Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** вересень 2025 року - травень 2026 року - Проведення Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань» у 2025/2026 навчальному році (дистанційно) *** вересень 2025 року – червень 2027 року - реалізація Всеукраїнського просвітницько-інформаційного проєкту «ЛісОСВІТА: навчай-надихай-захищай!» (дистанційно) *** 18 - 20 лютого 2026 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2026» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2026» (змішаний формат) *** 23-25 лютого 2026 року- фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів та тваринників (онлайн) *** 03 - 05 березня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (вікова категорія 16-23 роки) (змішаний формат) *** 23 - 27 березня 2026 року - Учнівська академія ветеринарної медицини у складі Природничої школи учнівської молоді *** 23 - 27 березня 2026 року - Всеукраїнські природоохоронні студії учнівської молоді *** до 27 березня 2026 року - подаютьсія матеріали на Міжнародний конкурс еколого- валеологічної спрямованості на тему «Шлях до мрії» (заочно) *** до 31 березня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс «Кролик (заочно) *** до 1 квітня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Зоологічна галерея» (заочно) *** до 15 квітня 2026 року - подаютьсія матеріали на Всеукраїнський конкурс «День зустрічі птахів» (заочно) *** 15 - 17 квітня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно) *** до 17 квітня 2026 року - подання матеріалів до ІХ Всеукраїнського конкурсу «Гуманне ставлення до тварин» *** 22 - 24 квітня 2026 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (очно) *** 14 - 15 травня 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля - наш спільний дім» (онлайн) *** до 25 вересня 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс робіт юних фото- та відеоаматорів, блогерів «Моя країна – Україна!», присвячений Дню Незалежності України (заочно) *** до 5 листопада 2026 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс для закладів дошкільної освіти та інших інституцій дошкільного дитинства «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** 10 - 30 листопада 2026 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** до 15 листопада 2026 року - подання матеріалів до Всеукраїнського конкурсу «Птах року 2026: Лиска» (заочно) ***


Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

На виконання Указу Президента України «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» від 12 червня 2015 року № 334, на виконання пункту 8.1.3 Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2105 № 641, Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародною благодійною установою «Центр національного відродження» 14-16 жовтня 2015 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України провели приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!».

mu1

Основною метою Форуму стало підвищення актуальності і ефективності патріотичного виховання із залученням педагогічного потенціалу закладів освіти та громадських організацій.

Серед базових завдань Форуму ключовими стали наступні:

визначення єдиного підходу щодо суті розуміння патріотизму і патріотичного виховання, його цілей і засобів в сучасних умовах, його структурного і мобілізаційного компоненту і ресурсу, що йому протистоїть в країні;

напрацювання та надання пропозицій Форуму для використання при підготовці Загальнодержавної соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2016-2020 роки;

мобілізація громадян на виконання Стратегії, Програми та Плану дій органів державної влади щодо кардинального покращення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
14 жовтня в Українському домі відбулось урочисте відкриття Форуму та проведено перше пленарне засідання. Друге пленарне засідання і вся подальша робота проходили в Національному еколого-натуралістичному центрі Міністерства освіти і науки України.

mu2

15 жовтня на базі Національного еколого-натуралістичного центру в першій половині дня, відповідно до програми, працювало десять дискусійних майданчиків: «Декомунізація: зведення рахунків з минулим чи творення майбутнього», «Українська історична освіта в умовах національного відродження», «Морально-духовний розвиток особистості як чинник її національно- патріотичного виховання», «Національно-патріотичне виховання в системі загальної середньої та позашкільної освіти», «Реалізація сучасних форм та методів національно-патріотичного виховання», «Використання арсеналу мистецтва у патріотичному вихованні дітей та молоді», «Ресурси військово-патріотичного і фізичного виховання дітей та молоді в сучасних умовах», «Реалізація національно-патріотичного виховання у процесі діяльності молодіжних центрів», «Молодіжні центри громадської освіти. Міжнародний досвід та перспективи створення в Україні», «Місце та роль дитячих громадських організацій в системі національно-патріотичного виховання України». В другій половині дня було проведено дев’ять майстер-класів: «Підготовка педагогів, виховників, представників громадських організацій до національно-патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою тренінгових технологій», «Вербова лоза – чарівниця ремесла», «Калина – символ України», «Іграшки з глини», «Хліб всьому голова», «Голуб миру», «Азовський вишкіл, майстер-клас з основ тактичної медицини та військової підготовки», «Спілкування у сімї та передавання національних цінностей», «Організація та проведення дитячих конкурсів з українознавства».

mk

Завершилась робота Форуму 16 жовтня презентацією результатів роботи дискусійних майданчиків та прийняттям резолюції – звернення учасників Форуму.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар