Новини науки: Біологи змогли «воскресити» спори мікробів, які були в анабіозі понад 100 млн років | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває оцінювання журі конкурсних робіт та підготовка нагородних документів для учасників всеукраїнських заочних конкурсів *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 2 липня - 18 серпня триватиме Міжсесійна літня природничо-математична онлайн-школа у складі Природничої школи учнівської молоді *** 5 серпня 2020 року пройде четверта онлайн-нарада з директорами закладів позашкільної освіти, керівниками профільних підрозділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва *** 11-15 серпня 2020 року - Всеукраїнський онлайн табір «Марафон любові до рідного краю»*** 12 серпня 2020 року об 11:00 - публічна відеоконференція з метою обговорення формату ХХ Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «Infomatrix» *** 28 серпня 2020 року відбудеться представлення платформи Всеукраїнської дистанційної відеоконференції “Комунікативна складова освітньої журналістики для дітей. Технології формування контенту сучасної дитячої періодики” *** до 1 вересня продовжено прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» ***


Новини науки: Біологи змогли «воскресити» спори мікробів, які були в анабіозі понад 100 млн років

Група американських і японських біологів змогла успішно «розбудити» спори мікробів віком близько 101,5 млн років. Вони перебували у стані анабіозу в неживій зоні дна Тихого океану, в осадових відкладеннях порід, сформованих у середині крейдового періоду. Про це пишуть AFP і журнал Nature Communications. Зразки витягли з дна в околицях островів Кука у 2010 році під час експедиції бурового корабля JOIDES Resolution.

При дослідженні осадових порід вчені виявили, що вони є пористими і в них тримався кисень (невелика кількість). Саме цей факт наштовхнув учених на думку, що в породах залишаються живі мікроби часів динозаврів. Десять років біологи витратили на те, щоб «оживити» мікробів і змусити їх рости в незвичному середовищі. «Розбудити» мікроорганізми вдалося за допомогою поживних речовин, які містили важкі ізотопи вуглецю й азоту.
Спостереження показали, що у мікробів низька швидкість обміну речовин, а розмножуються вони у вісім разів повільніше, ніж інші види мікробів, які живуть на дні океану. При цьому як основне джерело живлення вони не брали запропоновані вченими речовини, а споживали ті сполуки, які були в «рідних» породах.
Біологи зазначають, що організми являють собою особливу цінність, оскільки їхні геноми майже не змінилися за час анабіозу, а їхня ДНК допоможе вивчити еволюцію бактерій починаючи з мезозойської ери.

Джерело: https://thebabel.com.ua/news/48262-biologi-zmogli-voskresiti-spori-mikrobiv-yaki-buli-v-anabiozi-bilshe-100-mln-rokiv

Правда, постає на тлі стрімкого поширення коронавірусу COVID-19 питання. А чи не вплине  на людство у майбутньому “вивільнення” природним або іншим шляхом  мікроскопічних форм життя, що десятки тисяч – мільйони років перебували у анабіозі, і від яких у нас немає імунітету?  Як раз, напередодні, Всесвітня організація охрони здоров’я  продовжила режим міжнародної надзвичайної ситуації, у зв’язку з коронавірусом,  ще на три місяці.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар