFcKld/view.

Організаторами цього науково-освітнього проекту запропоновано керівникам органів управління освітою і дирекціям держлісгоспів врахувати кількість шкільних учнівських лісництв і гуртків юних лісівників у регіонах та спільно з шефськими лісогосподарськими підприємствами організувати придбання у видавництві й урочисту презентацію примірників навчально-методичного посібника «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» в закладах освіти на учнівських лінійках з нагоди початку нового 2019-2020 навчального року та під час лісівничого тижня 9-15 вересня цього року.

Для координації проведення заходу Мережу учнівських лісництв і гуртків юних лісівників у закладах освіти України (2018-2019 навч. року) координаторами проекту нещодавно направлено усім обласним управлінням лісових та мисливських господарств та департаментам освіти і науки облдержадміністрацій.

Замовлення автора й натуралістів на друкування і продаж тиражу книг посібника доручено хмельницькому ТзОВ «Поліграфіст», у якого можна придбати потрібну для закладів освіти регіону кількість примірників за ціною виробника (1 примірник – 268,00 грн., без ПДВ). Пакет документів на придбання книг посібника у видавця в ТзОВ «Поліграфіст» (директор – ФОП Федоченко С.О.) за безготівковим розрахунком керівництво ВГО Товариство лісівників України направило кожному обласному УЛМГ.

Відповідальна особа за координацію дій від ФОП-постачальника щодо проведення розрахунків і організованого отримання книг замовниками в областях «Новою поштою» Скрипкевич Уляна Олександрівна, юрист ТзОВ «Поліграфіст» (тел. 098-624-8931, ел. пошта: ur.poligrafist@gmail.com).

Додаткова інформація за телефонами Хмельницького ОЕНЦУМ – 716-449 та 098-430-1357 (Зотова Олена Василівна, методист).

Сподіваємось, що зважаючи на актуальність для позашкілля матеріалів, поданих автором у посібнику «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини», він стане в нагоді педагогам всієї України і заслужено посяде важливе місце в науково-педагогічній творчості й еколого-натуралістичній літературі, буде значною підмогою педагогам і лісівникам у створенні умов для творчої самореалізації, духовного самовдосконалення та професійного самовизначення учнівської молоді країни, підвищенні ефективності і якості навчання юних лісівників та підготовці в учнівських лісництвах майбутніх господарів лісів Батьківщини – справжніх патріотів України.

 

В.В.Вербицький,

директор НЕНЦ МОН України

 

Мережа шкільних учнівських лісництв і гуртків юних лісівників

України в 2019 році  (за даними НЕНЦ МОН України)

 

№ з/п Назва області К-ть учнівських лісництв К-ть гуртків юних лісівників Разом
1.  Вінницька  44  39 83
2.  Волинська  52  46 98
3.  Донецька  34  30 64
4.  Дніпропетровська  12  10 22
5.  Житомирська  32  28 60
6.  Запорізька  9  8 17
7.  Закарпатська  28  25  53
8.  Івано-Франківська  20  18  38
9.  Кіровоградська  39  35  74
10.  Київська  13  11  24
11.  Луганська  22  19  41
12.  Львівська  43  38  81 
13.  Миколаївська  10  9  19 
14.  Одеська  11  9  20
15.  Полтавська  13  11  24
16.  Рівненська  19  17  36
17.  Сумська  15  13  28
18.  Тернопільська  12  10  22
19.  Харківська  22  19  41
20.  Херсонська  7  6  13
21.  Хмельницька  45  26  71
22.  Черкаська  13  11  24
23.  Чернівецька  25  22  47
24.  Чернігівська  17  15  32
Всього: 557 475 1032
Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар