У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбулося онлайнове засідання методичного дня | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі відбулося онлайнове засідання методичного дня

Для того, щоб вирощувати квіти, людина восени має подбати про насіння. Саме про правила його збирання та заготівлі на онлайн засіданні 10 листопада розповіла керівниця гуртка ЗОЕНЦ „Юні квітникарі”, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, О. М. Величканич. Збір насіння квітів вважається тривалим і трудомістким процесом, проте, як же приємно навесні побачити паростки довгоочікуваних квітів, насіння яких зібрано, збережено і висаджено власноруч! Працюючи під гаслом „Збираємо насіння самі” вихованці гуртка забезпечують не тільки себе безкоштовним та якісним посадковим матеріалом, а й своїх друзів та сусідів. Виступаюча зупинилась на колекціонуванні насіння квітів. Присутні довідались і про способи оформлення колекції.

Такі заняття учням надзвичайно корисні. Адже, створюючи біоколекцію, дитина відкриває для себе чимало нової, корисної інформації. А в подальшому колекціонери найчастіше стають великими експертами в своїй галузі.

Завершився виступ майстер-класом з виготовлення паперових пакетиків для зберігання зібраного насіння. Ольга Величканич наголосила, що ні в якому разі не можна зберігати насіння в поліетиленових обгортках, насіння має „дихати”, інакше заснядіє.

Вивчаючи царство грибів, вихованці гуртка „Основи фенології” набувають дослідницької компетентності. Про те, як відбувається її розвиток, розповіла в онлайн режимі керівниця гуртка В. В. Фляшко. На занятті педагог широко використовує метод мозкового штурму, екскурсії в осінній ліс, ігри „Розумний м’яч”, „Продовж речення”. В групах проводиться дослідження грибів за планом, за яким діти розповідають про зовнішній вигляд гриба, на що він схожий, які асоціації викликає, корисний чи шкідливий. Після проведення досліджень, юннати виступають зі звітами і роблять висновки.

Підсумовуючи, В. Ю. Кузьма, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи ЗОЕНЦ, сказав, що слід відмітити виступ Ольги Величканич, який гармонійно поєднав теоретичну і практичну частини демонстрації досвіду роботи.

Презентація Вікторії Фляшко теж заслуговує на увагу, адже вона досить повно розкрила тему і показала якими формами керується при її подачі на заняттях гуртка.

Л. І. Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи, зробила експрес-огляд фахових періодичних видань та сайту ЗОЕНЦ.

На завершення О. В. Геревич, директор ЗОЕНЦ, подякував доповідачам за належно підготовлені матеріали і виступи, коротко проаналізував їх. Ознайомив педагогів із листами та наказами, що надійшли до закладу з департаменту освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, Національного еколого-натуралістичного центру. Наголосив про необхідність відповідально поставитися до щеплення проти COVID-19, тобто обов’язкового вакцинування всіх працівників екоцентру та філії „Арніка”, щоб не бути відстороненим від роботи. Поінформував педагогів про підготовку до дитячої науково-практичної конференції, приуроченої ювілейній, 75-й річниці юннатівського руху на Закарпатті, що заплановано провести на базі ЗОЕНЦ 27 листопада.

Також О. В. Геревич повідомив про ініціювання обласного природоохоронного конкурсу „Діти, дерева, довкілля” у контексті ініціативи президента нашої держави щодо масштабного озеленення України.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар