Новини науки: Американські генетики змінили стать у комарів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


Новини науки: Американські генетики змінили стать у комарів

Вчені з Політехнічного університету Вірджинії і Техаського університету A & M навчилися змінювати стать комарам, перетворюючи самок в самців. Експеримент проводили на жовтолихоманних комарах (Aedes aegypti), які переносять різні хвороби, повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences з результатами дослідження.

Людей кусають тільки самки комарів. Щоб вони перетворилися в самців і стали безпечними, вчені вставили в їх хромосомну область ген Nix – він визначає чоловічу стать у цих комах.
Цього виявилося достатньо, щоб самки перетворилися в самців з характерною чоловічій експресією генів. Але генетично модифіковані комарі не змогли літати, бо не успадкували ген myo-sex, який відповідає за це.
Генетики мають намір продовжити дослідження, щоб в майбутньому вміти перетворювати самок в повноцінних літаючих самців, здатних давати потомство.

Джерело: https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/amerikanski-henetiki-pominjali-pidlohu-komaram.html

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар