Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Проведено обласний семінар “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”

На базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан) 27 листопада 2019 року було проведено обласний семінар для методистів, керівників гуртка закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю, представників територіальних громад за темою “Методичний супровід траєкторії професійного розвитку педагога”.

На семінарі були присутні методисти, керівники гуртка та вчителі закладів позашкільної і загальної середньої освіти області з 6 міст: Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, Павлограда та Марганцю; 6 районів: Новомосковського, Солонянського, Дніпровського, Криворізького, Магдалинівського та П’ятихатського; 7 об’єднаних територіальних громад: Перещепинської (Новомосковський район), Томаківської, Богданівської (Павлоградський район) Зайцівської (Синельниківський район), Криничанської, Могилівської (Царичанський район, філія “Шафран” КЗО “ОЕНЦДУМ”) та Васильківської. Загальна кількість учасників семінару – 26.

Семінар розпочався з вступного слова директора КЗО ОЕНЦДУМ” Ю.Ф.Педана, який у своїй промові торкнувся актуальних питань, що турбують сьогодні позашкілля.

З доповіддю “Актуальні аспекти методичної діяльності закладів позашкільної освіти області. Шляхи підвищення професійної майстерності педагога” виступила М.Б.Кузьменко, заступник директора з виховної роботи КЗО ОЕНЦДУМ”, яка звернула увагу на важливість кадрового забезпечення освітнього процесу та роль методичної служби закладів освіти в набутті педагогічної майстерності педагогами. Кузьменко М.Б. представила критерії педагогічної майстерності, умови професійного зростання та якості особистості педагога, які здійснюють істотний вплив на процес становлення педагога – майстра, акцентувала увагу, що одним з напрямів особистісного зростання є участь у педагогічних конкурсах, таких як обласний конкурс “Краще творче учнівське об’єднання”, обласний етап Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, Всеукраїнському відкритому рейтингу якості освіти “Золота когорта позашкільників” тощо.

Завдяки мультимедійному супроводу учасники семінару могли наочно побачити діаграми результативності участі педагогів області у педагогічних конкурсах за останні 4 роки.

Організаційно-методичні засади діяльності керівника гуртка за напрямками: сільське господарство, квітникарство та озеленення, прикладна творчість, еколого-природоохоронна та організаційно-масова робота висвітили в своїх виступах А.В.Іванус, методист сільсько-господарського напрямку, Д.В.Григор’єв, завідувач відділу біології та екології, Калашникова Н.Д., завідувач організаційно-масового відділу, Крикун Г.В., керівник гуртка КЗО ОЕНЦДУМ”.

На організації роботи з талановитою молоддю в контексті діяльності обласної Природничої школи зупинилася в своєму виступі Т.В.Кондратьєва, методист з наукової роботи КЗО ОЕНЦДУМ”.

Практичний блок семінару був присвячений темі “Впровадження інноваційних технологій в навчальний процес”. Н.В.Потапова, провідний психолог соціальної служби Дніпровського національного університету
ім. О.Гончара провела тренінг для педагогів, акцентувала увагу на новітніх формах діяльності, що формують критичне мислення та ціннісну систему вихованця, вчать командній взаємодії, спонукають до творчості.

Учасникам семінару дуже сподобалися інтерактивні вправи та змістовні пояснення фахівця-психолога, які надавалися в ході тренінгу.

Педагоги отримали роздаткові матеріали: структурно-змістову модель “Педагогічна майстерність” та методичні рекомендації комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпровської обласної ради “Структура та види методичних розробок, вимоги до їх технічного оформлення”.

Вступне слово Педана Ю.Ф., директора

Виступ Кузьменко М.Б.

Виступ Іванус А.В.

Виступ Григор’єва Д.В.

Виступ Калашникової Н.Д.

Виступ Крикун Г.В.

Заступник директора з виховної роботи М.Б. Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар