Дистанційна форма проведення весняної сесії Природничої школи учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Дистанційна форма проведення весняної сесії Природничої школи учнівської молоді

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019 р. № 1489 «Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік (за основними напрямами позашкільної освіти)» та від 31.01.2015 р. № 75 «Про затвердження Положення про Природничу школу учнівської молоді» (затверджено в Міністерстві юстиції України за № 160/26605 від 14 лютого 2015 року), з 11 по 14 травня ц.р. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів весняну сесію у Природничій школі учнівської молоді дистанційно. Навчання у Школі здійснювалось у наукових відділеннях за напрямами: біологія, хімія, флористика і фітодизайн. За підсумками дворічного навчання у відділеннях проведено написання контрольних завдань з базових дисциплін та конкурс-захист науково-дослідницьких робіт відповідно до умов конкурсу-захисту у Малій академії наук.

Вперше за час існування очно-заочної форми навчання випускна сесія була проведена дистанційно, з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та мобільного зв’язку. Дистанційний процес опосередкованої взаємодії зі слухачами Школи здійснювався в певні періоди доби, у визначені дні, за окремим розкладом наукових відділень ПШУМ. Цікаво що кураторами кожного наукового відділення був розроблений власний розклад, який мав ряд побідних та відмінних рис. Це урізноманітнило підходи до освітнього процесу і суттєво посилило ефективність навчання.

Участь у весняній сесії вимагала обов’язкову реєстрацію слухачів. Заявилось понад 50 учнів. З них 24 – слухачі ІІ року навчання. Саме для них, як випускників ПШУМ, ця сесія стала неодмінною для виконання. Хоча участь слухачів І року навчання носила рекомендаційний характер, багато хто з них скористався можливістю перевірити свої знання та навички.

Спеціально для зручного супроводу слухачів упродовж чотирьох днів перебігу весняної сесії було розроблено механізм її проведення. Щоденно з 09.00 відкривався доступ до певної сторінки напрацьованих електронних матеріалів, розміщених в окремій рубриці «ПШУМ дистанційно» на сайті НЕНЦ. Спочатку слухачі ПШУМ знайомились з методологічною і довідковою інформацією, перейшовши за інтерактивними посиланнями. Потім проводились консультації та давались практичні завдання. Кульмінацією кожного дня було виконання тестів та представлення творчих робіт у вигляді фото та відеометріалів.

Доступ до тестових завдань відкривався у певний проміжок часу відповідно розкладу занять певного відділення. Так слухачі наукового відділення «Біологія» виконали три поміжні і підсумковий тести, слухачі наукового відділення «Хімія» — два поміжні і підсумковий тести, слухачі наукового відділення «Флористика і фітодизайн» виконували творчі залікові завдання і проходити екзаменаційний іспит. Для слухачів відділення «Хімія» навчання відбувалось в режимі онлайн з використанням спеціалізованого веб-ресурсу GoogleClassroom ПШУМ на платформі ZOOM.

За підсумками весняної сесії видано наказ по НЕНЦ «Про підсумки дистанційного проведення весняної сесії Природничої школи учнівської молоді у 2019/2020 навчальному році» № 44-о від 15.05.2020 р. Цьогорічним випускникам Природничої школи учнівської молоді всіх відділень надаються Свідоцтва про позашкільну освіту, а слухачі І року навчання переводяться на ІІ курс та зараховуються слухачами другого року навчання.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар