19 квітня у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді із юннатами та дітками переселенцями пройшло заняття до Великодня. Писанка у ньому зайняла почесне місце і стала головним атрибутом у виготовленні традиційного великоднього віночка, як оберега. Діти на занятті ознайомилися із різноманітними видами писанок. Серед них зернівки, крашанки, крапанки, дряпанки. Дізналися про символи, які зображували на яйцях, що були важливими для людей у різні періоди, які вважалися оберегами: сонце, місяць, зірки, вогонь, вода, земля тощо. Звичайно, в ті часи, коли люди тільки починали розписувати писанки, вони не були такими довершеними, як сьогодні. Це були елементарні зображення предметів, явищ, візерунків, а вже з роками розписування великодніх яєць перетворилося на мистецтво.
За традицією, саме освячене яєчко, принесене з церкви, це перше, що можна з’їсти з пасхального столу після Великого посту. Крім того, існувала традиція зберігати писанки до наступного Великодня —розписані яйця клали в хлів, щоб уберегти худобу від хвороб, а також у вулик, щоб бджоли давали смачний мед. Наші предки вірили, що писанка має добру магічну силу. У родину вона несе мир, достаток, щастя та радість.
Великодній віночок виготовляли юннати, щоб прикрасити свою оселю. Насамперед, вихованці вирізали з різнокольорового паперу яєчко, прикрашали їх і вже з прикрашених писаночок складали віночок.
Весело й завзято попрацювали діти над створенням власного віночка. Яскраві й чудові вийшли дитячі творіння. Найважливішим у роботі було те, що на якусь хвилину дитячі обличчя засяяли усмішками, і юні переселенці забули побачені жахіття війни. І, звичайно, свої роботи кожен взяв додому, щоб показати батькам і мати згадку про світле свято Великдень!
Оксана Стрічко, керівниця гуртка „ Юні екологи” ЗОЕНЦ