Юннати ЗОЕНЦ турбуються про птахів рідного краю і підкормлюють їх, розвішуючи годівнички | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати ЗОЕНЦ турбуються про птахів рідного краю і підкормлюють їх, розвішуючи годівнички

Настала чудова пора року – зима. Все навкруги вкрито білою, пухнастою ковдрою. Лунає дзвінко сміх дітлахів. Лише засмучено дивляться на сніг пернаті друзі, тулячись один до одного. Ой, як студено!

Більшість птахів, які залишаються зимувати у нас, не відлітаючи в теплі краї, добре переносять холод. Справа в тім, що птахів змушує летіти не холод, як гадає більшість людей, а голод. В холодну пору під сніговим покривом залишається більша частина раціону птахів. Але з кінця літа і до перших холодів птахи активно накопичують жирок, який всю зиму захищає їх від морозу. Щоб запаси теплого прошарку не скорочувалися, птахам потрібно добре харчуватися.

В зимовий період комахи впадають в сплячку до настання весняного тепла, а оскільки вони є основним джерелом живлення для більшості птахів, то з настанням холодів їм доводиться перебудовувати свій раціон.

Більшість птахів не заготовляють собі їжу на зиму і шукають її практично постійно, скрізь, де це можливо. На зміну комахам приходять ягоди та насіння. Але запаси їжі дуже швидко закінчуються, і їх часто не вистачає, щоб прогодувати зимуючих птахів.

Щорічно юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді беруть на себе турботу про пташок. І цього року також не оминули увагою пернатих друзів.

23 – 24 грудня педагоги екоцентру провели із вихованцями екологічний захід на тему „Зимуючі птахи рідного краю. Турбота юннатів про птахів взимку”. Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Оксана Стрічко продемонструвала юннатам мультимедійну презентацію „Зимуючі птахи рідного краю”. Учасники заходу мали змогу пригадати назви пташок, яких вони зустрічають на своєму подвір’ї кожного дня, та закріпити знання про осілих і зимуючих птахів.

Завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Ольга Величканич підготувала цікаві ігри та завдання про птахів України. Весело і жваво працювалося юннатам: розгадували загадки про пернатих, відгадували птахів за описом, за формою дзьоба та з’ясовували, чим саме можна підгодовувати птахів взимку.

Ольга Михайлівна наголосила, що підгодовування птахів – це непроста справа, і не можна бездумно віддавати їм залишки людської їжі. Це може тільки зашкодити пташкам. Справа в тім, що птахам категорично протипоказана солона їжа і та, що містить будь-які приправи до неї. Для підгодівлі також не підходить і звичайний свіжий білий хліб.

Улюбленими ласощами для пташок є різне необроблене насіння: соняшникове, гарбузове, кавунове, з динь та огірків, пшениця, овес, просо…

Ганна Андрусь, керівниця гуртків екоцентру, провела з вихованцями гуртка “Юні садівники” інтерактивні ігри “Визнач птаха за малюнком” та “Нагодуй пташку взимку”. Діти виготовляли снігурів у техніці оригамі як прикрасу на ялинку та листівки на захист зимуючих птахів.

А на завершення заходів вихованці ЗОЕНЦ розвісили на території закладу годівнички, пригостивши смаколиками своїх пернатих друзів – захисників саду.

Захід проведено в рамках співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) та Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband International).

Оскана Стрічко, Ольга Величканич

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot