Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 20 серпня 2020 року об 11:00 - педагогічне засідання «Позашкілля – вибір майбутнього» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» *** 9 вересня 2020 року пройде п'ята онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва ***


Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс”

14 січня педагогами відділу екології та природоохоронної роботи вперше проведено екологічний квест із відпочивальниками нового оздоровчого табору„Едельвейс”, який нещодавно відкрився в селі Домбоки Мукачівського району, що на Закарпатті. Присвячувався він Великому різдвяному (зимовому) обліку птахів. І не випадково. Адже щороку облік проходить з 18 по 25 січня.

Це наймасовіший захід для вивчення птахів у всьому світі, який проходить взимку. Тому його ще називають різдвяним. Сама традиція обліковувати птахів народилася ще у 1900 році у США. ЇЇ засновником є ФренкЧепмен. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов підтримку серед дітей та дорослих.

Із вступним словом з історії проведення Великого зимового обліку птахів виступила методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко. Вона розповіла про життя птахів, та де вони живуть і на які основні групи поділяються.

Завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча ознайомила з мультимедійною презентацією – „Зимуючі птахи нашої місцевості”, де показала види птахів, технологію виготовлення годівнички в зимовий період та як і чим підгодовувати пернатих взимку. Також наголосила, де краще спостерігати за птахами, як правильно рахувати їх та в яку пору дня краще обліковувати. Потім на практиці, з біноклем в руках, показала як це відбувається, учні мали змогу самостійно спостерігати за птахами і вивчати їх, радіючи їхньому польоту.

Змістовно, жваво та насичено проходив і тематичний Квест. Відпочиваючі відразу долучилися до виконання завдання першої зупинки – “Дай правильну відповідь”.

Цікаво учні розгадували орнітологічний “Кросворд”

Наступна зупинка – “Зашифровані назви” дала дітям трохи помислити і із переплутаних букв утворювали правильні назви птахів.

Щена двох зупинках діти пригадували прислів’я і загадки про пернатих друзів. Виконуючи завдання заключної, шостої зупинки,учні наввипередки за описом знаходили птаха на папері.

Під час квесту відпочивальники отримали море позитивних емоцій, та їхні очі світилися радістю. Звичайно,завершальним етапом стало нагородження команд. Під час підрахунку балів, учасники екоквесту брали участь у грі “Вгадай, чий дзьоб”.

Значна частина дітей в підсумку зрозуміла, як важливо допомагати птахам саме в зимовий період, коли важко їм добувати корм. Неочікуваним сюрпризом для відпочиваючих і на згадку педагоги ЗОЕНЦ подаровали табору три годівнички, які разом із завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь розвісили на території „Едельвейсу”.

Задоволені діти миттєво відгукнулись допомагати пернатим, насипаючи в годівнички насіннячко для пташок.

Тож охороняйте і дбайливо ставтеся до братів наших менших, особливо взимку, а весною та влітку вони сторицею за це віддячать нам, людям!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар