Новини науки: Птах, який встановив рекорд перельоту на відстань | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Новини науки: Птах, який встановив рекорд перельоту на відстань

Малий веретенник пролетів 12 200 кілометрів, жодного разу не сівши на землю. Малий веретенник гніздиться в арктичній тундрі, коли там літо, а на зиму відлітає на південь. Причому летить дуже далеко: наприклад, веретенники, що гніздяться на Алясці, зимують в Новій Зеландії. Малим веретенникам належать рекорди з дальності перельотів без зупинки. Так, у 2007 році одна самка веретенника пролетіла 11500 км за дев’ять днів, жодного разу не сівши на землю.

Її рекорд побив самець, якого орнітологи забезпечили спеціальним датчиком. Датчик показав, що веретенник пролетів 12 200 км за одинадцять днів, знову-таки ніде не зупиняючись. Фахівці кажуть, що бути настільки витривалими літунами веретенникам допомагає будова тіла і фізіологія: довгі гострі крила, обтічний тулуб, здатність внутрішніх органів стискатися, щоб звільнити місце для жирових накопичень – все це допомагає птахам не втомлюватися і не витрачати час на пошуки їжі під час міграції .

Якщо в польоті, так би мовити, по горизонталі рекорд належить малим веретенникам, то по вертикалі рекордсменами залишаються гірські гуси: в 2014 році їх політ відстежили поблизу Евересту на висоті 7290 метрах над рівнем моря; за непідтвердженими свідченнями, вони можуть підніматися до 9000 м.

Джерело: ukurier.gov.ua/uk/news/ornitologi-nazvali-ptaha-yakij-vstanoviv-rekord-pe/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар