Відбулася історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Відбулася історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна”

І згадую чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

До 102-річниці бою під Крутами в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) 16 січня 2020 року була проведена історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна”. В заході взяли участь учні 9-А класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” (директор Г.О.Сазанська, класний керівник 9-А класу Кутищева Н.В.).

У вступному слові керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Пелих С.О. відзначила, що бій під Крутами є однією з найгероїчніших, але й водночас однією з найтрагічніших сторінок історії України, згадала мужніх київських курсантів, які у 1918 році дали бій підрозділу Червоної Армії, затримавши її наступ на Київ. Сили були нерівними, але мужність і бойова звитяга української молоді вразили сучасників і стали взірцем жертовності та патріотизму.

Учні з цікавістю прослухали розповідь про перебіг подій столітньої давнини та переглянули фрагменти документальних фільмів “Лист без конверта”, “Бій під Крутами”, а також відеоролики на пісню “Героям Крут”.

Бій під Крутами, мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини) добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Герої Крут були, є і будуть гідним взірцем мужності й патріотизму для усіх наступних поколінь захисників української держави. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими героями.

Символічно, що захід відбувся в день вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту, славетних кіборгів – Героїв України. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Крут та Героїв сучасності, які загинули в боях на сході України.

Події 29 січня 1918 року назавжди вкарбувалися в пам’ять поколінь українців. Адже під Крутами творилася історія молодої держави. Держави, яка ціною неймовірних зусиль та трагічних втрат заявила про своє право бути вільною від ярма російської імперії. Станція “Крути” – тільки одна із чисельних битв в одвічному “хрестовому поході” Росії проти України.

Вони боролися, щоб ми перемогли. Мужні українські воїни, і зараз боронять незалежність нашої держави, захищаючи рідну неньку – Україну від зазіхань зухвалого та підступного агресора.

Керівник гуртка КЗО ОЕНЦДУМ С.О. Пелих

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар