Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 15 - 16 жовтня 2024 року - фінал Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад» у 2024 році (дистанційно) *** до 20 жовтня 2024 року - Надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський онлайн фотоконкурс «Осіння Симфонія України: Моє Дерево» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** 23 - 24 жовтня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (змішаний формат) *** 29 жовтня - 01 листопада 2024 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2024/2025 навчальному році (очно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** 19 - 22 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс”

14 січня педагогами відділу екології та природоохоронної роботи вперше проведено екологічний квест із відпочивальниками нового оздоровчого табору„Едельвейс”, який нещодавно відкрився в селі Домбоки Мукачівського району, що на Закарпатті. Присвячувався він Великому різдвяному (зимовому) обліку птахів. І не випадково. Адже щороку облік проходить з 18 по 25 січня.

Це наймасовіший захід для вивчення птахів у всьому світі, який проходить взимку. Тому його ще називають різдвяним. Сама традиція обліковувати птахів народилася ще у 1900 році у США. ЇЇ засновником є ФренкЧепмен. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов підтримку серед дітей та дорослих.

Із вступним словом з історії проведення Великого зимового обліку птахів виступила методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко. Вона розповіла про життя птахів, та де вони живуть і на які основні групи поділяються.

Завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча ознайомила з мультимедійною презентацією – „Зимуючі птахи нашої місцевості”, де показала види птахів, технологію виготовлення годівнички в зимовий період та як і чим підгодовувати пернатих взимку. Також наголосила, де краще спостерігати за птахами, як правильно рахувати їх та в яку пору дня краще обліковувати. Потім на практиці, з біноклем в руках, показала як це відбувається, учні мали змогу самостійно спостерігати за птахами і вивчати їх, радіючи їхньому польоту.

Змістовно, жваво та насичено проходив і тематичний Квест. Відпочиваючі відразу долучилися до виконання завдання першої зупинки – “Дай правильну відповідь”.

Цікаво учні розгадували орнітологічний “Кросворд”

Наступна зупинка – “Зашифровані назви” дала дітям трохи помислити і із переплутаних букв утворювали правильні назви птахів.

Щена двох зупинках діти пригадували прислів’я і загадки про пернатих друзів. Виконуючи завдання заключної, шостої зупинки,учні наввипередки за описом знаходили птаха на папері.

Під час квесту відпочивальники отримали море позитивних емоцій, та їхні очі світилися радістю. Звичайно,завершальним етапом стало нагородження команд. Під час підрахунку балів, учасники екоквесту брали участь у грі “Вгадай, чий дзьоб”.

Значна частина дітей в підсумку зрозуміла, як важливо допомагати птахам саме в зимовий період, коли важко їм добувати корм. Неочікуваним сюрпризом для відпочиваючих і на згадку педагоги ЗОЕНЦ подаровали табору три годівнички, які разом із завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь розвісили на території „Едельвейсу”.

Задоволені діти миттєво відгукнулись допомагати пернатим, насипаючи в годівнички насіннячко для пташок.

Тож охороняйте і дбайливо ставтеся до братів наших менших, особливо взимку, а весною та влітку вони сторицею за це віддячать нам, людям!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • https://lms.speridian.com/ lapak cheat dewa288 dewa288