Обласний тренінг «Вивчення стану малих річок» – продовження юннатівського літа на Луганщині | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Обласний тренінг «Вивчення стану малих річок» – продовження юннатівського літа на Луганщині

В рамках запровадження активних форм роботи з дітьми в літній період Луганський обласний центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, користуючись тим, що область знаходиться в «зеленій зоні», 22 липня 2021 року, в місті Кремінна провів обласний тренінг з вивчення стану малих річок Луганщини (на прикладі річки Красна).

Даний тренінг є продовженням роботи обласної еколого-натуралістичної експедиції «Зелений щит», яка поновила свою роботу цього річ та присвячена 30-річчю Незалежності України, в рамках всеукраїнських природоохоронних акцій «Річки мого дитинства» та «Мала річка моєї Батьківщини».

Проведення цього тренінгу стало можливим завдяки спільним діям Департаменту освіти і науки та Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської ОДА. Фінансову підтримку у проведенні Тренінгу надала Програма Організації об’єднаних націй із відновлення та розбудови миру (ПРОООН).

На відкритті Тренінгу були присутні в.о. директора Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської ОДА-ВЦА Тетяна Кукушкіна, начальник відділу позашкільної, спеціальної освіти, закладів та установ обласної комунальної власності Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Василь М’ягкоход, спеціаліст з екології ПРООН Олексій Пиріков. Вони зазначили про важливе значення доручення учнівської молоді до вивчення екологічних проблем регіону, побажали успіхів у проведенні Тренінгу. Також для організації дослідницької роботи Луганському ОЦЕНТУМ були передані 2 лабораторії для вивчення прісних водойм, 2 шатри-намети та 2 мобільні столи, які були використані безпосередньо при проведенні цього заходу.

До тренінгу долучились учні з Красноріченького ліцею Красноріченської селищної громади (Сватівський район), Кремінських закладів загальної середньої освіти № 1, 2, 3, 5 Кремінської міської громади та закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської ВЦА (Сєвєродонецький район). Всіх їх об’єднало те, що вони живуть біля річки Красна, яка є притокою найбільшої ріки на Сході України – Сіверського Донця. Всього у тренінгу взяли участь 40 учнів та 10 педагогів.

Для проведення тренінгу були залучені кращі педагоги відповідних закладів освіти та Луганського ОЦЕНТУМ: Сергій та Олена Іванова, Людмила Лукашова, Євгенія Дегтяренко, Оксана Матвієвська.

Під час тренінгу було визначено 5 локацій:

  • Визначення стану водойми шляхом проведення хімічного аналізу проб води та біотестування (визначення основних представників мікрофлори та мікрофауни);
  • Вимірювання швидкості та прозорості води річки Красна;
  • Визначення кисневоутворювальної здатності заплавних рослин та основних параметрів базових порід дерев;
  • Вивчення основних забруднювачів та показників екологічної стабільності малих річок;
  • Малювання річки з натури різними техніками.

Темп та ефективність проведення Тренінгу були настільки високими, що діти навіть не помітили, як минуло 2 години.

Завдяки підтримці ПРОООН діти отримали ситний обід.

При проведенні усього Тренінгу дотримувались санітарно-гігієнічні вимоги до проведення відповідних заходів: кожна дитина отримала індивідуальну маску та дезінфікуючий засіб. Продуктові набори також були індивідуальні.

Після завершення тренінгу педагоги та діти поділилися своїми враженнями. Всі були задоволені, бо в умовах карантинних обмежень вже скучили за активними формами роботи безпосередньо в природі та можливості спілкування зі своїми однодумцями.

Всі учасники Тренінгу, з числа учнів, отримали сертифікати. Педагогів чекають листи-подяки на заклади освіти та також відповідні сертифікати.

Враховуючи, що напередодні – 21 липня в місті Кремінна пройшов буревій, учасники Тренінгу домовились взяти участь у прибирання пойми річки від наслідків цієї негоди. І ось зранку, 25 липня, спільно з активістами місцевої громади, юні натуралісти взяли участь у прибиранні рекреаційної зони біля річки Красна. Були прибране гілля, прибережна смуга. Частина деревини підготовлена для передачі ветеранам АТО-ООС, щоб було чим опалювати приватні будинки взимку.
Ось таке воно, юннатівське літо на Луганщині.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар