Юннатам Сєвєродонецька – 60 років | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) 16-18 квітня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (очно) *** до 20 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннатам Сєвєродонецька – 60 років

Вже так співпало, що в серпні 2015 року, майже водночас, святкувалось 90-річчя юннатівського руху України та 60-річчя руху юних натуралістів м. Сєвєродонецька, що на Луганщині.

До цієї події, 23 серпня, були підведені підсумки міської виставки-конкурсуюних оранжувальників, флористів та майстрів народних ремесел «Краса рідного краю, яка була присвячена цим визначним подіям.

На свято до юних натуралістів, крім колег та ветеранів юннатів різних поколінь, серед яких була і попередній директор міськСЮН Саліна Серафіма Іванівна, завітали поважні гості. Серед них заступник міського голови Терешин Сергій Федорович, директор Благодійного фонду «Заради майбутнього» Олексій Кунченко, представники департаментів освіти і науки, екології та природних ресурсів Луганської ОДА, Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, міського управління освіти, міського методичного центру, керівництво відомого в Україні та за її межами підприємства «Новоферт» – виробника якісних мінеральних добрив,компанії «АгроАналіз» – найсучаснішої агролабораторії, почесні громадяни міста, керівники громадських організацій та багато інших прекрасних людей, які були серед 40 тисяч вихованців цього закладу, за час його існування. І всі вони прийшли з подарунками, добрими побажаннями та сподіванням на процвітання такого унікального позашкільного закладу. Саме унікального, бо ні де в Україні не вдалось зберегти таку мережу навчальних опалювальних теплиць, як в м. Сєвєродонецьку. Тількі міськЦЕНТУМ має на свому балансі 5 таких теплиць, а ще 3 працює в місті при школах. Цей досвід вивчається Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. У 2011 році на базі цього закладу відбувся Всеукраїнський семінар-практикум по работі з учнівською молоддю в об’єктах захищеного ґрунту. І те, що таке надбання не тільки збережене, а і розвивається – велика спільна заслуга органів міського самоврядування, управління освіи, і безперечно творчого колективу Центру.

Як прийнято, були нагороди та грамоти педагогам закладу від міського виконкому, департаменту та управління освіти, інших державних та громадських організацій, з якими співпрацює Центр. Особливе місце мали нагороди від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, як естафета та вітання від всієї країни Юннатії.

Кращих юннатів відзначив Благодійний фонд «Заради майбутнього». Під враженням побаченого в теплицях закладу, керівник фірми «Новоферт» передав запас добрив, та разом з фірмою «АгроАналіз» взяли шефство над Центром.

А найбільшим подарунком та визнанням значення Центру для міста стало, попри складну ситуацію, озвучене на нараді директорів закладів освіти міським голової Козаковим Валентином Васильовичем, рішення про капітальний ремонт теплиці міськЦЕНТУМ при ЗОШ №8.

Враховуючи все побачене і почуте, можна з впевненістю говорити, що на Сході України, в місті Сєвєродонецьку, є і буде у майбутньому прекрасна оаза великої країни Юннатії.

Дружна родина позашкільників м. Сєвєродонецька

Дружна родина позашкільників м. Сєвєродонецька

Вітання від юннатів

Вітання від юннатів

Ветерани юннатівського руху міста, колеги та поважні гості на святі

Ветерани юннатівського руху міста, колеги та поважні гості на святі

Частина святкової експозиції виставки "Краса рідного краю"

Частина святкової експозиції виставки “Краса рідного краю”

Екскурсію в навчальній теплиці для почесних гостей проводить директор Зельська О. М.

Екскурсію в навчальній теплиці для почесних гостей проводить директор Зельська О. М.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар