Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога” | Національний еколого-натуралістичний центр Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін *** до 9 грудня - реєстрація у відбірковому етапі на участь у XXIV Білоруській конференції учнів *** 10-11 грудня Міжнародна науково-практична конференція «Laudato Si: екологічний внесок для сталого розвитку суспільства *** 10-12 грудня - навчальний тренінг з підготовки вчителів біології та педагогічних працівників творчих учнівських об'єднань біологічного профілю до професійної сертифікації *** 12-13 грудня - узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2019 р. *** 13 грудня - колегія директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму *** до 15 грудня - подання науково-дослідницьких робіт на заочний етап Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик" *** до 15 грудня - Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** до 16 грудня - реєстрація учасників Зимової школи з програмування та інформаційних технологій *** до 20 грудня - реєстрація учасників заочного етапу Всеукраїнського турніру юних біологів *** 23 грудня - форум освітян "Флагмани освіти України" *** до 31 грудня - реєстрація учасників заочного етапу Всеукраїнського турніру юних хіміків *** до 31 грудня - реєстрація учасників заочного Конкурсу «Визнання – BIOLOGY TEACHER NENC» *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс «Виховати особистість» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський конкурс програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнська щорічна заочна виставка видавничої продукції з еколого-натуралістичного напряму. Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка» (заочно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнський заочний конкурс-огляд позашкільних навчальних закладів «Погляд в майбутнє» (заочно)


Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”

На базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) 27 листопада 2019 року було проведено обласний семінар для методистів, керівників гуртка закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю, представників територіальних громад за темою “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”.

На семінарі були присутні методисти, керівники гуртка та вчителі закладів позашкільної і загальної середньої освіти області з 6 міст: Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, Павлограда та Марганцю; 6 районів: Новомосковського, Солонянського, Дніпровського, Криворізького, Магдалинівського та П’ятихатського; 7 об’єднаних територіальних громад: Перещепинської (Новомосковський район), Томаківської, Богданівської (Павлоградський район) Зайцівської (Синельниківський район), Криничанської, Могилівської (Царичанський район, філія “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”) та Васильківської. Загальна кількість учасників семінару – 26.

Семінар розпочався з вступного слова директора КЗО ОЕНЦДУМ” Ю.Ф.Педана, який у своїй промові торкнувся актуальних питань, що турбують сьогодні позашкілля.

З доповіддю “Актуальні аспекти методичної діяльності закладів позашкільної освіти області. Шляхи підвищення професійної майстерності педагога” виступила М.Б.Кузьменко, заступник директора з виховної роботи КЗО ОЕНЦДУМ”, яка звернула увагу на важливість кадрового забезпечення освітнього процесу та роль методичної служби закладів освіти в набутті педагогічної майстерності педагогами. Кузьменко М.Б. представила критерії педагогічної майстерності, умови професійного зростання та якості особистості педагога, які здійснюють істотний вплив на процес становлення педагога – майстра, акцентувала увагу, що одним з напрямів особистісного зростання є участь у педагогічних конкурсах, таких як обласний конкурс “Краще творче учнівське об’єднання”, обласний етап Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, Всеукраїнському відкритому рейтингу якості освіти “Золота когорта позашкільників” тощо.

Завдяки мультимедійному супроводу учасники семінару могли наочно побачити діаграми результативності участі педагогів області у педагогічних конкурсах за останні 4 роки.

Організаційно-методичні засади діяльності керівника гуртка за напрямками: сільське господарство, квітникарство та озеленення, прикладна творчість, еколого-природоохоронна та організаційно-масова робота висвітили в своїх виступах А.В.Іванус, методист сільсько-господарського напрямку, Д.В.Григор’єв, завідувач відділу біології та екології, Калашникова Н.Д., завідувач організаційно-масового відділу, Крикун Г.В., керівник гуртка КЗО ОЕНЦДУМ”.

На організації роботи з талановитою молоддю в контексті діяльності обласної Природничої школи зупинилася в своєму виступі Т.В.Кондратьєва, методист з наукової роботи КЗО ОЕНЦДУМ”.

Практичний блок семінару був присвячений темі “Впровадження інноваційних технологій в навчальний процес”. Н.В.Потапова, провідний психолог соціальної служби Дніпровського національного університету
ім. О.Гончара провела тренінг для педагогів, акцентувала увагу на новітніх формах діяльності, що формують критичне мислення та ціннісну систему вихованця, вчать командній взаємодії, спонукають до творчості.

Учасникам семінару дуже сподобалися інтерактивні вправи та змістовні пояснення фахівця-психолога, які надавалися в ході тренінгу.

Педагоги отримали роздаткові матеріали: структурно-змістову модель “Педагогічна майстерність” та методичні рекомендації комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпровської обласної ради “Структура та види методичних розробок, вимоги до їх технічного оформлення”.

Вступне слово Педана Ю.Ф., директора

Виступ Кузьменко М.Б.

Виступ Іванус А.В.

Виступ Григор’єва Д.В.

Виступ Калашникової Н.Д.

Виступ Крикун Г.В.

Заступник директора з виховної роботи М.Б. Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар