Відбулася історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 15 - 16 жовтня 2024 року - фінал Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад» у 2024 році (дистанційно) *** до 20 жовтня 2024 року - Надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський онлайн фотоконкурс «Осіння Симфонія України: Моє Дерево» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** 23 - 24 жовтня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (змішаний формат) *** 29 жовтня - 01 листопада 2024 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2024/2025 навчальному році (очно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** 19 - 22 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 29 листопада 2024 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2025» (заочно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 30 листопада 2024 року - подання матеріалів щодо участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Відбулася історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна”

І згадую чомусь я мимоволі

Великих лицарів своїх;

Лежать вони покинутими в полі

І без хрестів могили їх.

О.Олесь

До 102-річниці бою під Крутами в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) 16 січня 2020 року була проведена історико-патріотична година “І слава їх встає безсмертна”. В заході взяли участь учні 9-А класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” (директор Г.О.Сазанська, класний керівник 9-А класу Кутищева Н.В.).

У вступному слові керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Пелих С.О. відзначила, що бій під Крутами є однією з найгероїчніших, але й водночас однією з найтрагічніших сторінок історії України, згадала мужніх київських курсантів, які у 1918 році дали бій підрозділу Червоної Армії, затримавши її наступ на Київ. Сили були нерівними, але мужність і бойова звитяга української молоді вразили сучасників і стали взірцем жертовності та патріотизму.

Учні з цікавістю прослухали розповідь про перебіг подій столітньої давнини та переглянули фрагменти документальних фільмів “Лист без конверта”, “Бій під Крутами”, а також відеоролики на пісню “Героям Крут”.

Бій під Крутами, мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини) добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Герої Крут були, є і будуть гідним взірцем мужності й патріотизму для усіх наступних поколінь захисників української держави. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими героями.

Символічно, що захід відбувся в день вшанування пам’яті захисників Донецького аеропорту, славетних кіборгів – Героїв України. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Крут та Героїв сучасності, які загинули в боях на сході України.

Події 29 січня 1918 року назавжди вкарбувалися в пам’ять поколінь українців. Адже під Крутами творилася історія молодої держави. Держави, яка ціною неймовірних зусиль та трагічних втрат заявила про своє право бути вільною від ярма російської імперії. Станція “Крути” – тільки одна із чисельних битв в одвічному “хрестовому поході” Росії проти України.

Вони боролися, щоб ми перемогли. Мужні українські воїни, і зараз боронять незалежність нашої держави, захищаючи рідну неньку – Україну від зазіхань зухвалого та підступного агресора.

Керівник гуртка КЗО ОЕНЦДУМ С.О. Пелих

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • https://lms.speridian.com/ lapak cheat dewa288 dewa288