Дбаймо про благоустрій своєї громади разом! Час діяти, світ потребує свідомих громадян! Екодружній спосіб життя врятує світ! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** 15 - 16 жовтня 2024 року - фінал Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад» у 2024 році (дистанційно) *** до 20 жовтня 2024 року - Надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський онлайн фотоконкурс «Осіння Симфонія України: Моє Дерево» (заочно) *** 22 - 24 жовтня 2024 року - Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ» (дистанційно) *** 23 - 24 жовтня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (змішаний формат) *** 29 жовтня - 01 листопада 2024 року - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2024/2025 навчальному році (очно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** 19 - 22 листопада 2024 року - фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно) *** до 30 листопада - 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «День юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно)


Дбаймо про благоустрій своєї громади разом! Час діяти, світ потребує свідомих громадян! Екодружній спосіб життя врятує світ!

Таку назву має новий освітній проєкт, над яким працювали могилівські ліцеїсти 5-8 класів, юннати філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради “Шафран”.

Кількість відходів людської діяльності стала загрозливою. Вміння використати ці відходи, переробити їх стало необхідними навичками для сучасної людини. Навчання роздільному збиранню в Україні має надзвичайно важливе значення для успіху нової політики у галузі поводження з відходами, зокрема на рівні територіальних громад.

Над розробкою проєкту працювали керівник гуртка філії Ніколаєнкова Ольга та Перетятько Олена, завідувачка КЗК “Могилівська сільська бібліотека” у співпраці з вчителями Могилівського ліцею ім. І.М. Шишканя та спеціалістами сільської ради і комунального підприємства “Джерело”.

Два місяці проводилась пропагандистська, дослідницька і творча робота. Розроблений паспорт учасника проєкту допоміг дітям разом з родиною приєднатись до важливої мети: пропагувати в сім’ї, школі, серед населення екодружній спосіб життя, за чисте довкілля нашої громади, вчитись культурі споживання, економії води, енергії та сировини, сортуванню сміття, використанню вторинної сировини.

За цей час було зібрано чимало інформації по темі. Проведено анкетування “Життя в стилі ЕКО”, учнівську конференцію “Ми не останні на Землі” та екологічні заняття.

У виконанні завдання зібрати інформацію про технології сортування і переробки відходів вихованцям допомогли літературні джерела, яким забезпечена філія “Шафран” та сільська бібліотека.

Керівництво Могилівської сільської територіальної громади, сільський голова Дружко Валерій Володимирович, з часу створення громади, розглядають проблему відходів як надзвичайно важливу для екологічної безпеки та сталого розвитку громади.

Вивчити роботу в громаді по збору, вивозу і утилізації сміття активним п’ятикласникам допомогли спеціалісти громади Барабаш Ірина, Ільченко Оксана, Демченко Марина, Смоляга Оксана.

В планах сільської громади досить актуальним стоїть питання організації сортування сміття і використання вторинної сировини, а також бажання долучити до даної питання і інші громади Дніпровського району, адже найбільш ефективними стануть колективні зусилля у вирішенні проблеми з побутовими відходами.

Доброю справою завершилась співпраця юннатів з керівництвом комунального підприємства “Джерело” – розпочато збір макулатури в громаді та акцію “Даєш нове життя паперу”.

Комунальне підприємство “Джерело” стоїть на шляху розширення послуг для громадян, має на меті поповнення автомобілями для вивозу сміття та баками для різних видів відходів. Консультативну допомогу і підтримку учасникам проекту надали керівник комунального підприємства “Джерело” Повіренна Олена, бухгалтер Палагєєва Тетяна та Гречка Лілія.

Потужні зміни, які покращують якість життя, здатні робити спільні дії суспільства із соціально-відповідальним бізнесом, а також у важливій справі роздільного збирання упаковки і навчанні кращих практик поводження з відходами, впроваджуючи екодружній спосіб життя. Навчання роздільному збиранню в Україні має надзвичайно важливе значення для успіху нової політики у галузі поводження з відходами як на рівні громад, що будуть зобов’язані налагодити у себе на території роздільне збирання відходів, так і на рівні окремих компаній, що очікують прийняття Нового рамкового закону “Про відходи” та галузевого закону про “Упаковку і відходи упаковки”, де буде закріплено принцип Розширеної відповідальності виробника як обов’язковий.

Планета у нас одна, тож діяти свідомо потрібно вже зараз, поширюючи культуру сортування відходів й екологічно використовуючи ресурси нашої Землі.

Юннати філії “Шафран” ознайомились з мапою пунктів прийому вторинної сировини в Україні, знайшли екологічний сайт Царичанського району, підготували інформаційні вісники, листівки, виставку плакатів і виробів з вторинної сировини.

На презентації підсумків проєкту “Екодружній спосіб життя врятує світ” семикласники Петречко Андрій та Філяровська Валерія проголосили підготовлене звернення до депутатів громади та впевнено заявили: “Ми ставимо перед собою амбітні завдання: притримуватись стилю життя, що зберігає навколишнє середовище. Тому ми активно взяли участь у проєкті і успішно втілили його в життя”.

Ольга Ніколаєнкова, керівник гуртка філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” “Шафран”

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • https://lms.speridian.com/ lapak cheat dewa288 dewa288