Писанковий віночок — оберіг родини та дому | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Писанковий віночок — оберіг родини та дому

19 квітня у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді із юннатами та дітками переселенцями пройшло заняття до Великодня. Писанка у ньому зайняла почесне місце і стала головним атрибутом у виготовленні традиційного великоднього віночка, як оберега. Діти на занятті ознайомилися із різноманітними видами писанок. Серед них зернівки, крашанки, крапанки, дряпанки. Дізналися про символи, які зображували на яйцях, що були важливими для людей у різні періоди, які вважалися оберегами: сонце, місяць, зірки, вогонь, вода, земля тощо. Звичайно, в ті часи, коли люди тільки починали розписувати писанки, вони не були такими довершеними, як сьогодні. Це були елементарні зображення предметів, явищ, візерунків, а вже з роками розписування великодніх яєць перетворилося на мистецтво.

За традицією, саме освячене яєчко, принесене з церкви, це перше, що можна з’їсти з пасхального столу після Великого посту. Крім того, існувала традиція зберігати писанки до наступного Великодня —розписані яйця клали в хлів, щоб уберегти худобу від хвороб, а також у вулик, щоб бджоли давали смачний мед. Наші предки вірили, що писанка має добру магічну силу. У родину вона несе мир, достаток, щастя та радість.

Великодній віночок виготовляли юннати, щоб прикрасити свою оселю. Насамперед, вихованці вирізали з різнокольорового паперу яєчко, прикрашали їх і вже з прикрашених писаночок складали віночок.

Весело й завзято попрацювали діти над створенням власного віночка. Яскраві й чудові вийшли дитячі творіння. Найважливішим у роботі було те, що на якусь хвилину дитячі обличчя засяяли усмішками, і юні переселенці забули побачені жахіття війни. І, звичайно, свої роботи кожен взяв додому, щоб показати батькам і мати згадку про світле свято Великдень!

Оксана Стрічко, керівниця гуртка „ Юні екологи” ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар