Екологічний захід до Міжнародного дня Сонця | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Екологічний захід до Міжнародного дня Сонця

Педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 29 квітня провели змістовний екологічний захід до Міжнародного дня Сонця для дітей вимушених переселенців та читачів Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва. Відзначається День Сонця 3 травня.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи, ознайомила дітей із цікавими фактами про Сонце.

Сонце є найближчою до Землі зіркою, всі інші розташовані на більшій відстані від нашої планети. Земля, як відомо, обертається навколо Сонця.

Для Землі Сонце – могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

Загалом Сонце визначає саме існування планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворилося б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші.

Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант – мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не таємниця, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день!

Сонце, а також вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Саме для тощо, щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії, і було зініційовано у 1994 році відзначення Дня Сонця.

Поліна і Аліна, юні природоохоронниці з Дніпра і Києва, зауважили, що не дивлячись на перспективність і актуальність сонячних батарей як альтернативного джерела енергії, людина досі не продумала, як саме їх утилізувати. Адже складові сонячних батарей в решті-решт також забруднюють навколишнє середовище!

Цікавою і повчальною була презентація, яку підготувала Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи. Відомо, що люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь свята: День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. На честь Сонця писались заклинання, пісні, влаштовувалися ігри. Культ Сонця був присутній у релігіях цивілізацій інків, єгиптян, ацтеків. Багато стародавніх пам’ятників пов’язані з Сонцем, до них належать мегаліти. Найбільшим і найвідомішим є мегаліт в англійському Стоунхенджі.

Неабияк вразила дітей інформація про співвідношення розмірів Сонця, Юпітера і маленької планети Земля.

Сила тяжіння на поверхні Сонця в 28 разів більша, ніж на Землі. Людина, що важить 60 кілограмів на Землі, буде важити 1680 – на Сонці. Тобто приблизно як легковий автомобіль. Здійснивши нескладні математичні підрахунки, наш майбутній науковець Богданчик з’ясував, що сам автомобіль на зірці мав би вагу близько 42 тонни!

Також діти грали у гру „Склади правильно прислів’я”, відгадували загадки та розповідали цікаві факти, які знають про Сонце, його значення для усього живого. Також нагадали про правила засмагання на сонці, що наразі є актуальним, оскільки наближається літо!

На завершення заняття діти виготовили веселі сонечка, які нагадуватимуть їм про весело і змістовно проведений час!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ;

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідно-експериментальної роботи ЗОЕНЦ.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet