Новини науки: Вчені дізналися як рослини можуть таємно відправляти підземні електричні сигнали | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 17-19 серпня 2022 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (змішана форма) *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** 17 вересня 2022 року - фінал Всеукраїнської віртуальної виставки голубівництва і птахівництва *** вересень-жовтень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення буде додаткове повідомлення) *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Новини науки: Вчені дізналися як рослини можуть таємно відправляти підземні електричні сигнали

Раніше науковці визначили, що мікоризні гриби в ґрунті використовуються як “електричний передавач”.  І от зараз нове дослідження показало, що під землею працює прихована мережа електричних сигналів, які передаються від рослини до рослини за допомогою ґрунту. Про це пише Science Alert.
За допомогою комбінації фізичних експериментів і математичних моделей, заснованих на диференціальних рівняннях, дослідники досліджували, як працює ця електрична сигналізація, хоча поки незрозуміло, які саме повідомлення можуть передаватися один одному. Робота заснована на попередніх експериментах тієї ж команди, яка вивчає, як функціонує ця підземна служба обміну повідомленнями, використовуючи електричну стимуляцію як спосіб перевірки того, як сигнали передаються, навіть якщо рослини не перебувають в одному й тому ж ґрунті.

Інженер-електрик Юрій Штессель з Університету Алабами в Хантсвіллі спільно з біохіміком Олександром Волковим з Оквудського університету перевірили зв’язок між різними типами рослин в окремих горщиках, як з повітряним зазором, так і без нього. Без електричного провідника, який з’єднує їх, з’єднання було розірвано. За наявності срібного дроту мережа була відновлена ​​і працювала, що говорить про те, що для “чатів” між ними можна використовувати будь-який провідник.

Більш того, мережі передачі повідомлень, здавалося, залишилися на своїх місцях і мали однакову форму для різних типів рослин – в новому дослідженні використовувалися рослини алое вера і капуста, в той час як в попередніх експериментах розглядався один і той же тип передачі сигналів між рослинами томата. Моделі припускають, що різні типи рослин можуть спілкуватися однаково. Хоча це новітнє дослідження не дає чітких висновків про те, про що “спілкуються” рослини, воно показує потенційну можливість відправки повідомлень про погрози рослинам, їхнє зростання або переміщення. Це також показує, що мережі мікоризи в ґрунті, раніше ідентифіковані в інших дослідженнях, не обов’язково потрібні для створення спільної мережі зв’язку.

Джерело: https://tsn.ua/nauka_it/roslini-mozhut-tayemno-vidpravlyati-pidzemni-elektrichni-signali-vcheni-diznalisya-yak-1585354.html

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар