Інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні”

Минулого тижня наша держава вшанувала пам’ять 6-тої річниці трагічних подій на Майдані. У ці дні згадують тих, хто загинув у боротьбі за кращу Україну – Героїв Небесної Сотні та Героїв, що полягли на Сході нашої країни.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, що впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події тих злощасних днів не могли залишити байдужими і педагогів Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Так, завідувачкою відділу організаційно-масової роботи Оксаною Кремінь та його методисткою Мирославою Вайдич втілювався інформаційно-просвітницький проєкт „Реквієм Небесній Сотні”, під час якого проведено:

  • тематичну бесіду: „Зима, яка змінила нас…” (18 лютого для дітей третьої зміни обласного відпочинкового табору „Едельвейс”);
  • годину спілкування: „Сучасні борці за єдність України”
  • (20 лютого, ЗОЕНЦ; );
  • виховну годину: „Ангели пам’яті” (21 лютого для дітей третьої зміни обласного відпочинкового табору „Арніка”).

Представники юннатівського самоврядування зібрали інформацію про перших загиблих учасників Майдану, видрукувавши збірку: „У нашій пам’яті вони назавжди залишились… ”

Метазгаданих заходів – ознайомити дітей з історичним та суспільним значенням Революції Гідності, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

Такі заходи виховують у молоді любов до Батьківщини, патріотичну свідомість і розвивають бажання стати гідними громадянами України.

Заходи розпочиналися запаленням свічки під звуки мелодії пісні „Пливе кача по Тисині”. Свічка є свідченням незгасимого вогню пам’яті про Небесну Сотню, яка навічно пішла від нас. З підготовленої мультимедійної презентації та переглянутих відеороликів, присутні дізнались про події, які відбувались на Майдані Незалежності, на вулицях Грушевського та Інститутській, про найстрашнішу та найтрагічнішу ніч з 18 на 19 лютого, яку пізніше назвали ніч Апокаліпсису та „Чорний четвер” – 20 лютого. Учні й педагоги ознайомились з біографіями деяких Героїв Небесної Сотні, які стали першими жертвами жорстокості представників правоохоронних структур. З їхніх життєвих історій стало зрозуміло, що на Майдан Гідності вийшли Герої різного віку, різних професій, різних національностей, але всіх їх об’єднувало одне – віра у справедливість та кращу долю України.
Пролунало в країні мовчання.

Навіть вітер затих на хвилину:

Відбувалось останнє прощання,

Зі словами „Герої не гинуть”.

Я почула, як плаче держава,

Що синів її в землю ховають.

Ви не вмерли!

В вас вічність і слава,

Бо Герої, як ви, не вмирають!
Після цих слів залу охопила тиша. Тиша, в якій відчувалась біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг героїв Небесної Сотні.

Ще не скоро висохнуть сльози матерів, які втратили своїх синів. Оплакує Героїв Небесної Сотні вся українська спільнота… Ми повинні завжди пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну. Пам’ятати і розповідати про них. На прикладі героїв маємо виховувати наступні покоління.

Слава Україні! Героям слава!

Мирослава ВАЙДИЧ, методистка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар