Інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** 25 - 27 жовтня 2021 року Всеукраїнський зліт юних гідрометеорологів *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно) *** 28 - 30 жовтня 2021 р. Всеукраїнський зліт юних тераріумістів *** 08-12 листопада - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 навчальному році (очно, або дистанційно) *** 12-14 листопада 2021 року - друга (заключна) сесія Всеукраїнської школи методиста закладу позашкільної освіти (за змішаною формою проведення) *** 16-18 листопада 2021 року фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно, або дистанційно) **** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно)


Інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні”

Минулого тижня наша держава вшанувала пам’ять 6-тої річниці трагічних подій на Майдані. У ці дні згадують тих, хто загинув у боротьбі за кращу Україну – Героїв Небесної Сотні та Героїв, що полягли на Сході нашої країни.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, що впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події тих злощасних днів не могли залишити байдужими і педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Так, завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь та його методисткою Мирославою Вайдич втілювався інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні”, під час якого проведено:

  • тематичну бесіду: „Зима, яка змінила нас…” (18 лютого для дітей третьої зміни обласного відпочинкового табору „Едельвейс”);
  • годину спілкування: „Сучасні борці за єдність України”
  • (20 лютого, ЗОЕНЦ; );
  • виховну годину: „Ангели пам’яті” (21 лютого для дітей третьої зміни обласного відпочинкового табору „Арніка”).

Представники юннатівського самоврядування зібрали інформацію про перших загиблих учасників Майдану, видрукувавши збірку: „У нашій пам’яті вони назавжди залишились… ”

Метазгаданих заходів – ознайомити дітей з історичним та суспільним значенням Революції Гідності, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

Такі заходи виховують у молоді любов до Батьківщини, патріотичну свідомість і розвивають бажання стати гідними громадянами України.

Заходи розпочиналися запаленням свічки під звуки мелодії пісні „Пливе кача по Тисині”. Свічка є свідченням незгасимого вогню пам’яті про Небесну Сотню, яка навічно пішла від нас. З підготовленої мультимедійної презентації та переглянутих відеороликів, присутні дізнались про події, які відбувались на Майдані Незалежності, на вулицях Грушевського та Інститутській, про найстрашнішу та найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого, яку пізніше назвали ніч Апокаліпсису та „Чорний четвер” – 20 лютого. Учні й педагоги ознайомились з біографіями деяких Героїв Небесної Сотні, які стали першими жертвами жорстокості представників правоохоронних структур. З їхніх життєвих історій стало зрозуміло, що на Майдан Гідності вийшли Герої різного віку, різних професій, різних національностей, але всіх їх об’єднувало одне – віра у справедливість та кращу долю України.
Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами „Герої не гинуть”.

Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли!

В вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!
Після цих слів залу охопила тиша. Тиша, в якій відчувалась біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної Сотні.

Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які втратили своїх синів. Оплакує Героїв Небесної Сотні вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну. Пам’ятати і розповідати про них. На прикладі героїв маємо виховувати наступні покоління.

Слава Україні! Героям слава!

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар