У КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному етапі Всеукраїнських конкурсів «Годівничка», «День зустрічі птахів», «Кролик».
Всеукраїнський конкурс «Годівничка» проходив в закладах загальної середньої та позашкільної освіти області з метою виховання в учнів ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни, розвитку гуманного ставлення до птахів, мотивації до їх охорони.
На конкурс представлено 50 робіт, які підготували учні та вчителі закладів загальної середньої та позашкільної освіти Рівненського, Сарненського, Дубенського та Вараського районів. У конкурсі взяли участь 50 учнів із 17 закладів загальної середньої та позашкільної освіти 12 територіальних громад області.
Школярі Рівненщини стали активними учасниками Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів», метою якої є актуалізація уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання і охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів.
На конкурс представлено 30 робіт, які підготували учні та вчителі закладів загальної середньої та позашкільної освіти Рівненського, Сарненського, Дубенського та Вараського районів. У конкурсі взяли участь 50 учнів із 7 закладів загальної середньої та позашкільної освіти 7 територіальних громад області.
Проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Кролик» сприяє підвищенню ефективності діяльності закладів освіти в галузі тваринництва, професійно-орієнтаційної роботи серед підростаючого покоління, залучає учнівську молодь до активної роботи в цій сфері, надає учням теоретичні знання з питань біології кролів, технологій їх годівлі, систем утримання, методів розведення, сприяє ознайомленню з основами економіки та менеджменту у галузі кролівництва, підготовляє підростаюче покоління до роботи в умовах нових форм ринкових відносин та самостійного ведення господарства, формує в учнів свідоме, відповідальне ставлення до роботи, навички і уміння та надбання досвіду ведення господарства.
В конкурсі взяли участь заклади загальної середньої та позашкільної освіти Бабинської та Бугринської сільської ради Рівненського району, Дубровицької та Сарненської міської ради Сарненського району. Учні розробляли свої власні бізнес-проєкти кролеферм та проводили дослідження в галузі тваринництва.
Роботи переможців обласного етапу Всеукраїнських конкурсів нагороджено дипломами комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради та відправлено на всеукраїнський етап до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.