На Дніпропетровщині проведено обласний конкурс “Новорічна композиція” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Дніпропетровщині проведено обласний конкурс “Новорічна композиція”

Щороку комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) проводиться обласний конкурс “Новорічна композиція”.

Цього року конкурс проводився за номінаціями “Стилізована ялинка”, “Новорічна композиція” та “Новорічний вінок”. В зв’язку з карантинними обмеженнями та непростою епідеміологічною ситуацією більшість робіт надходили поштою. На розгляд журі було представлено 493 роботи з найвіддаленіших куточків Дніпропетровської області (54 об’єднаних територіальних громади), майже половина з яких стали переможцями. 19 робіт надіслано для участі у Всеукраїнському конкурсі “Новорічна композиція”.

Цьогоріч в номінації “Новорічна композиція” представлено багато яскравих композицій з будиночками (святкове подвір’я), зимовими пейзажами, які вирізняються деталізацією.

Традиційно українці прикрашали оселю плетеними з пшениці дідухами, можливо саме тому збільшилась кількість робіт, плетених з соломи, лози та газетних трубочок (дідух, різдвяні вінки, плетені композиції, Дід мороз).

Цього року досить багато красивих творчих робіт, в’язаних з ниток (в’язані вінки, в’язані елементи на ялинках та вінках, в’язані ялинки, скандинавські гноми). Окрім того, діти шили та вирізали з фетру тварин та рослинні елементи, створюючи гарні, унікальні композиції, вінки та ялинки.

Вирізняються своєю самобутністю роботи, виготовлені з природного матеріалу (ялинки, вінки, композиції), учасники використовували шишки, різні горіхи та спеції, сушені ягоди та фрукти, сухоцвіт декоративних та дикорослих рослин, кори та пір’я. Треба віддати належне учасникам та їх керівникам, які уміло використовували та комбінували декоративні елементи, створюючи роботи в різних номінаціях та техніках.

Учасники представили роботи, виготовлені з мила (букети та композиції) які мають не лише естетичний вигляд, але й дивовижний аромат; тіста (пряничні будиночки та пряники).

Перерахувати їх важко, але треба відмітити професійність педагогів та вихованців, які щоразу знаходять нові форми та засоби передачі святкового настрою. Їх творчість радувала відвідувачів виставок, які були організовані з метою презентації кращих робіт на базі департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та КЗО “ОЕНЦДУМ”.

Фото з виставок можна переглянути за посиланнями: https://www.facebook.com/DNIPROchannel9/videos/611838610082791

Підготувала заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ” Галина КРИКУН

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар