Загадкові рослини родини Вербових | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Загадкові рослини родини Вербових

23 вересня 2020 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) відбувся захід, присвячений вивченню деревних та чагарникових рослин родини Вербових. У заході приймали участь вихованці гуртків, учні 4-6 класів комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Сазанська Г.О.).

Верба над ставком – це традиційна риса українського села, найпоширеніше та найулюбленіше дерево в Україні. Наші пращури вірили в те, що верба охороняє людей та їх оселі від злих духів і пожеж, а худобу – від нечистої сили. У слов’ян верба була символом щасливого сімейного життя.
Юннати гуртка “Дендрологія з основами озеленення” поглибили свої знання з систематичної характеристики видів рода Вербові, екологічних умов існування, життєвих форм в різних кліматичних зонах.
Ще в сиву давнину українці шанували вербу. Її оспівували в піснях, легендах, її образ – один із найулюбленіших в народі. Гуртківці згадали народні прикмети, прислів’я, приказки, народні порівняння, пов’язані з вербою.
Діти не обійшли своєю увагою генія української поезії, Т.Г.Шевченко. Подорожували думками до Казахстану, до Мангишлацької пустелі, де поет перебував у засланні. Дорогою до місця своєї служби – Новопетрівського укріплення, Шевченко зірвав вербову палицю, яку по приїзду до укріплення посадив біля форту. Пагін прийнявся і в пустелі з’явилась зелена оаза з верб, кленів, айлантів, акацій, кущів барбарису, шипшин, карагани. Поет плекав цей зелений куточок рідної неньки – України. Під цією вербою поет створював свої незабутні твори і малюнки.
Народногосподарське використання верби різноманітне: медицина, музичні інструменти, папір, вербовий промисел та інше. Діти пригадали про використання верби в народному господарстві і медицині. Настойкою з подрібненої кори лікують застуду, лихоманку, збивають жар. З вербової кори в першій половині 20 століття було добуто саліцилову кислоту, яку використовують для лікування застуди, грипу, та інших хвороб. Діти пригадали як використовують вербові гілки.
Юннати мандрували по території закладу в пошуках верби, знайшли (використовуючи карту-план екоцентру) три вида верби – верба біла, верба Матсуди (форма хвиляста), верба розмаринолиста.
Наприкінці діти зайнялись лозоплетінням: спробували сплести з вербової лози фігурку – серце.
В результаті заходу юннати закріпили свої знання про рослини роду вербові, навчилися орієнтуватися на плані місцевості, згадали великого поета України Т.Г. Шевченка, отримали навички лозоплетіння.

 

Підготувала керівник гуртка Кривуля І.Г.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар