З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

21 серпня 2020 року Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді організував проведення двох еколого-патріотичних заходів, які були приурочені 29-й річниці відзначення державних свят: „Дня Державного Прапора України” та „Дня Незалежності України”.

Разом з педагогами ЗОЕНЦ, учасниками заходів стали і педагоги закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного спрямування області: Хустського районного еколого-туристичного центру учнівської молоді, Виноградівського та Тячівського районних еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді.

Перший захід, патріотична акція „З Україною в серці” відбулася в меморіальному парку „Красне поле”, поблизу с. Рокосово Хустського району, неподалік правого берега річки Тиси. Тут провели мітинг пам’яті героїчного подвигу ще зовсім юних захисників, які загинули у боротьбі за незалежність Карпатської України. Про ті трагічні, водночас, величні, знакові події боротьби Закарпатців за свободу, становлення і незалежність краю, про їх мрію мати свою країну, саме Україну, в інформаційній та віршованій формі розповіли присутнім учні Рокосівської загальноосвітньої школи, вихованки Хустського райекотурцентру.

Вклонившись пам’яті загиблих, вшанувавши їх подвиг хвилиною мовчання, представники всіх команд здійснили покладання пам’ятного квіткового кошика з надписом на жовто-блакитній стрічці „Борцям за незалежність України від педагогів закладів позашкільної освіти ”.

Далі, подякувавши педагогам і юним учням-краєзнавцям за їх змістовний, сентиментальний виступ про історичні події того далекого березня 1939 року, учасники заходу попрямували на берег Тиси поблизу околиці м. Хуст.

Налаштувавши плавзасоби – гумові катамарани, закріпивши на кожному з них прапор України, після проходження інструктажу про правила поведінки при здійсненні водних подорожей, було проведено другу еколого-пізнавальну акцію: краєзнавчу подорож – сплав річкою Тиса „Пізнай свій край – охороняй його природу”.

Під час 26-ти кілометрового маршруту, що тривав із зупинками 6 годин, педагоги мали можливість спостерігати за унікальною природою нашого краю, самою Тисою, різним характером течії – помірною, швидкоплинною з великими (високими) і малими хвилями з різними за структурою й висотою берегами. Цікаво й пізнавально учасники водної подорожі спостерігали за рослинним і тваринним світом обабіч берегів та над собою в небі, зокрема, птахами: канюками, боривітрами, сірою та білими великою і малою чаплями, лелеками, плисками, крижнями, береговими ластівками, крячками, бджолоїдками, зимородками, які характерними для них своїм співом, свистом, криками супроводжували подорожуючих.

На короткочасних для відпочинку зупинках, педагоги обмінювалися враженнями, спостерігали за фауною і флорою тепер вже суші: безліччю комах – різними видами бабок, метеликів, земноводними і плазунами – жабами, звичайним і водяним вужами, ящірками, коловодними птахами – куликами, на полі – фазанами.

Відповідно до передбаченої програми, символічно, на відрізку Тиси, що знаходиться паралельно Красному полю, і де дозволяла не швидка течія, всі чотири катамарани об’єдналися, і педагоги виконали Гімн України.

Упродовж всієї водної подорожі, відпочиваючі на берегах Тиси дорослі й діти та рибалки, які бачили на катамаранах прапори вигукували: „Слава Україні”, від нас у відповідь лунало „Героям слава”.

Завершився водний маршрут в урочищі „Віннички”, поблизу міста Виноградова біля міжнародного українсько-угорського клубу водного туризму „Тиса”.

При підбитті підсумків педагоги відмічали скільки цікавого, корисного дали їм проведені еколого-патріотичні акції для пізнання природи, історії, етнографії Закарпаття, дякували організаторам, висловлювали пропозиції й побажання до неодноразового повторення таких заходів.

У свою чергу організатори подякували своїм колегам-педагогам за те, що вони активно й дисципліновано здійснювали всі необхідні елементи заходів, в тому числі і щодо дотримання вимог протиепідемічних складових.

На згадку і як відзнаку за участь в еколого-патріотичному заході, директор ЗОЕНЦ і заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи вручили педагогам свідоцтва про участь в акціях, побажали всім колективам, їх родинам міцного здоров’я і значимих успіхів у новому 2020/2021 освітньому році.

Добре, що з погодою надзвичайно поталанило, адже видався сонячний, теплий день, і тому програму запланованих заходів вдалося виконати у повному обсязі, вчасно, змістовно з користю для всіх учасники провели і тематичну частину, і оздоровчо-розважальну: покупалися й позасмагали.

Всі разом і кожна команда окремо робили пам’ятні фото про проведені заходи, щоб висвітлити їх на ВЕБ-сайтах своїх закладів, в мережах фейсбук, ютуб, поділитися світлинами й враженнями з родичами, друзями, знайомими, і, звичайно, з колегами по роботі та вихованцями.

Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар