Проведено декадник національного виховання «Я, родина, Україна» | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 20 грудня 2021 року по 22 січня 2022 року триває щорічна Всеукраїнська виставка-конкурс «Український сувенір» (надсилається поштою) *** 18-20 січня 2022 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені В.В.Скопенка у 2021/2022 навчальному році (очно) *** 25-27 січня 2022 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів "NEOBIO" у 2021/2022 навчальному році (очно) *** 01-03 лютого 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників у 2021/2022 навчальному році (очно) *** 03-04 лютого 2022 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (очно) *** 08-10 лютого 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму для здобувачів освіти віком 16-23 роки у 2021/2022 навчальному році (очно) *** 14-16 лютого 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергозбереження "Енергія і середовище" у 2021/2022 навчальному році (очно) *** 21-25 лютого 2022 року - фінал науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2021-2022 навчальному році (очно) *** 21-25 лютого 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для методистів та керівників гуртків закладів позашкільної освіти (змішана форма) *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (очно) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (змішана форма) *** 21-25 березня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, керівників закладів позашкільної освіти (змішана форма) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (очно) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (очно) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (очно) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році ***


Проведено декадник національного виховання «Я, родина, Україна»

В грудні 2021 року у комунальному закладі «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради пройшов місячник національного виховання «Я, родина, Україна», який організовувався з метою популяризації українських національних традицій, обрядів та ремесел, виховання любові до культурної спадщини свого народу, усвідомлення себе його невід’ємною частиною.

Юннати, разом з керівниками гуртків, оформили виставку творчих робіт «Тобі, Україно, дари ці несу», малюнків та плакатів виготовлених в національному стилі. Гуртківці ознайомились з походженням стародавніх знарядь праці українців у світлиці «Берегиня». Побували на екскурсіях у овочевій та квітковій теплицях.

З метою створення умов для виховання культури спілкування, самореалізації та стимулювання зростання творчого потенціалу гуртківців педагогами проведено майстер-класи: «Виготовлення традиційних українських квітів з тканини», «Виготовлення віночка з природних матеріалів», «Виготовлення різдвяного віночка», «Виготовлення традиційних прикрас із соломи», «Виготовлення різдвяних подарунків», «Виготовлення різдвяних подарунків з природних матеріалів», «Виготовлення ангелів-охоронців», «Виготовлення новорічного декору в національному стилі».

Під час декадника пройшов конкурс юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» на який учні представили більше 1000 фоторобіт у семи номінаціях в яких відображали красу різних куточків України та продемонстрували любов до рідної держави.

В рамках декадника пройшла зустріч у творчій майстерні «Гітара і ми» на тему «Всі разом ми – одна родина», присвячена Міжнародному дню благодійності. Метою заходу було виховання духовної культури, патріотизму, єдності, найвищих загальнолюдських цінностей – милосердя, любові до ближнього, взаєморозуміння, поваги, розвиток творчих здібностей учнівської молоді, вміння працювати в команді. До творчого спілкування долучились вихованці Станції, педагоги, батьки та гості, які мали змогу не тільки довідатись про історію пісенної творчості авторів і виконавців різних держав, але й самі виконували пісні, визначали найулюбленіші та долучились до виступів в імпровізованій формі.

Для юннатів було проведено бесіди: «Традиції і обряди українського народу» , «Україна – єдина держава» , «Родинне дерево. Що ми знаємо про свої попередні покоління», «Традиції українців у зимовий період», «Рослини-символи України», «Квіти в народних звичаях та обрядах»; виховні заходи: інформаційна бесіда «П.І. Прокопович – винахідник рамкового вулика» , відверта розмова «Здоровий народ – здорова нація. Навіщо займатися спортом».

Також для вихованців гуртків проведено театралізоване дійство «Вечорниці на Андрія», на якому вони вивчали традиції українців під час грудневих свят. Діти стали учасниками інсценівок, обряду кусання калити, конкурсів, виконували тематичні пісні у родинному колі.

Новорічна вистава пройшла в національному стилі. Сюжет казки відбувався в Карпатах, тому провідною темою стали народна символіка, українські закарпатські мотиви пісень та музичний супровід під час конкурсів, ігри, вікторина, інсценізації традицій нашого народу переплетені з святкуванням новорічно-різдвяних свят.

Завершили декадника національного виховання обласні етапи новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір», у яких взяли участь гуртківці Станції.

Упродовж грудня проводилась екскурсійна програма, якою охоплено близько 700 учнів із закладів освіти 7 територіальних громад Рівненської області.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар