Новини науки: Вчені знайшли «вмикач» людського інтелекту | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно) *** до 15 грудня 2021 року триває Відкритий рейтинг якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» (заочно) *** 15 грудня 2021 року - Узагальнення передового педагогічного досвіду закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного профілю у 2021 р. *** 16-17 грудня 2021 року - Всеукраїнський зліт юних орнітологів


Новини науки: Вчені знайшли «вмикач» людського інтелекту

Дослідники з Університету Вандербільта в штаті Теннессі за допомогою фахівців Центру дослідження зору Йорского університету в Онтаріо (Канада) провели дослідження, яке ймовірно дозволить не тільки підвищувати інтелект здорових людей, але і полегшувати перебіг психічних захворювань.
Вчені виявили, що з 89 мільярдів клітин людського мозку тільки мала частина відповідає за адаптацію до змін. А якщо виділити в структурі мозку нейрони, що відповідають за мислення, мову і здатність міркувати, це дозволить стимулювати розвиток інтелекту.

В ході еволюції кора головного мозку людини зазнала значних змін. Її структура змінювалася таким чином, щоб людина легко адаптувалася до зміни зовнішніх умов. Зниження роботи цих зон призводить і до зниження загального інтелекту, а також важкого перебігу психічних і неврологічних захворювань.
Як розповів керівник проекту, доцент кафедри психології та інформатики Університету Тило Вомельсдорф, ці клітини – свого роду тумблер, який перемикає всі зусилля мозку на подолання нового подразника і дозволяє знайти кращий шлях з можливих до мети. Якщо цей механізм порушений або ослаблений, мозок витрачає на кожен подразник занадто великі зусилля. Наслідки можуть бути аж до руйнування вже сформованих нервових зв’язків.

Джерело: https://charter97.org/ru/news/2020/8/4/388224/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар