Новини науки: Біологи хочуть створити єдиний атлас живих істот на Землі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Новини науки: Біологи хочуть створити єдиний атлас живих істот на Землі

Незважаючи на високий ступінь розвитку сучасної науки, на Землі досі немає єдиного таксономічного атласу, в який увійшли б усі живі істоти на планеті. Створення такого атласу, як впевнені біологи, позбавить плутанини, пов’язаної з повторним відкриттям видів, а також вирішить багато інших наукових проблем. І не тільки наукових.

Наприклад, єдиний атлас усіх представників життя на Землі може стати в нагоді при укладанні міжнародних угод, які стосуються природи і клімату, а також торгівлі харчовими продуктами. Про інші переваги глобального каталогу, який пропонують створити вчені, йдеться у виданні PLOS ONE.

«Може здатися, що створення списку всіх видів життя на Землі – це рутинна справа, але в реальності мова йде про надзвичайно комплексний проєкт. Нині в світі немає жодного таксономічного атласу, який вважався б загальноприйнятим. Для тварин і птахів є кілька подібних каталогів, а, наприклад, для рослин і інших груп живих істот немає жодного списку », – говорить Стівен Гарнетт, професор австралійського Університету Чарльза Дарвіна і один з авторів ініціативи.

Перш ніж складати атлас всіх живих істот на планеті, вчені з різних країн світу запропонували створити документ з основними принципами, за якими буде організовано каталог. Таких принципів, як зазначив Гарнетт, десять. Ідею підтримали такі впливові організації, як Міжнародний союз біологічних наук, а в майбутньому ініціативу повинні підтримати Міжнародний союз охорони природи і секретаріат Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, яким загрожує зникнення.

Джерело: http://ukurier.gov.ua/uk/news/biologi-hochut-stvoriti-yedinij-atlas-zhivih-istot/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар