Юннати ЗОЕНЦ турбуються про птахів рідного краю і підкормлюють їх, розвішуючи годівнички | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юннати ЗОЕНЦ турбуються про птахів рідного краю і підкормлюють їх, розвішуючи годівнички

Настала чудова пора року – зима. Все навкруги вкрито білою, пухнастою ковдрою. Лунає дзвінко сміх дітлахів. Лише засмучено дивляться на сніг пернаті друзі, тулячись один до одного. Ой, як студено!

Більшість птахів, які залишаються зимувати у нас, не відлітаючи в теплі краї, добре переносять холод. Справа в тім, що птахів змушує летіти не холод, як гадає більшість людей, а голод. В холодну пору під сніговим покривом залишається більша частина раціону птахів. Але з кінця літа і до перших холодів птахи активно накопичують жирок, який всю зиму захищає їх від морозу. Щоб запаси теплого прошарку не скорочувалися, птахам потрібно добре харчуватися.

В зимовий період комахи впадають в сплячку до настання весняного тепла, а оскільки вони є основним джерелом живлення для більшості птахів, то з настанням холодів їм доводиться перебудовувати свій раціон.

Більшість птахів не заготовляють собі їжу на зиму і шукають її практично постійно, скрізь, де це можливо. На зміну комахам приходять ягоди та насіння. Але запаси їжі дуже швидко закінчуються, і їх часто не вистачає, щоб прогодувати зимуючих птахів.

Щорічно юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді беруть на себе турботу про пташок. І цього року також не оминули увагою пернатих друзів.

23 – 24 грудня педагоги екоцентру провели із вихованцями екологічний захід на тему „Зимуючі птахи рідного краю. Турбота юннатів про птахів взимку”. Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко продемонструвала юннатам мультимедійну презентацію „Зимуючі птахи рідного краю”. Учасники заходу мали змогу пригадати назви пташок, яких вони зустрічають на своєму подвір’ї кожного дня, та закріпити знання про осілих і зимуючих птахів.

Завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Ольга Величканич підготувала цікаві ігри та завдання про птахів України. Весело і жваво працювалося юннатам: розгадували загадки про пернатих, відгадували птахів за описом, за формою дзьоба та з’ясовували, чим саме можна підгодовувати птахів взимку.

Ольга Михайлівна наголосила, що підгодовування птахів – це непроста справа, і не можна бездумно віддавати їм залишки людської їжі. Це може тільки зашкодити пташкам. Справа в тім, що птахам категорично протипоказана солона їжа і та, що містить будь-які приправи до неї. Для підгодівлі також не підходить і звичайний свіжий білий хліб.

Улюбленими ласощами для пташок є різне необроблене насіння: соняшникове, гарбузове, кавунове, з динь та огірків, пшениця, овес, просо…

Ганна Андрусь, керівниця гуртків екоцентру, провела з вихованцями гуртка “Юні садівники” інтерактивні ігри “Визнач птаха за малюнком” та “Нагодуй пташку взимку”. Діти виготовляли снігурів у техніці оригамі як прикрасу на ялинку та листівки на захист зимуючих птахів.

А на завершення заходів вихованці ЗОЕНЦ розвісили на території закладу годівнички, пригостивши смаколиками своїх пернатих друзів – захисників саду.

Захід проведено в рамках співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband International).

Оскана Стрічко, Ольга Величканич

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар