Проведено відкритий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови та Дню народження Т.Г. Шевченка | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Проведено відкритий захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови та Дню народження Т.Г. Шевченка

10 березня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО ”ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) проведено захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови та Дню народження Тараса Григоровича Шевченка. У заході взяли участь вихованці гуртка “Дендрологія з основами озеленення”, учні 6 класу комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпропетровської міської ради (директор Сазанська А.О.).

Заснування міжнародного дня рідної мови має велике значення. За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість перебувають під загрозою зникнення у найближче десятиріччя.

Юннати гуртка зібралися, щоб ще раз переконати оточуючих в тому, що вони люблять і шанують рідну українську мову.

Усім відома істина, що мова – це душа народу, святиня, з якою пов’язане не тільки минуле народу, його сьогодення, а й прийдешні віка. Будь-яка нація існує, поки в неї є її мова.

Вихованці гуртка підготували тематичну фотовиставку до дня народження Т.Г.Шевченка (1814 – 1861 рр.). Серед плеяди діячів української культури саме йому належить особливе місце. Поборник правди і свободи, він своєю поетичною і мистецькою творчістю виразив споконвічні вільнолюбні прагнення українського народу. Він силою пов’язав слово з життям народу. Шевченко був наділений багатьма рисами вдачі: палким вільнолюбством, великою працездатністю, жадобою вчитися, широким діапазоном зацікавлень, тонким знанням людської психології. Якщо помножити це багатство вдачі на талант в поетичному слові і в образотворчому мистецтві, то стає зрозумілої феноменальна природа його як людини і митця.

Як приклад поваги до рідної мови, її національної самобутності, гуртківці підготували та продемонстрували театральну постановку драматичної балади Тараса Григоровича Шевченка “Тополя”. Ця композиція перенесла гостей заходу до подій XIX століття, в старе українське селище. Діти побачили побут українського села, традиційні костюми, а трагічні події балади доторкнулися до серця кожної дитини. Почуття любові хлопця і дівчини, повага до батьків, похід до знахарки, загибель хлопця на війні – це все перекликається з сьогоденням і не залишає байдужим гуртківців і гостей заходу.

На прикладі балади діти побачили всю мелодійність української мови (вона визнана другою найгарнішою серед мов світу після італійської).

Учасники заходу обговорили події, які зображені поетичним словом в баладі, похизувались знаннями української мови.

Керівник гуртка, Кривуля І.Г., провела брейн-ринг зі знання мови. Вихованці жваво відповідали на запитання, пояснювали деякі фразеологізми. В кінці свята юннатка заспівала пісню про рідну мову.

День української мови – особливе свято. В ньому є радість і гордість, але є й туга, біль. Не все гаразд сьогодні з вивченням мови в навчальних закладах, функціонуванням її на виробництві та в бізнесі, з уживанням у родинах. І це викликає занепокоєння. Але віриться: мине час, а мова житиме щодня і щомиті у щоденному спілкуванні людей і в будні й у свята. І кожен з нас дбатиме про чистоту мови, зберігаючи її нев’янучу красу.

Підготувала керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Кривуля І.Г.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар