Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Великий зимовий облік птахів провели педагоги ЗОЕНЦ у філії ЗЦТКЕСУМ “Едельвейс”

14 січня педагогами відділу екології та природоохоронної роботи вперше проведено екологічний квест із відпочивальниками нового оздоровчого табору„Едельвейс”, який нещодавно відкрився в селі Домбоки Мукачівського району, що на Закарпатті. Присвячувався він Великому різдвяному (зимовому) обліку птахів. І не випадково. Адже щороку облік проходить з 18 по 25 січня.

Це наймасовіший захід для вивчення птахів у всьому світі, який проходить взимку. Тому його ще називають різдвяним. Сама традиція обліковувати птахів народилася ще у 1900 році у США. ЇЇ засновником є ФренкЧепмен. Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов підтримку серед дітей та дорослих.

Із вступним словом з історії проведення Великого зимового обліку птахів виступила методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко. Вона розповіла про життя птахів, та де вони живуть і на які основні групи поділяються.

Завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча ознайомила з мультимедійною презентацією – „Зимуючі птахи нашої місцевості”, де показала види птахів, технологію виготовлення годівнички в зимовий період та як і чим підгодовувати пернатих взимку. Також наголосила, де краще спостерігати за птахами, як правильно рахувати їх та в яку пору дня краще обліковувати. Потім на практиці, з біноклем в руках, показала як це відбувається, учні мали змогу самостійно спостерігати за птахами і вивчати їх, радіючи їхньому польоту.

Змістовно, жваво та насичено проходив і тематичний Квест. Відпочиваючі відразу долучилися до виконання завдання першої зупинки – “Дай правильну відповідь”.

Цікаво учні розгадували орнітологічний “Кросворд”

Наступна зупинка – “Зашифровані назви” дала дітям трохи помислити і із переплутаних букв утворювали правильні назви птахів.

Щена двох зупинках діти пригадували прислів’я і загадки про пернатих друзів. Виконуючи завдання заключної, шостої зупинки,учні наввипередки за описом знаходили птаха на папері.

Під час квесту відпочивальники отримали море позитивних емоцій, та їхні очі світилися радістю. Звичайно,завершальним етапом стало нагородження команд. Під час підрахунку балів, учасники екоквесту брали участь у грі “Вгадай, чий дзьоб”.

Значна частина дітей в підсумку зрозуміла, як важливо допомагати птахам саме в зимовий період, коли важко їм добувати корм. Неочікуваним сюрпризом для відпочиваючих і на згадку педагоги ЗОЕНЦ подаровали табору три годівнички, які разом із завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь розвісили на території „Едельвейсу”.

Задоволені діти миттєво відгукнулись допомагати пернатим, насипаючи в годівнички насіннячко для пташок.

Тож охороняйте і дбайливо ставтеся до братів наших менших, особливо взимку, а весною та влітку вони сторицею за це віддячать нам, людям!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар