В обласній школі педмайстерності «Світоч» Донецького ОЕНЦ навчалися дистанційним формам освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


В обласній школі педмайстерності «Світоч» Донецького ОЕНЦ навчалися дистанційним формам освіти

В Донецькому ОЕНЦ 14 квітня в режимі онлайн, в програмному забезпеченні Skype, пройшов практикум обласної дистанційної Школи педагогічної майстерності «Світоч» за темою «Сучасні форми, тенденції та перспективи впровадження дистанційних технологій навчання у позашкільних закладах еколого-натуралістичного напряму».

Учасниками заходу стали педпрацівники Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, районних еколого-натуралістичних позашкільних закладів області (Великоновосілківська райСЮН, РПЗ «Донський ЕНЦ» Волноваської райдержадміністрації, Добропільський райЕНЦУМ, Мар’їнська райСЮН, КПНЗ «райСЮН» Покровської райради), Маріупольського міського центру позашкільної роботи за місцем мешкання, всього 28 чоловік.

Метою цього заходу було ознайомлення педагогів-позашкільників з сучасними формами і технологіями дистанційної освіти учнів та вихованців закладів еколого-натуралістичної позашкільної освіти.

З історичними та сучасними особливостями впровадження дистанційних технологій навчання у позашкільну освіту познайомила учасників практикуму завідуюча лабораторією інноваційних технологій ДОЕНЦ Шатух Наталія Федорівна. Вона розповіла також про існуючи нормативні документи, які регулюють дистанційну освіту в системі загальної та позашкільної освіти.

Про інтерактивні форми дистанційної освіти, які вже були опрацьовані в Донецькому обласному еколого-натуралістичному центрі розповіла Гнибіда Олена Анатоліївна, методист ДОЕНЦ. Вона також суттєво ознайомила учасників практикуму з електронним сервісом LearningApps.org і з технологією створення, за його допомогою, інтерактивних завдань для учнів різних рівнів складності: вікторини, кросворди, пазли, ігри та т.п.

Своїм опрацьованим досвідом дистанційної роботи в гуртку «Юний лісівник» поділилась керівник гуртків ДОЕНЦ Лях Наталія Григорівна. Вона розповіла як через створений блог можна працювати з вихованцями в онлайн режимі і які електронні сервіси можна використовувати для ефективної освіти учнів. Наталія Григорівна також показала як технологічно працювати в таких сервісах: Google Classroom, онлайн-дошка Padlet, http://rebus1.com/ua/, Jigsawplanet та інші.

Про роботу гуртка ДОЕНЦ «Дитяча анімація» в дистанційному режимі розповіла також керівник гуртка Гойдош Галина Сергіївна. Для активної співпраці з учнями вона використовує електронний ресурс Google Classroom.

Суттєві рекомендації надав працівникам позашкільних закладів щодо належного функціонування сайтів установ Колісниченко Денис Валентинович, практичний психолог ДОЕНЦ і відповідальний за сайт обласного Центру. Він акцентував важливе значення активної роботи сайтів в період проведення карантину, а також проаналізував роботу всіх сайтів районних еколого-натуралістичних позашкільних закладів, після чого кожна установа отримала свої особисті зауваження та настанови.

Про цікаву роботу психологічної служби Донського ЕНЦ Волноваського району в напряму підвищення рівня стресостійкості та підтримки емоційної рівноваги в період карантину розповіла директор позашкільного закладу Шульгіна Валентина Олександрівна. Практичний психолог Донського ЕНЦ Узун Анна Василівна створила для педагогів районного центру закриту групу в вайбері. Тепер вона надає психологічну допомогу кожному педпрацівнику та колективу в цілому завдяки позитивним викладкам, доброзичливим онлайн спілкуванням, проведенням цікавих тестів.

В другій частині обласного заходу було проведено «круглий стіл», в якому всі учасники обмінялись досвідом роботи щодо питання дистанційної освітньо-виховної роботи в своїх позашкільних закладах в період карантину. Цікаву та змістовну роботу проводять педагоги Мар’їнської райСЮН, Великоновосілківської райСЮН, Донського ЕНЦ. Так, в Великоновосілківському районі пройшов фотоконкурс Приазовського Парку, в якому вихованці райСЮН прийняли активну участь. В соціальній мережі фейсбука педагоги Великоновосілківської райСЮН провели конкурс для учнів «Намалюй пташку» та вікторину «Птахи». Вихованці Мар’їнської райСЮН проводять в онлайн режимі дослідницьку роботу з вивчення природних властивостей води. Також педагоги станції юннатів запропонували та провели цікавий дистанційний конкурс фото і малюнків «Що я бачу за вікном», фотофлешмоб «Мої улюбленці», відкрили фоторубріку «Весняний день рік годує». Вихованці та керівники гуртків районного позашкільного закладу «Донський еколого-натуралістичний центр» долучилися до проекту «Великдень вдома».

Про досвід освітньої роботи в дистанційному режимі в Маріупольському ЦПР також розповіла заступник директора з методичної роботи Центру Молокова Тетяна Геннадіївна. Педагоги цього закладу також працюють і спілкуються з дітьми в онлайн режимі, видають їм особисті завдання і отримують зворотній зв’язок в соціальних мережах. Також керівники проходять в інтернеті різноманітні онлайн вебінари з напрямку своєї роботи і отримують сертифікати.

Наприкінці практикуму керівник гуртків ДОЕНЦ Дубровіна Тетяна Павлівна, народна майстриня декоративно-прикладного мистецтва представила авторський віртуальний майстер-клас з флористики пасхального циклу «Декоративна писанка в техніці декупаж по яєчній шкаралупі».

Підсумки практикуму обласної дистанційної ШПМ «Світоч» підвів директор ДОЕНЦ Захаров Дмитро Олександрович. Він подякував всіх за активну участь і побажав подальших зустрічей у віртуальному просторі. Всі учасники обласного практикуму висловили щиру подяку організаторам за актуальну тематику і професійний рівень заходу, а також доповідачам за отриманий суттєвий досвід з інноваційних форм дистанційної освіти.

 

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар