Обласний семінар «Розвиток творчих здібностей учнів через експериментально-дослідницьку роботу в учнівському лісництві» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Обласний семінар «Розвиток творчих здібностей учнів через експериментально-дослідницьку роботу в учнівському лісництві»

Про любов до природи та значення лісу для життя  можна говорити багато. Проте, одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу дасть вагоміше розуміння цінності лісових ресурсів та усвідомлення значення природи в цілому. Тим більше, коли це стосується підростаючого покоління.

Саме з  метою поглиблення знань і практичних умінь з проблем  професійної спрямованості учнівської молоді, проведення експериментально-дослідницької роботи, 23 вересня 2021 року  комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено обласний семінар «Розвиток творчих здібностей  учнів через експериментально-дослідницьку роботу в учнівському лісництві».

В роботі семінару взяли участь керівники учнівських лісництв, керівники гуртків лісівничо-дендрологічного напрямку закладів загальної середньої та позашкільної освіти, педагоги  Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Чернівецького міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Сторожинецького  центру дитячо-юнацької творчості, головний спеціаліст науковці кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства та фахівці ботанічного саду Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича, працівники Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Модератор семінару, директор Чернівецького ОЦЕНТУМ Головченко Людмила Юріївна, ознайомила учасників заходу із станом та перспективами розвитку учнівських лісництв в умовах децентралізації, їх  виховних можливостей, ролі в екологічному, трудовому, патріотичному та допрофесійному  вихованні. Звернула увагу на важливість проведення дослідницько-експериментальної роботи в даних об’єднаннях та її ролі у підтримці обдарованої дитини, висвітлила  здобутки юних лісівників та їх педагогів  на обласному та всеукраїнському рівнях.

Собко Тарас Михайлович, головний спеціаліст Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, висвітлив проблеми охорони і збереження лісів, ознайомив учасників семінару з питаннями організації співпраці та налагодження ділових контактів учнівських лісництв з Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства і його структурними пілрозділами.

Чорней Ілля Ілліч, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства, Виклюк Марія Ільківна, фахівець ботанічного саду  Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича, допомогли педагогам правильно зорієнтуватись  в тематиці та методології виконання учнівських науково-дослідницьких робіт в галузі лісового господарства, дендрології, садово-паркового мистецтва, зокрема  в організації дослідницької діяльності по вивченню орхідей  та інших червонокнижних рослин Буковини, вивчення видового складу наших мальовничих пам’яток садово-паркового мистецтва тощо. Хлус Лариса Миколаївна, к.б.н., доцент, методист Чернівецького ОЦЕНТУМ провела майстер-клас  по оформленню і захисту експериментально-дослідницької роботи.

Під час панельної дискусії, учасники семінару  висловили надію, що взаєморозуміння і співпраця педагогів, науковців та працівників лісової галузі області сприятимуть  налагодженню дієвої роботи щодо функціонування учнівських лісництв та створення дорожньої карти їх розвитку, досягненню  високих результатів.  Вони разом  роблять спільну справу – вирощують ліс і майбутніх його господарів.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар