Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» на Запоріжжі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» на Запоріжжі

З нагоди відзначення 95-річчя юннатівського руху в Україні юннати Запорізького краю долучились до участі в найрізноманітніших за змістом і формами заходах: створили відеоролики  і слайд-фільми про історію юннатівського руху в закладах освіти, провели зустрічі з ветеранами юннатівського руху, наукові брифінги «Засоби збереження біорізноманіття Північного Приазов’я», провели екофестивалі «Еко – це стиль мого життя», ігри-квести «Люби, знай, оберігай свій рідний край», тематичні місячники «Збережемо Азовське море», моніторингові дослідження, екскурсії, екологічні заходи: «Вартові довкілля»,  «Друге життя речей», ігри-конкурси «Козацькі забави», трудові десанти та акції «Чисте місто», «Чисте узбережжя моря», «Діти за чисту воду». Юннати Запорізької області не залишились осторонь участі у «Всесвітньому Дні прибирання» та Всеукраїнській акції «Мільйон дерев за 24 години».

Історія юннатівського руху на Запорізькій землі розпочалась в 20-30-х рр. ХХ сторіччя: в багатьох школах області почали створюватись натуралістичні гуртки. Велика увага приділялась природоохоронній роботі, озелененню шкіл та населених пунктів, насадженню лісосмуг, заготівлі лікарської сировини, приваблюванню та охороні птахів, допомозі у догляді за сільськогосподарськими культурами, закладці плодових садів і виноградників, шкільних теплиць і кролеферм. З метою надання допомоги школам в організації натуралістичної  роботи в Запорізькому регіоні відкриваються еколого-натуралістичні заклади:1946 рік – Мелітопольська станція юних натуралістів, 1953 – Запорізька обласна станція юних натуралістів (нині Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді), 1957 рік – Бердянська станція юних натуралістів, 1958 рік – Запорізький міський ботанічний сад, 1964 – Токмацька станція юннатів.

95 років Запорізька країна Юннатія гуртує навколо себе закоханих у природу хлопчиків та дівчаток, допомагає знайти себе в житті, відкриває світ захоплень, залучає до природоохоронної експериментальної діяльності.

У стрімкому сьогоденні позашкільна еколого-натуралістична освіта набуває у Запорізькій області великого значення. Зберігаючи традиції попередніх поколінь, вона проходить важливий етап розвитку, переходу до більш якісного стану, що співпадає з поступовим реформуванням системи освіти України.

Ефективну координаційну, організаційну та методичну роль еколого-натуралістичної освіти і виховання протягом майже 70 років забезпечує Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Нові яскраві сторінки у книгу історії Країни Юннатії Запорізького краю сьогодні вписують понад 6 тисяч вихованців гуртків еколого-натуралістичного напряму області, які стають успішними дослідниками, впевненими у власних силах, переможцями Всеукраїнських конкурсів та акцій.

22-23 жовтня юні натуралісти нашої області приєднались  до Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху»,  прийнявши естафетні атрибути від юннатів Херсонщини.

Під час урочистої церемонії підписання естафетної книги з вітаннями учасникам юннатівського руху звернувся Свистун Олександр Іванович, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації. Тепло привітала педагогів Центру тимчасово виконуюча обов’язки директора Департаменту Запорізької обласної державної адміністрації Олена Вікторівна Сороченко.

Шановні гості побажали юннатам Запорізького краю успіхів у природоохоронних справах, натхнення і наполегливості в досягненні творчих пошуків та відповідально ставитись до природи рідного краю.

Вихованці Запорізького обласного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді разом з гостями на честь Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху» висадили декоративні кущі, які навесні будуть прикрашати територію Центру.

Педагоги та гуртківці ЗОЦЕНТУМ залишили в естафетній книзі спогади, побажання та слова підтримки педагогам Криму.

Атрибути естафети сьогодні передані у місто Краматорськ Донецькому обласному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар