Новини науки: Птах, який встановив рекорд перельоту на відстань | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 2-3 грудня 2020 року пройде Всеукраїнська онлайн-конференція для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Новини науки: Птах, який встановив рекорд перельоту на відстань

Малий веретенник пролетів 12 200 кілометрів, жодного разу не сівши на землю. Малий веретенник гніздиться в арктичній тундрі, коли там літо, а на зиму відлітає на південь. Причому летить дуже далеко: наприклад, веретенники, що гніздяться на Алясці, зимують в Новій Зеландії. Малим веретенникам належать рекорди з дальності перельотів без зупинки. Так, у 2007 році одна самка веретенника пролетіла 11500 км за дев’ять днів, жодного разу не сівши на землю.

Її рекорд побив самець, якого орнітологи забезпечили спеціальним датчиком. Датчик показав, що веретенник пролетів 12 200 км за одинадцять днів, знову-таки ніде не зупиняючись. Фахівці кажуть, що бути настільки витривалими літунами веретенникам допомагає будова тіла і фізіологія: довгі гострі крила, обтічний тулуб, здатність внутрішніх органів стискатися, щоб звільнити місце для жирових накопичень – все це допомагає птахам не втомлюватися і не витрачати час на пошуки їжі під час міграції .

Якщо в польоті, так би мовити, по горизонталі рекорд належить малим веретенникам, то по вертикалі рекордсменами залишаються гірські гуси: в 2014 році їх політ відстежили поблизу Евересту на висоті 7290 метрах над рівнем моря; за непідтвердженими свідченнями, вони можуть підніматися до 9000 м.

Джерело: ukurier.gov.ua/uk/news/ornitologi-nazvali-ptaha-yakij-vstanoviv-rekord-pe/

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар