Закарпатський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Закарпатський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям

Є просто храм, є храм науки,

А є іще природи храм

З лісами, що простерли руки

Назустріч сонцю і вітрам.

Святий цей храм цілодобово

Для нас відкритий в кожну мить,

Заходь, сиди, будь серцем чулий,

Хай і тебе він освятить.

З метою залучення учнівської молоді до екологічної освіти, дослідницької та природоохоронної діяльності 25 вересня 2020 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулось свято День відкритих дверей в ЗОЕНЦ. Свято об’єднало декількаважливихівентів, зокрема, День Позашкілля, Всеукраїнську акцію „День юного натураліста”, Всесвітню акцію „Голуб миру”, та Всеукраїнську ювілейну естафету „Стежинами юннатівського руху”,  приурочену 95-ійрічниці юннатівського руху в Україні.
Враховуючи сьогоднішню ситуацію в нашій державі, свято проводилось з дотриманням усіх вимог адаптивного карантину.
„Посвята в юннати” – одне з традиційних заходів обласного еколого-натуралістичного центру, яке проводиться щорічно в кінці вересня.
Святковий день розпочався гучними оплесками, щирими посмішками, адже він приготував багато приємних несподіванок та палких привітань, нових вражень та радісних хвилин у колі друзів, мудрих наставників-педагогів та гостей закладу.
Так, з привітальним словом до всіх присутніх звернувся директор екоценру Олександр Васильович Геревич. Він побажав юннатам та педагогам плідної роботи, творчого піднесення, позитивних вражень, щоб юннатівська сім’я збагачувалася новими здобутками й міцніла добрими природоохоронними справами.
Приємною несподіванкою на святі став виступ ляльки дівчинки Оленки, роль якої виконувала актриса Закарпатського академічного обласного театру ляльок „Бавка” Тетяна Сударєва. Організувала цікаву зустріч з акторкою керівниця гуртка „Екологічний театр” Людмила Бокій. Вихованці із захопленням спостерігали за діалогом Оленки з дітьми, який майстерно провела гостя з лялькового театру.
Урочистим і одночасно хвилюючим моментом заходу стала традиційна посвята в юннати. Адже в юннати посвячуються ті, хто любить і цінує природу, піклується про навколишній світ, готовий присвятити себе захисту та охороні навколишнього середовища. Новоприбулі в центр діти з дитячою безпосередністю та щирістю повторювали слова урочистої клятви вірності природі. А щоб вихованці пам’ятали про це, отримали справжній документ – „Посвідчення юного натураліста”, який підтверджує, що вони є справжніми природолюбами. Сподіваємось, що діти з гордістю понесуть це почесне звання „ЮННАТ”, підтверджуючи своїми добрими природоохоронними справами.
Всім відомо, що 21 вересня у всіх куточках земної кулі відзначають Міжнародний День Миру. Символом Дня миру є птах – голуб. Так, юннати ЗОЕНЦ долучились до Всесвітньої акції „Голуб миру” і вже традиційно випустили пернатих у мирне і безкрайнє небо.
Після урочистостей присутні оглянули виставку „Щедрість рідної землі”, на якій  радував урожай, зібраний юннатами на навчально-дослідній земельній ділянці. На інших пізнавальних локація діти мали змогу творити, вивчати, досліджувати, малювати і просто грати.Кожна локація мала свою назву та свою мету. Відвідавши локацію „Цікаві досліди з водою”, юннати проводили різні хімічні експерименти, зупинившись біля столу з назвою „Квітуча юннатія” – вчились робити паперові пакети для збору насіння, зібраного з однорічних квітів колекційної ділянки ЗОЕНЦ, а біля локації „Диво природи” перевірили свої знання про загадковий світ під мікроскопом. Цікавий майстер-клас з виготовлення осіннього букета, учасники запам’ятають надовго, неймовірно красиві виглядали зроблені дітьми троянди з різнокольорового листя.
Звичайно, педагоги ЗОЕНЦ провели з юннатами оглядову екскурсію навчальними приміщеннями, творчими лабораторіями, познайомилися з мешканцями куточка живої природи, вольєрів, дендропарком та навчально-декоративною водоймою.
До святкування долучились усі учасники освітнього процесу закладу, зокрема, на базах шкіл м. Ужгорода та області: Іршавському, Рахівському та Хустському районах. Педагоги-позашкільники на місцях провели різноманітні та нетрадиційні за формою проведення заходи, з нагоди святкування вище згаданих дат. А саме, виховні години на тему: „Юннат – на все життя”, майстер-класи, дослідницькі роботи: „Збір насіння”, конкурси малюнків: „Природа – наш дім”, екологічні квести, ігри, участь у природоохоронних та екологічних акціях та посвяти в юннати.
Сподіваємось, що всі учасники заходів охоронятимуть, примножуватимуть природні багатства нашої країни, з них виростуть свідомі громадяни, яких хвилюватиме майбутнє рідної землі, рідної держави – України.

 

Оксана Кремінь,

завідувачка відділу

організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар