На Дніпропетровщині проведено обласний конкурс “Новорічна композиція” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Дніпропетровщині проведено обласний конкурс “Новорічна композиція”

Щороку комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) проводиться обласний конкурс “Новорічна композиція”.

Цього року конкурс проводився за номінаціями “Стилізована ялинка”, “Новорічна композиція” та “Новорічний вінок”. В зв’язку з карантинними обмеженнями та непростою епідеміологічною ситуацією більшість робіт надходили поштою. На розгляд журі було представлено 493 роботи з найвіддаленіших куточків Дніпропетровської області (54 об’єднаних територіальних громади), майже половина з яких стали переможцями. 19 робіт надіслано для участі у Всеукраїнському конкурсі “Новорічна композиція”.

Цьогоріч в номінації “Новорічна композиція” представлено багато яскравих композицій з будиночками (святкове подвір’я), зимовими пейзажами, які вирізняються деталізацією.

Традиційно українці прикрашали оселю плетеними з пшениці дідухами, можливо саме тому збільшилась кількість робіт, плетених з соломи, лози та газетних трубочок (дідух, різдвяні вінки, плетені композиції, Дід мороз).

Цього року досить багато красивих творчих робіт, в’язаних з ниток (в’язані вінки, в’язані елементи на ялинках та вінках, в’язані ялинки, скандинавські гноми). Окрім того, діти шили та вирізали з фетру тварин та рослинні елементи, створюючи гарні, унікальні композиції, вінки та ялинки.

Вирізняються своєю самобутністю роботи, виготовлені з природного матеріалу (ялинки, вінки, композиції), учасники використовували шишки, різні горіхи та спеції, сушені ягоди та фрукти, сухоцвіт декоративних та дикорослих рослин, кори та пір’я. Треба віддати належне учасникам та їх керівникам, які уміло використовували та комбінували декоративні елементи, створюючи роботи в різних номінаціях та техніках.

Учасники представили роботи, виготовлені з мила (букети та композиції) які мають не лише естетичний вигляд, але й дивовижний аромат; тіста (пряничні будиночки та пряники).

Перерахувати їх важко, але треба відмітити професійність педагогів та вихованців, які щоразу знаходять нові форми та засоби передачі святкового настрою. Їх творчість радувала відвідувачів виставок, які були організовані з метою презентації кращих робіт на базі департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Фото з виставок можна переглянути за посиланнями: https://www.facebook.com/DNIPROchannel9/videos/611838610082791

Підготувала заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ” Галина КРИКУН

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар