Закарпатський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Закарпатський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям

Є просто храм, є храм науки,

А є іще природи храм

З лісами, що простерли руки

Назустріч сонцю і вітрам.

Святий цей храм цілодобово

Для нас відкритий в кожну мить,

Заходь, сиди, будь серцем чулий,

Хай і тебе він освятить.

З метою залучення учнівської молоді до екологічної освіти, дослідницької та природоохоронної діяльності 25 вересня 2020 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулось свято День відкритих дверей в ЗОЕНЦ. Свято об’єднало декількаважливихівентів, зокрема, День Позашкілля, Всеукраїнську акцію „День юного натураліста”, Всесвітню акцію „Голуб миру”, та Всеукраїнську ювілейну естафету „Стежинами юннатівського руху”,  приурочену 95-ійрічниці юннатівського руху в Україні.
Враховуючи сьогоднішню ситуацію в нашій державі, свято проводилось з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.
„Посвята в юннати” – одне з традиційних заходів обласного еколого-натуралістичного центру, яке проводиться щорічно в кінці вересня.
Святковий день розпочався гучними оплесками, щирими посмішками, адже він приготував багато приємних несподіванок та палких привітань, нових вражень та радісних хвилин у колі друзів, мудрих наставників-педагогів та гостей закладу.
Так, з привітальним словом до всіх присутніх звернувся директор екоценру Олександр Васильович Геревич. Він побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого піднесення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я збагачувалася новими здобутками й міцніла добрими природоохоронними справами.
Приємною несподіванкою на святі став виступ ляльки дівчинки Оленки, роль якої виконувала актриса Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” Тетяна Сударєва. Організувала цікаву зустріч з акторкою керівниця гуртка „Екологічний театр” Людмила Бокій. Вихованці із захопленням спостерігали за діалогом Оленки з дітьми, який майстерно провела гостя з лялькового театру.
Урочистим і одночасно хвилюючим моментом заходу стала традиційна посвята в юннати. Адже в юннати посвячуються ті, хто любить і цінує природу, піклується про навколишній світ, готовий присвятити себе захисту та охороні навколишнього середовища. Новоприбулі в центр діти з дитячою безпосередністю та щирістю повторювали слова урочистої клятви вірності природі. А щоб вихованці пам’ятали про це, отримали справжній документ – „Посвідчення юного натураліста”, який підтверджує, що вони є справжніми природолюбами. Сподіваємось, що діти з гордістю понесуть це почесне звання „ЮННАТ”, підтверджуючи своїми добрими природоохоронними справами.
Всім відомо, що 21 вересня у всіх куточках земної кулі відзначають Міжнародний День Миру. Символом Дня миру є птах – голуб. Так, юннати ЗОЕНЦ долучились до Всесвітньої акції „Голуб миру” і вже традиційно випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо.
Після урочистостей присутні оглянули виставку „Щедрість рідної землі”, на якій  радував урожай, зібраний юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці. На інших пізнавальних локація діти мали змогу творити, вивчати, досліджувати, малювати і просто грати.Кожна локація мала свою назву та свою мету. Відвідавши локацію „Цікаві досліди з водою”, юннати проводили різні хімічні експерименти, зупинившись біля столу з назвою „Квітуча юннатія” – вчились робити паперові пакети для збору насіння, зібраного з однорічних квітів колекційної ділянки ЗОЕНЦ, а біля локації „Диво природи” перевірили свої знання про загадковий світ під мікроскопом. Цікавий майстер-клас з виготовлення осіннього букета, учасники запам’ятають надовго, неймовірно красиві виглядали зроблені дітьми троянди з різнокольорового листя.
Звичайно, педагоги ЗОЕНЦ провели з юннатами оглядову екскурсію навчальними приміщеннями, творчими лабораторіями, познайомилися з мешканцями куточка живої природи, вольєрів, дендропарком та навчально-декоративною водоймою.
До святкування долучились усі учасники освітнього процесу закладу, зокрема, на базах шкіл м. Ужгорода та області: Іршавському, Рахівському та Хустському районах. Педагоги-позашкільники на місцях провели різноманітні та нетрадиційні за формою проведення заходи, з нагоди святкування вище згаданих дат. А саме, виховні години на тему: „Юннат – на все життя”, майстер-класи, дослідницькі роботи: „Збір насіння”, конкурси малюнків: „Природа – наш дім”, екологічні квести, ігри, участь у природоохоронних та екологічних акціях та посвяти в юннати.
Сподіваємось, що всі учасники заходів охоронятимуть, примножуватимуть природні багатства нашої країни, з них виростуть свідомі громадяни, яких хвилюватиме майбутнє рідної землі, рідної держави – України.

 

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу

організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар