Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”

На базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) 27 листопада 2019 року було проведено обласний семінар для методистів, керівників гуртка закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю, представників територіальних громад за темою “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”.

На семінарі були присутні методисти, керівники гуртка та вчителі закладів позашкільної і загальної середньої освіти області з 6 міст: Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, Павлограда та Марганцю; 6 районів: Новомосковського, Солонянського, Дніпровського, Криворізького, Магдалинівського та П’ятихатського; 7 об’єднаних територіальних громад: Перещепинської (Новомосковський район), Томаківської, Богданівської (Павлоградський район) Зайцівської (Синельниківський район), Криничанської, Могилівської (Царичанський район, філія “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”) та Васильківської. Загальна кількість учасників семінару – 26.

Семінар розпочався з вступного слова директора КЗО ОЕНЦДУМ” Ю.Ф.Педана, який у своїй промові торкнувся актуальних питань, що турбують сьогодні позашкілля.

З доповіддю “Актуальні аспекти методичної діяльності закладів позашкільної освіти області. Шляхи підвищення професійної майстерності педагога” виступила М.Б.Кузьменко, заступник директора з виховної роботи КЗО ОЕНЦДУМ”, яка звернула увагу на важливість кадрового забезпечення освітнього процесу та роль методичної служби закладів освіти в набутті педагогічної майстерності педагогами. Кузьменко М.Б. представила критерії педагогічної майстерності, умови професійного зростання та якості особистості педагога, які здійснюють істотний вплив на процес становлення педагога – майстра, акцентувала увагу, що одним з напрямів особистісного зростання є участь у педагогічних конкурсах, таких як обласний конкурс “Краще творче учнівське об’єднання”, обласний етап Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, Всеукраїнському відкритому рейтингу якості освіти “Золота когорта позашкільників” тощо.

Завдяки мультимедійному супроводу учасники семінару могли наочно побачити діаграми результативності участі педагогів області у педагогічних конкурсах за останні 4 роки.

Організаційно-методичні засади діяльності керівника гуртка за напрямками: сільське господарство, квітникарство та озеленення, прикладна творчість, еколого-природоохоронна та організаційно-масова робота висвітили в своїх виступах А.В.Іванус, методист сільсько-господарського напрямку, Д.В.Григор’єв, завідувач відділу біології та екології, Калашникова Н.Д., завідувач організаційно-масового відділу, Крикун Г.В., керівник гуртка КЗО ОЕНЦДУМ”.

На організації роботи з талановитою молоддю в контексті діяльності обласної Природничої школи зупинилася в своєму виступі Т.В.Кондратьєва, методист з наукової роботи КЗО ОЕНЦДУМ”.

Практичний блок семінару був присвячений темі “Впровадження інноваційних технологій в навчальний процес”. Н.В.Потапова, провідний психолог соціальної служби Дніпровського національного університету
ім. О.Гончара провела тренінг для педагогів, акцентувала увагу на новітніх формах діяльності, що формують критичне мислення та ціннісну систему вихованця, вчать командній взаємодії, спонукають до творчості.

Учасникам семінару дуже сподобалися інтерактивні вправи та змістовні пояснення фахівця-психолога, які надавалися в ході тренінгу.

Педагоги отримали роздаткові матеріали: структурно-змістову модель “Педагогічна майстерність” та методичні рекомендації комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпровської обласної ради “Структура та види методичних розробок, вимоги до їх технічного оформлення”.

Вступне слово Педана Ю.Ф., директора

Виступ Кузьменко М.Б.

Виступ Іванус А.В.

Виступ Григор’єва Д.В.

Виступ Калашникової Н.Д.

Виступ Крикун Г.В.

Заступник директора з виховної роботи М.Б. Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар