Юннатія Луганщини приймала Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Запрошуємо учнівську молодь різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 2-3 грудня 2020 року пройде Всеукраїнська онлайн-конференція для учнівської молоді «Збережемо ліси для майбутніх поколінь» *** 8 грудня 2020 року - Всеукраїнський фестиваль «Україна - сад» (онлайн-конференція) *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») *** до 20 грудня 2020 року термін подання робіт на виставку Всеукраїнського конкурсу ”Новорічна композиція” ***


Юннатія Луганщини приймала Всеукраїнську ювілейну естафету «Стежками юннатівського руху»

Історія натуралістичного руху на Луганщині розпочалася у далекому 1927 році, коли  в м. Луганську  була відкрита друга в Україні (після м. Києва) біологічна педагогічна станція. Найбільша мережа закладів позашкільної освіти нашого профілю була у 70-80 роки, коли в області налічувалося 14 міських, 1 районна та 1 обласна станції юних натуралістів. Рух юних натуралістів Луганщини знав успіхи і скрутні часи. Але після 2014 року про натуралістів Луганщини можна сказати, що ми, як і наші колеги з Донецької області, «роз’єднані  війною».

Луганський ОЦЕНТУМ поновив свою роботу на підконтрольній Україні території, лише 1 березня 2019 року. На даний час в області працюють Луганський ОЦЕНТУМ та Сєвєродонецький міськЦЕНТУМ, який відзначив цього року своє 65-річчя. Також в області збереглись 2 натуралістичні відділи при комплексних ЗПО. Гуртками Луганського ОЦЕНТУМ охоплено 25 закладів освіти з 19 міст, селищ та сіл області.  Збереглися гуртки нашого профілю і в багатьох ОТГ. Ми знову у великій єдиній родині «Країни Юннатії».  Попри такий короткий термін, проблеми та труднощі, які переживає Луганщина сьогодні, нам є про що звітувати.

Готуючись до цього свята юні натуралісти області взяли активну участь у обласному патріотично-природоохоронному конкурсі «Моя Луганщина», Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток», обласних заочних науково-дослідних читаннях «Рідний край», у Міжнародному дні чистих берегів, соціально-екологічній акції «World Cleanup Day», місцевих толоках з благоустрою населених пунктів, Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну.

Враховуючи той факт, що термін перебігу Естафети співпав з виборами в Україні, канікулами та оголошенням в області «червоної зони», ми завчасно підготувались. Починаючи з 12 жовтня, в області проводились зустрічі з ветеранами юннатівського руху, людьми, які зробили вагомий внесок у збереження природи свого краю; учні проводили флешмоби, конкурси малюнків, природничі квести, пропагандистські акції, практичні заходи, спрямовані на покращання екологічної ситуації та благоустрою своїх громад.

Своєрідним звітом до 95-річчя юннатівського руху України стала обласна виставка «Щедрість рідної землі», яка у 2020 році, з-за карантинних заходів, проходить заочно, у зручному для закладів освіти форматі. Підсумки ще попереду, але вже сьогодні можна стверджувати – натуралістичний рух Луганщини твердо став на ноги  і розвивається.

Велика подяка від всієї педагогічної громади Луганщини Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді, який є локомотивом нашого руху в Україні, за його новації, методичний супровід та підтримку місцевих ініціатив.

28 жовтня в місті Сєвєродонецьку, в урочистій обстановці, під гімн «Юнната Луганщини» директор Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Юрій Стецюк підписав від Луганщини привітання всім юним натуралістам України з нагоди їх славетного ювілею. Водночас були вручені відзнаки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді колективу Сєвєродонецького міськЦЕНТУМ з нагоди 65-річчя його заснування, міському відділу освіти та військово-цивільній адміністрації за збереження та сприяння розвитку закладу. Цього ж дня Кубок та естафетна Книга перебували серед дружньої родини юних натуралістів м. Сєвєродонецька. Перебіг цих подій висвітлювався на обласному телебаченні, радіо, в місцевих газетах.

Далі атрибутика Всеукраїнської ювілейної естафети «Стежками юннатівського руху» була направлена на Харківщину.

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар