Онлайн-нараду для директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму проведено | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Онлайн-нараду для директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму проведено

Міністерство освіти і науки України спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України 25 травня 2022 р. о 10.00 провели ІІ квартальну онлайн-нараду для директорів обласних закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму. Нарада була побудована за принципом конструктивного діалогу (питання і відповіді). Питання, які виносилися на нараду:

Ø Формат проведення масових заходів всеукраїнського рівня

Ø Нормативні документи щодо діяльності закладів освіти у період воєнного стану в Україні

Ø Проведення літньої кампанії з учнівською молоддю

Ø Шляхи підвищення рівня еколого-патріотичного виховання молоді

Ø Програмно-методичне забезпечення освітнього процесу. Новітні

навчальні програми за вимогами часу

На початку наради головуючий, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Вербицький Володимир Валентинович закликав присутніх згадати хвилиною навчання загиблих громадян України у російсько-українській війні.

Серед доповідачів були представники Міністерства освіти і науки України, які окреслили основні вектори позашкільної освіти у період воєнного та післявоєнного стану.

З настановою на нараді виступили:

–         Середницька Алла Дмитрівна – Начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи МОН України

–         Єресько Олег Вікторович – Генеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України

–         Сальков Віктор Васильович – В.о. керівника експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти МОН України

Висловлена подяка педагогічним колективам ЗПО еколого-натуралістичного профілю за потужну роботу в організації освітнього процесу, проведення організаційно-масових заходів всеукраїнського і місцевого рівня. Алла Дмитрівна зазначила що за три місяці війни постраждали 25 закладів позашкільної освіти, з них 9 зруйновано повністю. Олег Вікторович запропонував директорам долучитись до розробки деталізованого плану заходів з національно-патріотичного виховання. Акцентував увагу на продовження якісної підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів, потреба в яких відчувається в державі. А Віктор Васильович зауважив на важливих аспектах збереження і покращення матеріально-технічного забезпечення ЗПО.

Володимир Валентинович звернув увагу учасників онлайн наради на потребу безперечного збереження функціонування установ системи позашкільної освіти та їх колективів. Зауважив що на сьогодні важливо зберегти державницький характер позашкільної освіти інакше нашу нішу займуть приватні юридичні особи.

Було надано слово кожному директору обласного закладу позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму для висвітлення стану речей та інформування присутніх щодо функціонування ЗПО під час військового стану. Обговорювались питання надання освітніх послуг здобувачам освіти, волонтерська діяльність, пошук нових форм роботи з молоддю. Директори обласних ЕНЦ (СЮН) окреслили основні проблеми сьогодення та шляхи їх вирішення.

На завершення наради поінформовано присутніх щодо планів Національного еколого-натуралістичного центру на літній період і на осінь, перебіг масових заходів, проведення курсів перепідготовки педагогічних кадрів, зміст методичного роботи у підготовці навчальних програм тощо.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар