Обласний онлайн семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку учнівських лісництв та гуртків» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Обласний онлайн семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку учнівських лісництв та гуртків»

На виконання плану роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації на 2020 рік, з метою підвищення ефективності та якості організації роботи учнівських лісництв та гуртків за профілем «Юні лісівники», 28 травня 2020 року Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведено обласний он-лайн семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку учнівських лісництв та гуртків».

В роботі семінару-наради взяли участь керівники учнівських лісництв, керівники гуртків лісівничо-дендрологічного напрямку, вчителі спецкурсу «Основи лісівництва» закладів загальної середньої освіти, педагоги Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Заставнівського міського центру еколого-естетичної творчості учнівської молоді, Чернівецького міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Пилип’юк Володимир Миколайович, начальник відділу лісового господарства та мисливства Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Собко Тарас Михайлович, головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Чорней Ілля Ілліч, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства.
Модератор конференції, директор Чернівецького ОЦЕНТУМ Головченко Л.Ю., ознайомила учасників заходу із станом та перспективами розвитку учнівських лісництв області, наголосила на важливості збереження мережі учнівських лісництв в умовах децентралізації, на багатогранності виховних можливостей учнівських лісництв, їх ролі в екологічному, трудовому, патріотичному та допрофесійному вихованні. Звернула увагу на важливість проведення дослідницько-експериментальної роботи в даних об’єднаннях та її роль у підтримці обдарованої дитини, висвітлила здобутки юних лісівників та їх педагогів на обласному та всеукраїнському рівнях. Також проінформувала про переформатування обласного збору учнівських лісництв в 2020 році.
Собко Тарас Михайлович висвітлив проблеми охорони і збереження лісів, ознайомив учасників семінару з питаннями організації співпраці та налагодження ділових контактів учнівських лісництв з Чернівецьким управлінням лісового та мисливського господарства і його структурними підрозділами.
Досвідом тісної співпраці навчального закладу із лісогосподарським підприємством «Заставнівське ДСЛ АПК», Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Інститутом біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича поділився  керівник учнівського лісництва, директор, вчитель біології Горошовецького ЗЗСО Юрковецької ОТГ  Фуштей Ілля Дмитрович. Ілля Дмитрович зазначив, що лише у тісній  співпраці можна досягти високих результатів. За підтримки  лісогосподарського підприємства «Заставнівське ДСЛ АПК» юні лісівники мають власний спеціально облаштований клас, де вони залюбки здобувають нові знання лісівничої справи.  Клас учнівського лісництва обладнано  всіма необхідними інформаційними та навчальними матеріалами. Та й не тільки клас, на території школи облаштовано майданчик із лісовою аудиторією, а також розсадник, де учні в минулому році висадили сіянці модрини. Разом із лісівниками, вихованці беруть участь в озелененні територій, збиранні лісового насіння, посадці дерев з метою відновлення та створення лісових масивів, очищенні лісових узбіч від сміття. Гуртківці виготовляють годівниці та шпаківні, беруть участь у дослідницькій роботі з вивчення флори та фауни Хотинської височини.
Чорней Ілля Ілліч, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства, допоміг педагогам правильно зорієнтуватись в тематиці та методології виконання учнівських науково-дослідницьких робіт в галузі лісового господарства, в організації дослідницької діяльності по вивченню  орхідей Буковини, в презентації власних досліджень.
Семінар-нарада тривала понад годину і завершилась узгодженням ряду ключових питань у налагодженні дієвої роботи щодо функціонування учнівських лісництв.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар