Відповідно до затвердженого МОН України Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2021 рік (за основними напрямами позашкільної освіти) та з метою всебічної підтримки обдарованої молоді, впровадження інноваційно-освітніх методів і технологій у навчальних закладах України, забезпечення інтеграції вітчизняної освіти і науки у європейський, світовий простір Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України упродовж 2020-2021 навчального року провів Всеукраїнську інтернет-олімпіаду «Крок до знань – 2021».
Олімпіада відбувалась у два етапи. На початковій стадії учасниками стали 813 учнів, вихованців закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти віком від 8 до 17 років включно (3-11 класи).
І етап, у вигляді тестування з базових предметів шкільного циклу, проводився за такими дисциплінами: природознавство (для учнів 3-5 класів); англійська мова, біологія, географія, українська література, українська мова (для учнів 6-11 класів); екологія (для учнів 10-11 класів); історія України (для учнів 7-11 класів); інформатика, математика, фізика та хімія (для учнів 8-11 класів).
Відповідно до Положення про проведення Всеукраїнської інтернет-олімпіади «Крок до знань – 2021», за підсумками І етапу, до участі у ІІ етапі були допущені учасники, які набрали не менше 70 балів за результатами тестування.
На ІІ етапі Олімпіади змагались 486 фіналістів. Необхідно було зробити відеозапис захисту власного експерименту, дослідження, спостереження (науки природничо-математичного циклу, технічні науки) або інформаційного сюжету, який розповідає про історію, сьогодення суспільства, громади, школи та інше (мова, література) і після обробки відеозапису, розмістивши його на популярному відеохостингу Youtube, надіслати посилання на дане відео на електронну пошту Олімпіади.
Всі відеозаписи захистів власних проєктів розміщувалися на сторінці інтернет-олімпіади «Крок до знань» каналу Facebook. За перегляд і відзначення авторської відео презентації учасник отримував «лайки», які додавались до загального оцінювання його здобутків.
Визначення кількості уподобань від прихильників, після публічного оприлюднення відеозахистів проєктів на каналі Facebook, відбувалось із застосуванням коригуючого коефіцієнту. Коефіцієнт застосовано з метою усунення окремих недоречностей, що виникли у процесі перегляду проєктів і визначеним числом набраних голосів, за наступною схемою:
– до 10 лайків – коефіцієнт 1:1
– від 11 до 20 лайків – коефіцієнт 1:10
– від 20 до верхньої межі упродобань – коефіцієнт 1:20
У підсумку кількість уподобань додано до результуючого балу, отриманого від журі і балу за проходження тестуванння з базової дисципліни.
За результатами проведення інтернет-олімпіади у 2020-2021 навчальному році підготовлено наказ по Національному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді МОН України № 40 від 14 травня 2021 року.